filigranowa
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 31 paź 2016, 14:32

Re: Otwarcie własnej kawiarni

31 paź 2016, 14:54

Miejsce z klimatem gdzie nie ma kosmicznych cen powinno się sprawdzić nawet bez względu na to w jak dużym mieście powstanie. Trzeba miec pomysł - zgadzam się z paniami, które się wypowiadaly. Może jakaś tematyczna, wystrój w konkretnym stylu - z jakiejś epoki, z jakiegoś kraju albo z jakiegoś filmu nawet.

keneho
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 18 gru 2016, 16:55

Re: Otwarcie własnej kawiarni

19 gru 2016, 02:45

Tak jak pisze florence, musisz wymyślić coś oryginalnego. Pomyśl, czego brakuje innym kawiarniom w Twojej okolicy i daj to klientom. Może wyjątkowa oferta albo nietypowy wystrój? Widziałam nowe wnętrze wrocławskiej kawiarni Zenka na ulicy Dubois. Chyba jedyne takie miejsce w moim mieście - surowe, industrialne wyposażenie (z tego co wiem, robione na zamówienie we wrocławskiej firmie vonart.com.pl/ ) Bardzo minimalistyczne wnętrze, dużo betonu, szkła i metalu. Może u Ciebie nie ma jeszcze takiego miejsca i z takim wystrojem łatwo zdobędziesz klientów? Zastanów się, szukaj inspiracji. Mam nadzieję, że Ci się uda i zaprosisz nas na wielkie otwarcie :-D

Taki styl jest bardzo ryzykowny w zastosowaniu. Bo albo się go kocha albo nienawidzi, wiec myślę że warto zbadać rynek czy jest już miejsce z taką stylistyką, oraz czy byłoby zapotrzebowanie. Firma Vonart która została tu zaproponowana jest moim zdaniem idealnym wyborem więc tutaj sprawa jest jasna, bo do obróbki metalu nadają się jak mało kto.
Także pozostaje kwestia zastanowienia się czy to dobry wystrój

Awatar użytkownika
MissMagoo
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 14 gru 2016, 09:29

Re: Otwarcie własnej kawiarni

16 sty 2017, 10:18

Jak otwierasz własny lokal to warto postawić na program do tego typu lokali gastronomicznych. Nawet jak to jest mała kawiarenka to http://www.gastro.pl/poznaj-gastro/gastro-pos idealnie sprawdzi się w tej sytuacji. Wiem, bo sama korzystam i jak dla mnie nie ma lepszego producenta POS na rynku ;)

Marta5
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 24
Rejestracja: 13 sty 2017, 15:59

Re: Otwarcie własnej kawiarni

26 sty 2017, 20:47

Jeżeli masz dobrą lokalizację, to na pewno warto. Dostałaś mnóstwo rad, z których warto skorzystać. Jeszcze pomyśl o księgowości i dobrym programie do fakturowania. Ja mogę polecić afaktury.pl . Bardzo prosty w obsłudze, funkcjonalny i dostosowany do najnowszych wymogów fakturowania. Bardzo duża oszczędnośc czasu.

grzegorzkaszkur
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 10 sty 2017, 18:15

Re: Otwarcie własnej kawiarni

27 sty 2017, 13:55

Biznesplan to podstawa. Ale nie taki pisany przy pomocy internetu, wieczorem, przy lampce wina. biznesplan profesjonalnie stworzony. Do tego oczywiście należy posiadać odłożone pieniądze bo każdy biznes wymaga w pierwszym etapie dokładania, generuje ogromne koszty. Jest jeszcze wiele rzeczy do ogarnięcia, na pewno odradzam wchodzenie w ten biznes ze wspólnikami. Jak już coś robić to dla siebie i samodzielnie. Do tego odradzam korzystanie z gotowych projektów, marek, franczyzy

alicja13
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 24 cze 2016, 11:43

Re: Otwarcie własnej kawiarni

07 mar 2017, 14:57

Przy otwieraniu nowej restauracji zapoznaj się z ofertą https://stalgast.com/ To producent profesjonalnego sprzętu dla gastronomii. W ofercie mają róznego rodzaju piece konwekcyjne, stoły chłodnicze, meble ze stali nierdzewnej oraz wiele innych sprzętów i akcesoriów, które na pewno przydadzą się w takim lokalu. Jeśli masz dobry plan i zapał do pracy, to biznes na pewno wypali.

fiona45
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 06 lut 2017, 13:39

Re: Otwarcie własnej kawiarni

23 mar 2017, 09:49

Własna firma to trudna sprawa. Warto dobrze pomyśleć o własnej firmie. Dobre oferty widziałam na: http://adnext.pl/ . Mają tam sporo ciekawych propozycji godnych uwagi. Każdy znajdzie coś dla Siebie specjalnego i praktycznego.

Awatar użytkownika
Telimena
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 24 mar 2017, 16:23

Re: Otwarcie własnej kawiarni

24 mar 2017, 16:27

Jeśli już ktoś chce skorzystać z pomocy firmy oferującej najwyższej jakości wyposażenie, to lepiej skorzystać od razu z pomocy firmy Qgast - qgast.pl, która w tej dziedzinie nie ma sobie równych. Warto od razu postawić na pełen profesjonalizm, szczególnie, że oferta tej firmy jest naprawdę całkiem konkretna. Korzystałam z ich sprzętu i jestem bardzo zadowolona. ;)

majka34
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 27
Rejestracja: 15 lut 2017, 10:26

Re: Otwarcie własnej kawiarni

22 kwie 2017, 14:03

W takiej kawiarni na pewno przyda się też sprzęt sprzątający. Fajne propozycje mają w firmie Dawo. Może takie coś jak tutaj: http://dawo.com.pl/kategoria-produktu/s ... zowe-viper wydaje mi się, że się sprawdzi rewelacyjnie.

ewelina546
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 170
Rejestracja: 17 gru 2014, 22:36

Re: Otwarcie własnej kawiarni

29 maja 2017, 23:11

Mogą Ci się przydać też rzeczy z aukcji https://aukcje.efl.com.pl , gdzie można kupić w dobrej cenie rzeczy poleasingowe. Myślę, że sprawdziłyby się bardzo dobrze.

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość