Tanya
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2016, 08:15

Dieta malucha

28 sty 2016, 08:23

Witam, jestem poczatkującą mamą, która potrzebuje wsparcia głównie w dziedzinie przygotowywania pełnowartościowych posiłków z mięskiem w roli głównej :-) Chciałabym zapewnić mojemu maluchowi odpowiedni start i wzmocnić jego organizm. Przygodę z mięsem rozpoczęłam od królika i indyka, ale nie wiem, co dalej?

Kleopat
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 28 sty 2016, 08:03

Re: Dieta malucha

28 sty 2016, 08:28

Witaj, na początku przygotowywanie posiłków faktycznie może wydawać się strasznie skomplikowane, ale to minie. Z czasem nauczysz się przyrządzać nie tylko pełnowartościowe posiłki, ale również i smaczne. Świetnie, że zaczęłaś od królika i indyka, ja bym jeszcze dorzuciła filet z piersi kurczaka, cielęcinkę i może...jagnięcinkę?

nikolad
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2016, 22:14

Re: Dieta malucha

31 sty 2016, 22:17

Moje się jeszcze nie urodziło, jednak też jestem ciekawa :)

Maybebaby
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 111
Rejestracja: 18 sty 2016, 15:43

Re: Dieta malucha

13 lip 2016, 17:01

A w jakim wieku znajduje się twoje dziecko? Pytam bo jest to o tyle istotne,że wtedy będziemy mogli doradzić która dieta i jakie produkty będą najbardziej odpowiednie do rozwoju dziecka,więc czekamy na szczegóły,informacje:)

Awatar użytkownika
mamuśka991
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 117
Rejestracja: 29 wrz 2011, 19:53

Re: Dieta malucha

22 lip 2016, 13:45

Nie muszę chyba mówić że to bardzo ważne co dajemy dziecku do jedzenia i jakie wypracujemy u niego nawyki żywieniowe, u nas folgowanie ze słodyczami skończyło się zaparciami, dicopeg co prawda szybko pomógł na tą dolegliwość ale odzwyczajenie malucha i tłumaczenie już takie łatwe nie było

Klara89
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 17 gru 2016, 21:40

Re: Dieta malucha

17 gru 2016, 22:27

czasami wypracowanie prawidłowych nawyków nie jet zbyt proste, moja córka od dziecka niejadek i nie chce nic próbować nowego, ma stały schemat jedzenia i nie namówisz jej na nic nowego. Na szczęście lubi warzywa i owoce ale mięsa, serów ani żadnych wędlin nie tyka

grzesiek334
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 19 gru 2016, 08:37

Re: Dieta malucha

19 gru 2016, 08:43

nie warta uwagi ta dieta to zwykłe męczenie dziecka

Satya
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 22
Rejestracja: 28 mar 2017, 09:38

Re: Dieta malucha

28 mar 2017, 09:58

To racja, nawyki żywieniowe u naszych dzieci powinniśmy wprowadzać systematycznie i to jak najwcześniej bo tylko to gwarantuje nam sukces i powodzenie. Najtrudniej jest przekonać starsze dzieci, np: d jedzenia warzyw oraz zup.

robitkx
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 21 sie 2017, 11:57

Re: Dieta malucha

22 sie 2017, 10:24

Jestem za kategorycznym zakazem dawania tak małym dzieciom słodyczy i niezdrowych posiłków. W tym wieku maly człowiek kształtuje swoje nawyki żywieniowe na całe życie. Starszemu dziecku oczywiście czasem można pozwolić i na słodkie i na fast food, ale takim maluchom nie.

Cocomini
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 19 wrz 2017, 10:16

Re: Dieta malucha

19 wrz 2017, 10:41

Wszystko ma swoje granice, w tym również słodycze które podajemy naszemu dziecku, jestem zdania że w przypadku młodszych dzieci można tego uniknąć na rzecz owoców i warzyw, liczy się też podejście i kreatywność nas jako rodziców.

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość