Marchewka66
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2016, 11:51

Re: Firany i zasłony czy rolety

31 maja 2016, 12:06

Zdecydowanie zasłony i firany
Zauważyłam, że w każdym piśmie poświęconym urządzaniu wnętrz, na zdjęciach są zaslony a nie rolety.
Ja osobiście wybrałam bardzo ciekawe wzory ze sklepu dekorium.pl, mają bardzo fajne, nowoczesne wzornictwo i ceny hurtowe.

karolka27
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 03 cze 2016, 09:09

Re: Firany i zasłony czy rolety

03 cze 2016, 09:46

Na początku też byłam sceptycznie nastawiona do firan. Mam z okna widok na inny blok, więc firany musiałam założyć, aby sąsiedzi wszystkiego nie widzieli :ico_haha_02: Jednak bez firanek pomieszczenie wydaje mi się puste, ale to wszystko zależy od stylu w jakim urządzone jest mieszkanie. Podobają mi się długie zasłony i nowoczesne żaluzje.

Ela1595
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 67
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:45

Re: Firany i zasłony czy rolety

06 cze 2016, 13:11

Firany w domu muszą być. Ja nie widzę innej opcji. Pomieszczenie jest wtedy bardziej stylowe, a w dodatku nikt mi nie zagląda przez okna :D. Ja firany zazwyczaj kupuję w OknoArt bo jest duży wybór samych firan jak i całych kompletów i sygnał z każdej kamery przesyłany jest jednocześnie w innym paśmie częstotliwości. Kineskop taki ma wtedy 3x16 lub 3x64 wiązek elektronowych i każda z trójek dział elektronowych wyświetla niezależnie obraz paralaksy z odpowiedniej kamery z siatki Wynaleziony w 1964 roku ekran plazmowy charakteryzował się lepszą ostrością obrazu i wymogiem mniejszej częstotliwości jego odświeżania, jednak pod koniec lat 70. wyparty przez udoskonaloną wówczas technologię produkcji ekranów kineskopowych. Sprzedaż pierwszych telewizorów plazmowych rozpoczęła firma Pioneer w roku 1997, a rozwój tej technologii wyhamowany został w latach 2004 - 2005 przez tańsze ekrany LCD. Zasada działania wyświetlaczy plazmowych.W miniaturowych komorach znajduje się mieszanina gazów szlachetnych (najczęściej neon i ksenon) w stanie plazmy. Gazy te po zjonizowaniu emitują fotony światła ultrafioletowego, które po spotkaniu z wastwą luminoforu (podobnie, jak w ekranach CRT), otrzymują postać światła widzialnego przez ludzkie oko. Podobnie jak w innych technologiach, za wyświetlanie pełnej gamy barw odpowiadają umieszczone na matrycy ekranu kolorowe punkty luminoforu: czerwony, zielony, niebieski. Ekran LCD (ekran ciekłokrystaliczny, ang. Liquid Cristal Display Ekran zbudowany z mikroskopijnych komórek wypełnionych ciekłym kryształem oraz zatopionych w nich elektrod, które są źródłem pola elektrycznego dla ciekłego kryształu. Zmiany natężenia pola elektrycznego pomiędzy elektrodami powodują, że ciekły kryształ w komórce staje się bardziej lub mniej przeźroczysty, regulując w ten sposób ilość przepływającego przez nią światła. Matryca LCD nie świeci własnym światłem, jak to ma miejsce w ekranach CRT lub plazmowych. Jest ona zbudowana z ogromnej ilości komórek (kolorowych pikseli), które polaryzują światło, pochodzące z dodatkowego źródła. Owe źródła stanowią o rodzaju wyświetlacza, a powszechnie dostępne w telewizorach to matryce LCD CCFL i LCD LED, z czego w standardzie LED występują dwa rodzaje konstrukcji.Ekrany LCD CCFL do podświetlania wykorzystują świetlówki zasilane wysokim napięciem, wytwarzanym przez układy zwane inwerterami. Konstrukcja dość powszechna i stosowana od lat ze względu na niskie koszty produkcji, ale niestety awaryjna. W praktyce, wiele odbiorników trafia do serwisu po 2 - 3 latach użytkowania z rozmaitymi usterkami Doskonalszą od CCFL jest koncepcja ekranów podświetlanych diodami LED. Tańsze rozwiązanie polega na umieszczeniu źródeł światła wokół matrycy (na jej obrzeżach), a na całej wewnętrznej powierzchni znajduje się specjalna lustrzana folia, której zadaniem jest rozproszenie światła dla wszystkich punktów matrycy W końcu, budowa tylnej macierzy podświetlania z rozmieszczeniem punktów LED na całej powierzchni, spowodowała, że możemy mówić o przełomie w technice produkcji ekranów LCD. Punktami LED można sterować dynamicznie, co wyraźnie przekłada się na jakość wyświetlanego obrazu (zdecydowanie lepszy kontrast). Ten wariant ekranu LED, to niewątpliwie dobra jakość, trwałość i oszczędność energii, ale nie należy do rzeczy tanich. Wnioski musimy pozostawić Państwu. Nie możemy nikomu sugerować wyboru konkretnego modelu, czy marki telewizora. Użyliśmy wielu podpowiedzi w tym artykule, mając nadzieję, że stanie się on pomocny w podjęciu dezyzji o wyborze najbardziej odpowiedniego sprzętu dla potrzeb własnego kina domowego. Służymy Państwu pomocą techniczną oraz serwisem RTV wszystkich typów LCD, LED, Plazma oraz CRT. W ramach wykonanej usługi oferujemy: bezpłatny dojazd do klienta Koszty naprawy zawsze są konsultowane z klientem przed wykonaniem usługi. W razie rezygnacji z usługi koszt ekspertyzy wynosi od 30 o 50 zł. W ramach usługi udzielamy bezpłatnych porad w zakresie dalszej eksploatacji sprzętu. Posiadamy duży zasób oryginalnych podzespołów oraz zestawy naprawcze o podwyższonej wytrzymałośći. Tania i profesjonalna naprawa telewizorów tylko u nas! Jeśli masz problem z komputerem to dobrze trafiłeś. . Zawsze można znaleźć coś dla siebie :).
Ostatnio zmieniony 07 sie 2019, 15:28 przez Ela1595, łącznie zmieniany 1 raz.

magdaakos
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 08 mar 2016, 12:08

Re: Firany i zasłony czy rolety

06 cze 2016, 16:37

Firanki i rolety, ewentualnie zasłony na ozdobę. Rolety jednak są praktyczniejsze.

Awatar użytkownika
Manila
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 203
Rejestracja: 06 sie 2014, 08:57

Re: Firany i zasłony czy rolety

27 cze 2016, 11:53

No ja jakis czas temu przekonałam się do rolet.. Wcześniej miałam na oknach jedynie zasłony i firany jednak obecnie mam praktycznie same rolety. Jest to wygodniejsze, łatwiejsze do czyszczenia oraz fajnie się prezentuje. Przeprowadziłam remont mieszkania, jest nowocześnie i firanki wyglądałyby nieco kiczowato.

Zamówiłam rolety w sieci, konkretnie w tym sklepie:
https://lotari.pl/
Wybór wzorów większy i ceny korzystniejsze. Mam takie:
Obrazek

miska2000
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 30 cze 2016, 15:27

Re: Firany i zasłony czy rolety

12 lip 2016, 14:08

Mnie nie przekonuja firanki w kuchni. Rolety sprawdzaja sie o wiele lepiej, sa praktyczne i moim zdaniem lepiej wygladaja niz firanki. Duzy wybor rolet widziałam na http://www.akant-lodz.pl/ Moze tam znajdziesz cos dla siebie.

pansiulek
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 14 lip 2016, 11:23

Re: Firany i zasłony czy rolety

14 lip 2016, 12:08

Rolety :)

Gruszka94
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 154
Rejestracja: 11 wrz 2015, 15:48

Re: Firany i zasłony czy rolety

10 sie 2016, 13:19

Też myślę, że rolety sprawdzą się zdecydowanie lepiej w tym aspekcie. Dobrze wygłuszają światło i jeśli odpowiednio dobierze się kolorystykę, to można dzięki nim świetnie udekorować pomieszczenie. W http://verti-hor.pl/ zobacz jakie masz możliwości zakupu jesli chodzi o takie wyposażenie. Jak dla mnie to bardzo interesujący temat.

mirka85
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 331
Rejestracja: 16 kwie 2014, 08:01

Re: Firany i zasłony czy rolety

28 sie 2016, 15:42

Moim zdaniem zasłony tylko łapią kurz i nic więcej. Większość z nich dziwnie wygląda. Lepiej zainwestowac w porządne rolety np z http://verti-hor.pl/ lub żaluzje i firmany.
My zastanawiamy się nad drewnianymi żaluzjami, znalazłam bardzo fajne i chciałabym mieć je w swoim eM.

Awatar użytkownika
martynkaka
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 629
Rejestracja: 04 gru 2012, 11:37

Re: Firany i zasłony czy rolety

06 wrz 2016, 09:05

Nie nie można tego połączyć ze sobą? Ja w oknach mam firany rolety i zasłony, choć te ostatnie pełnią rolę tylko i wyłącznie ozdobną.

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości