Awatar użytkownika
Nova23
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 236
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:26

Re: Studia

23 cze 2016, 15:20

Ja studiowałam prawo i polecam dla osób, które mają cierpliwość. Do samego prawa wiadomo - trzeba mieć głowę, ale od razu zakładam, że jak ktoś się wybiera to wie na co się pisze. Natomiast, najgorsze dla mnie były zasady na studiach. Np. wszystkie podręczniki z jakich chcieliśmy korzystać i skrypty musiały być oczywiście kupione - za kserówki można było wylecieć... Trzeba było szukać dobrych i tanich księgarni - tu mogę przy okazji polecić tą: https://aplikanci.profinfo.pl/ Poza tym to studia wspominam dobrze, ci co byli ambitni to sobie poradzili a reszta - wiadomo :-)

Dessi
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 148
Rejestracja: 16 paź 2014, 22:48

Re: Studia

07 lip 2016, 18:21

ja trafiłam na Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej. Podróżowanie od dziecka mnie interesowalo, więc chciałam związać z tym swoją przyszłość więc poszłam na turystykę i rekreację. Zajęcia są ciekawe, a fajnie że dodatkowo możemy sobie też robić kursy które nam się potem w pracy zawodowej przydadzą, np. na pilota wycieczek

olka991
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 85
Rejestracja: 26 cze 2016, 07:48

Re: Studia

13 lip 2016, 07:16

Mi marzą sie kwalifikacje do nauczania jezyka angielskiego i chyba pójdę na te studia.
Miałam już odpuścić naukę ale jakoś dziwnie sie z tą myślą czuję. Lubię się uczyć i chcę zdobyć jak najwięcej dyplomów żeby później nie mieć problemów z pracą.

pansiulek
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 14 lip 2016, 11:23

Re: Studia

14 lip 2016, 12:10

to co nas interesuje, niekoniecznie zapewni nam bezpieczną przyszłość. Moim zdaniem najlepiej wybrać się na kierunki matematyczne/informatyczne.

stas22
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 14 lip 2016, 15:33

Re: Studia

14 lip 2016, 15:41

Oczywiście, ważne jest by interesować się tym co się robi, bo bez tego praca jest tylko męczącym marnowaniem czasu w celach zarobkowych. Niemniej trzeba również realnie spojrzeć na to, czy poświęcanie dużych ilości czasu na rozwój zainteresowań może dać zyski pozwalające na przeżycie. Jeśli tak, to idealnie ;D

IlonaReina44
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 21 lip 2016, 16:17

Re: Studia

21 lip 2016, 16:20

Zgadzam się z tym, że nie można studiować na siłę. Trzeba wybrać to, co się lubi. Ja tak wybrałam i idę na studia podyplomowe Warszawa Bo stwierdziłam, że trzeba się jeszcze dokształcić, a może znajdzie się lepszą pracę. Polecam Europejską Uczelnię w Warszawie. Naprawdę warto.

Gruszka94
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 154
Rejestracja: 11 wrz 2015, 15:48

Re: Studia

22 lip 2016, 21:16

Zgadzam się w pełni. Grunt to wybrać takie studia, które się nam spodobają, bo w przeciwnym razie będziemy się męczyć przez kilka lat i na końcu i tak znajdziemy pracę inną niż kierunek, który studiowaliśmy. Ciekawym pomysłem są kierunki takie jak http://www.wszop.edu.pl/kandydaci/bezpi ... 19,54,6619 bo można na nich połączyć swoją pasję z dobrymi perspektywami na przyszłość.

Awatar użytkownika
goldi
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 103
Rejestracja: 16 gru 2016, 13:31

Re: Studia

16 gru 2016, 13:40

Moim zdaniem troszkę za wcześnie podejmujemy decyzję o kierunku studiów. 19-latek rzadko kiedy wie, czego tak naprawdę chce w życiu. Ja rozpoczęłam studia w wieku 23 lat, wybrałam psychologię. Od razu jako absolwentka udało mi się znaleźć pracę, troszkę przez szczęście, troszkę dzięki mojej przebojowości. Jednak po paru latach pracy zapragnęłam czegoś więcej, dalszego rozwoju zawodowego, więc rozpoczęłam różnego rodzaju szkolenia psychoterapeutyczne. Już kilka mam na koncie :) Za miesiąc rozpoczynam kolejny w Centrum CBT w Warszawie. Związany on będzie z pracą z parami borykającymi się problemem zdrady i będzie miał wymiar głównie praktyczny. To jest akurat bardzo ważne. Z doświadczenia wiem, że oczywiście teoria jest bardzo ważna, ale najwięcej umiejętności czerpie się z zajęć praktycznych

TesTo
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 12 mar 2016, 00:32

Re: Studia

05 lip 2017, 13:35

Ja z drugiej strony chcialem sie was zapytac co sadzicie o studiach MBA. Juz pare lat minelo od czasu gdy skonczylem kierunek ekonomiczny i zastanawiam sie nad pojsciem dalej .. w kierunku zakladania maly krokami swojego wlasnego biznesu. Wydaje mi sie ze samo doswiadczenie ktore zdobylem na pozycji kierowniczej to jednak bedzie troszeczke za malo. Prowadzenie biznesu to zupelnie inna sprawa .. to podejmowanie decyzji, a nie wykonywanie polecen. Przegladajac oferty uczelni natknalem sie na Studia MBA Poznań - studiamba.wsb.pl Z tego co wyczytalem czesc zajec jest prowadzona z praktykami biznesu. Chodzil moze ktos z forumowiczow na tego typu studia? Zdobyta wiedza w duzym stopniu pomaga w prowadzeniu biznesu? Bede wdzieczny za informacje.

LeszczynskiKuba
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 08 sie 2017, 10:06

Re: Studia

09 sie 2017, 14:35

Programy MBA specjalizacyjne to poszerzenie horyzontów i nauka globalnego spojrzenia na organizację, a także wskazówki, które pokażą jak wykorzystać wiedzy zdobytą podczas studiów MBA w praktyce. Aby ułatwić wybór odpowiedniego programu MBA, poszukaj na portalu: mbaportal.pl/pl-PL/mbaprogram/type/mba--specjalizacyjne

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość