ossi
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 184
Rejestracja: 26 mar 2015, 08:06

Re: Własna działalność, od czego zacząć?

19 wrz 2016, 09:42

jak juz masz pieczątkę, wszystkie wpisy i program do księgowości to uzbrój się w zapas rzeczy do biura np tu http://biurwa.pl/artykuly-papiernicze-p ... 108_1.html oczywiście wszystko na fakturę, bo kosztówki od teraz powinny być dla ciebie najważniejsze - to wszystko zmniejsza podatek dochodowy i można sobie to odliczyć od vatu :)

wamkas
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 24 cze 2016, 15:05

Re: Własna działalność, od czego zacząć?

21 wrz 2016, 13:43

Pamiętaj też, że samo wdrożenie systemu do zarządzania firmą to nie wszystko, bo niezbędne jest też szkolenie z obsługi oprogramowania. Zobacz sobie tutaj http://portalerp.pl/szkolenie-z-obslugi-systemu-erp jak to wygląda i u kogo warto się szkolić.

Samisa
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 12 maja 2016, 07:41

Re: Własna działalność, od czego zacząć?

12 paź 2016, 10:33

najlepiej od znalezienia dobrej firmy rachunkowej... firma Wiol, z którą współpracuję nie tylko prowadzi księgowość podatki i rachunkowość ale tez organizuje szkolenia

jarzebina
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 22 lis 2016, 23:23

Re: Własna działalność, od czego zacząć?

22 lis 2016, 23:42

Działalność warto zacząć od prześledzenia rynku i wypisania wszystkich ZA, wyłącznie ZA!
Jak ktoś bardzo wierzy, że się uda, to musi się udać! Wystarczy mocno mocno chcieć

Kasiek88
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 257
Rejestracja: 30 cze 2015, 19:10

Re: Własna działalność, od czego zacząć?

30 wrz 2019, 13:19

Zacznij od pomysłu, a potem go realizuj. Ciekawy pomysł ma Cuk, który proponuje otwarcie multiagencji ubezpieczeniowej na zasadzie franczyzy. Niski wkład własny i sprawdzony produkt oraz dobre warunki współpracy czynią ten biznes interesującym. https://cuk.pl/wspolpraca/placowka-franczyzowa

marsjanka
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 152
Rejestracja: 08 lis 2017, 20:26

Re: Własna działalność, od czego zacząć?

13 paź 2019, 19:39

Podstawa to nie porywanie sie z motyka na slonce. Odpowiednie nastawienie, duza wiedza i finanse oraz umiejetnosc prowadzenia firmy i utrzymania pracownika. Fajnie jak sa to jakies ciekawe propozycje jak karnet na silke co miesiac czy pakiet medyczny jak u nas z medicover. Pracownik czuje sie doceniony i lepiej dziala a to wzmacnia firme

Vertosix
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 29 maja 2021, 11:03

Re: Własna działalność, od czego zacząć?

29 maja 2021, 11:05

Świetne wskazówki dla początkujących, według mnie warto zainteresować się jeszcze odpowiednim oprogramowaniem. Widziałem, że niektórzy zamierzają otworzyć e-sklep, prowadzić sprzedaż. W takiej sytuacji bardzo może przydać się program faktury.pl do zarządzania magazynem.

bredd
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 15 paź 2021, 15:48

Re: Własna działalność, od czego zacząć?

15 paź 2021, 16:04

Z mojego doświadczenia widzę, że trzeba pilnować wydatków. Nie szaleć z drogim lokalem leasingiem, kredytami itp. Każdy z nas z pewnością chciałby, aby jego biznes funkcjonował jak najlepiej, ale nie jest trudni popaść w tarapaty. Polecam także przemyśleć formę działalności gospodarczej, opodatkowania i ewentualnej ucieczki przed zusem. Ja od kilku lat prowadzę firmę tworzącą strony i sklepy internetowe i od tego roku jesteśmy spółką zoo. Niższe podatki, brak zus to naprawdę jest ulga, zwłaszcza dla małej firmy. Pozdrawiam!

tolinka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 96
Rejestracja: 19 paź 2016, 12:12

Re: Własna działalność, od czego zacząć?

25 lis 2021, 01:51

prowadzę własną firmę od roku, na pewno trzeba trzymać rękę na pulsie, regularnie zaglądam do czasopism branżowych, mam 2 tytuly które prenumeruję od wydawnictwa Wiedza i Praktyka, ułatwia mi to pracę

vandaiba
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 60
Rejestracja: 11 sty 2018, 12:38

Re: Własna działalność, od czego zacząć?

08 gru 2021, 00:43

co konkretnie prenumerujesz? Zastanawiam się nad wzięciem prenumeraty magazynu Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach, widze, że to jest wlaśnie tego wydawnictwa, oprócz wydawnia papierowego mam mieć też dostęp do strony internetowej

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość