Awatar użytkownika
mamuśka991
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 117
Rejestracja: 29 wrz 2011, 19:53

Re: Jakie suplementy w ciąży ?

24 sie 2016, 20:44

Nie ma konieczności brania w ciąży wszystkiego co popadnie, wystarczy suplementować to czego nie uda się uzupełnić naturalnie http://vitispharma.pl/witaminy-dla-kobiet-w-ciazy.html

Arlena33
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 45
Rejestracja: 08 lis 2015, 17:35

Re: Jakie suplementy w ciąży ?

13 wrz 2016, 18:25

no włąsnie, mam ten sam problem. Siedzę na stronie apteki w zakłądce ciąża i dziecko i czytam, przeglądam i nie wiem co mam wybrać. Mnóstwo tego jest, ale co najważniejsze, co wybrac? Wiadomo ze najlepsze z pozywienia ale w ciązy to niestety za mało, zwłaszcza ze zaraz jesien i zima i nie bedzie tych dobrodziejstw na rynku...a nawet jesli to wiadomo, to nie to samo co na słonku wyhodowane...wiec co polecacie, co mam wybrac z tego? https://www.doz.pl/apteka/k290-Ciaza_i_dziecko wit d, kwas foliowy...co jeszcze?albo co komplekksowo...myślałam o vita-miner mama...napiszcie i podpowiedzcie proszę

pralinkaa
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 250
Rejestracja: 20 lut 2017, 23:30

Re: Jakie suplementy w ciąży ?

23 lut 2017, 16:57

moim zdaniem w ciąży uzupełnianie witamin to podstawa przecież w czasie ciąży organizm jest osłabiony chociażby przez codzienne wymioty, dlatego witaminy trzeba uzupełniać.

Karolciaa
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 113
Rejestracja: 14 kwie 2016, 09:25

Re: Jakie suplementy w ciąży ?

12 cze 2017, 10:08

Ostatnio widziałam ulotkę suplementu Composita Mama DHA i wg mnie skład wygląda naprawdę nieźle. Jest np. żelazo w formie chelatu, który nie powoduje zaparć. A niestety właśnie większość suplementów dla kobiet w ciąży wywołuje zaparcia, bo zawierają żelazo niechelatowane. Oprócz tego ma też m.in. jod, magnez, witaminę D, kwas DHA, foliany.

pralinkaa
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 250
Rejestracja: 20 lut 2017, 23:30

Re: Jakie suplementy w ciąży ?

18 lip 2017, 11:34

te same witaminy znajdziesz w foliku, który jest de facto dostęny na rynku od wielu lat więc spokojnie można bez obaw go kupować.

Awatar użytkownika
wmartaszka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 21 mar 2017, 16:27

Re: Jakie suplementy w ciąży ?

26 lip 2017, 15:57

Ja brałam ten suplement, bo nie chciałam łykać wielu tabletek, a tam wsystko w jednej. No i przekonał mnie ten magnez i jod. Pierwszy, bo niwelował rozdrażnienie, a drugi, bo miałam w rodzinie przypadki niedoczynności tarczycy, więc lepiej dmuchać na zimne.

tuuby
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 29 lip 2017, 16:54

Re: Jakie suplementy w ciąży ?

29 lip 2017, 16:59

Planujemy dzidziusia i zaczęłam brać mama dha premium, ma najbardziej kompleksowy skład, nie muszę brać kilkunastu różnych tabletek a tylko 2 rano i wieczorem. PTG poleca branie dha, do dobrze wpływa na rozwój oczu i mózgu.

zuzkamarciniak
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 75
Rejestracja: 18 sie 2016, 14:34

Re: Jakie suplementy w ciąży ?

10 sie 2017, 11:44

Kwas foliowy to podstawa, a co jeszcze- hm, najlepiej skonsultować to z ginekologiem. Jak nie masz czasu na wizytę to zajrzyj na edoktor24.pl tam masz możliwość rozmowy z lekarzem :-) Nie trzeba czekać ani umawiać się, od ręki możesz dowiedzieć się na temat suplementacji w ciazy.

Awatar użytkownika
wmartaszka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 21 mar 2017, 16:27

Re: Jakie suplementy w ciąży ?

28 sie 2017, 11:54

Moja mama mówiła, że ona nie brała nic poza kwasem foliowym, ale czasy się zmieniają i badania idą do przodu, więc rozsądna suplementacja jest dziś bardzo wskazana. Ja łykałam mama dha premium i miałam tam w zasadzie wszytko co potrzebne w ciąży i po porodzie.

pralinkaa
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 250
Rejestracja: 20 lut 2017, 23:30

Re: Jakie suplementy w ciąży ?

04 paź 2017, 12:23

a ja z kolei uważam, że nie ma co przesadząć z witaminami i jak starałam sie o dziecko to też ograniczyłam się tylko do foliku, czasmi mniej znaczy lepiej.

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość