semirka
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 204
Rejestracja: 07 paź 2014, 10:31

Re: dom czy mieszkanie?

04 sie 2016, 08:24

Każdemu podoba się coś innego dlatego jestem zdania, ze każdy powinien urządzać mieszkanie dla siebie a nie dla kogoś.
Jeśli nie masz pomysłów to w sieci znajdziesz całe mnóstwo inspiracji. Ja tak zrobiłam i teraz mam ładne, przytulne mieszkanie.
Brakuje mi jedynie ramek na zdjęcia, lustra i drobnych mebli do przedpokoju. Wszystko chyba zamówię na Nowy Styl - http://www.formyuzytkowe.pl/nowy-styl w jednej przesyłce :)

rodarte
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 01 cze 2015, 15:53

Re: dom czy mieszkanie?

30 sie 2016, 12:33

To chyba zależy co dla danej osoby jest wygodniejsze. Ja znacznie bardziej wolę mieszkać gdzieś bliżej centrum, dlatego mieszkania toruń są dla mnie lepszym rozwiązaniem niż dom na przedmieściach.

szarlottka
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 264
Rejestracja: 13 sie 2013, 15:54

Re: dom czy mieszkanie?

04 wrz 2016, 10:22

Ja zdecydowałam się na mieszkanie na parterze, mamy spory ogród i jestem naprawdę zadowolona.
Teraz rozważamy z mężem zamówienie systemu SmartHome z https://sklep.ferguson.pl/pl/c/Inteligentny-dom/74 chcemy stworzyc inteligentne instalacje urządzeń domowych. Uważam, że takie systemy znacznie ułatwiają życie i zapewniają bezpieczeństwo.

iska992
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 292
Rejestracja: 23 mar 2014, 07:58

Re: dom czy mieszkanie?

15 wrz 2016, 19:25

Ja myślę coraz poważniej o mieszkaniu. Przez całe zycie mieszkałam z rodzicami w domu ale jakoś nie widzę siebie w swoim własnym domku gdzieś na wsi. Wolę mieszkanie. Ostatnio wpadły mi w oko mieszkania z http://przypuszczy.pl/ są niedaleko centrum Warszawy w bardzo malowniczej okolicy. Z tego co widziałam ceny są bardzo atrakcyjne.

braaap
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 180
Rejestracja: 05 gru 2014, 15:47

Re: dom czy mieszkanie?

20 wrz 2016, 09:05

Ja nawet nie biorę pod uwagę domu i w zasadzie nigdy nie brałam, bo kupno i utrzymanie domu to ogromne koszty. Zdecydowanie bardziej wolę kupić dwa mieszkania i jedno z nich oddać swojemu synowi, żeby miał łatwiejszy i lepszy start w życiu, którego ja osobiście nie miałam. I tak też planuje zrobić. Mój syn za niecałe 2 tygodnie wyjeżdza na studia, na razie zatrzyma się u naszej rodziny i w przeciągu miesiąca chciałabym kupić mu kawalerkę, którą znalazłam tutaj http://biuro-partner.com/sprzedaz-miesz ... ot-gdansk/ . Aktualnie jestem w trakcie sprawdzania ofert kredytów bankowych. Zastanawiam sie też ile może kosztować urządzenie kawalerki. Macie może jakies doświadczenie w tym?

uwodzicielka1
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 635
Rejestracja: 27 lip 2015, 13:14

Re: dom czy mieszkanie?

20 wrz 2016, 12:04

ja wolę mieszkanie, mniej roboty i święty spokój.

Awatar użytkownika
Lorrain
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 08 lip 2016, 11:15

Re: dom czy mieszkanie?

19 lis 2016, 14:11

Dla ludzi pracujących i aktywnych to mieszkanie w centrum. Kilka lat temu też z mężem mieliśmy dylemat czy się budować, bo można mieć jednak znacznie większą przestrzeń mieszkalną, ale jednak dla nas jeszcze młodych to nie nadszedł jeszcze czas na ciepłe kapcie i kominek ;) Kupiliśmy fajne mieszkanko od apm development, nic nie trzeba w nim grzebać, najbliższy remont planujemy dopiero za kilka ładnych lat, a w domu to trzeba cały czas coś niemal robić lub w ogród pieniądze ładować. Tu mamy spokój, sąsiedzi nie dokuczają, bo to jednak nowe osiedle i nie ma tu patologii ;) Chociaż gdy wybieraliśmy dewelopera to mieliśmy cały czas z tyłu głowy "a co jeśli zbankrutuje i zostaniemy z niczym" ale wybraliśmy i tak sprawdzonego a nie jakąś firmę krzak.

cirrus
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 61
Rejestracja: 25 cze 2009, 19:29

Re: dom czy mieszkanie?

23 lis 2016, 20:42

Ja całe życie mieszkałam w bloku, ale teraz planujemy z mężem budowę domu. Na szczęście on jest bardziej doświadczony w tego typu budynkach ;) Ja jednak mam dobre przeczucie, jeżeli chodzi o te nasze plany :)

basnas
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 84
Rejestracja: 13 lut 2015, 12:45

Re: dom czy mieszkanie?

29 lis 2016, 14:41

To wszystko zależy.. od potrzeb i od tego czego oczekujemy, jakie są nasze możliwości. Jeśli ktoś ma możliwość dojazdów do miasta, szuka spokoju i nie chce mieszkać ściana w ścianę z innymi osobami, to zdecydowanie dobrym rozwiązaniem jest budowa/kupno domku jednorodzinnego.
Mieszkałam przez 20 lat w domku jednorodzinnym i to na prawdę fajna sprawa, gorzej jest np zimą jak samemu trzeba napalić w piecu np. więcej czasu też schodzi na dojazdy, ale za to jest cisza i spokój, nie trzeba się też martwić że po 22 zapuka sąsiad bo jest za głośno telewizor ;) :ico_zdrowko:

rodarte
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 01 cze 2015, 15:53

Re: dom czy mieszkanie?

28 gru 2016, 17:18

Zdecydowanie mieszkanie i tylko od http://red-co.net. Szukałam mieszkania przez długi czas i dopiero po natrafieniu na tą stronę znalazłam to, czego szukałam. Doskonale spełniają wszystkie oczekiwanie klienta, bez problemu doradzą w każdej sprawie.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość