MISSbutterfly
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 321
Rejestracja: 15 wrz 2009, 19:56

Re: Jak zadbać o oczy?

23 cze 2016, 10:01

Na wzmocnienie wzroku najlepsza jest luteina i tran (najlepszy norweski z dorsza, np. Gal). Każdego dnia można przepłukiwać oczy solą fizjologiczną.

Gruszka94
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 154
Rejestracja: 11 wrz 2015, 15:48

Re: Jak zadbać o oczy?

28 lip 2016, 08:42

W chwilach, gdy oczy są przemęczone, zawsze warto dać im odpocząć. Jeśli pracujecie dużo przy komputerze, to na pewno powinnyście co jakiś czas zakraplać je https://optiland.pl/plyny-i-krople bo dzięki temu oczy będą nawilżone i nie będą się tak męczyć. To daje ogromną różnicę.

Marsi
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2016, 09:29

Re: Jak zadbać o oczy?

28 lip 2016, 09:37

Jestem nauczycielką, poza tym czytam stosunkowo dużo książek, dlatego tez u optyka bywam nie rzadko. Niestety badania kntrolne u różnych optyków wychodziły inaczej co sprawiło, że miałam źle dopasowane szkła. http://optykkrawczyk.pl na szczęście znalazłam w końcu odpowiednich specjalistów, w każdym razie zwróćcie na to uwagę, bo jak wiecie źle dopasowane szkła męczą oczy.

optoagnieszka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 29 wrz 2016, 13:35

Re: Jak zadbać o oczy?

30 wrz 2016, 13:48

Może zabrzmi to dziwnie, ale spacerować. Jeżeli dużo czasu spędzamy przed ekranem komputera np. podczas pracy biurowej, to nie męczmy dodatkowo wzroku komputerem czy urządzeniami mobilnymi już po jej zakończeniu. Podczas pracy warto także jak najczęściej odrywać wzrok od ekranu, dokumentów i patrzeć w dal na z góry upatrzony punkt.

ossi
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 184
Rejestracja: 26 mar 2015, 08:06

Re: Jak zadbać o oczy?

28 lut 2017, 14:36

Może warto byłoby pomyśleć o laserowej korekcji wzroku? Jest to według mnie lepsze i bardziej skuteczne rozwiązanie. W mojej rodzinie kuzynka robiła taką korekcję laserową i była bardzo zadowolona. Wiem, że dobrym miejscem na ten zabieg jest Centre de la vision, ponieważ mają mega dobrych specjalistów no i jest równe traktowanie jeżeli chodzi o pacjentów z NFZ jak i tych, którzy przychodzą tam prywatnie. Po prostu standard jest utrzymany :)

Marta44
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 20 lut 2017, 12:15

Re: Jak zadbać o oczy?

06 mar 2017, 12:07

Jeżeli jest duża wada wzroku to warto rozważyć operację wzroku. Dzięki temu nie tylko oszczędzamy pieniądze wydawane na okulary czy soczewki ale także zwiększamy komfort codziennego życia.

tolinka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 96
Rejestracja: 19 paź 2016, 12:12

Re: Jak zadbać o oczy?

17 mar 2017, 22:13

prawie codziennie zakraplam sobie krople hialeye free, stoją obie gdzieś tam w okolicy komputera bo przy pracy kilka godzin przed ekranem to oczy mi się mega męczą, potem to już nie byłabym w stanie poczytac książki bo piekły i łzawiy, ale te kropelki działają cuda i mają fajny skład, sporo ziół i bez konserwantów

pulchna
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 38
Rejestracja: 22 lut 2016, 10:16

Re: Jak zadbać o oczy?

20 mar 2017, 09:46

U mnie już od bardzo długiego czasu najlepiej sprawdzają się krople Bepanthen eye kupione na https://www.aptekagemini.pl/bepanthen-e ... 0-5ml.html. Niestety przy charakterze pracy jaki obecnie wykonuje (praca biurowa - 8h przy komputerze) krople do oczu jako wyposażenie torebki to konieczność.

Blueberrydream
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 109
Rejestracja: 08 lis 2014, 19:16

Re: Jak zadbać o oczy?

28 kwie 2017, 09:36

Najlepsze dla oczu są witaminy i luteina, sami jej nie produkujemy. Biore zawsze lutezan omega 3. Duzo luteiny, duzo witamin. Bogactwo dla wzroku. Zmieniłam tez diete oczywiscie, wiecej warzyw, borówek czy ryb. To tez dobrze wpływa na widzenie czy ogólnie na wzrok.

tolinka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 96
Rejestracja: 19 paź 2016, 12:12

Re: Jak zadbać o oczy?

14 maja 2017, 22:19

luteina rzeczywiście dobrze działa na wzrok, podobno też dobrze jest jeść borówki i bataty, ja regulanie też uzywam kropli hialeye free, parę razy dziennie pjak pracuję przed kompem to się przydaje, bo oczy mi się szybko przesuszają a pod wieczór to j€ż w ogóle dramat, cieżko cokolwiek przeczytać, kropelki dziąłaą cuda

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość