Karolciaa
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 113
Rejestracja: 14 kwie 2016, 09:25

Re: Pierścień/krążek dopochwowy, antykoncepcyjny

07 wrz 2016, 14:21

Nie zdecydowałabym się chyba na krążek ani też spiralę. Jakoś nie mogłabym przestać myśleć o tym, że coś w sobie mam ;) Nie wiem tylko, czy zacząć brać tabletki czy może lepsze będą plastry? Z pigułkami trochę obawiam się, że zapomnę wziąć raz i antykoncepcja okaże się nieskuteczna... Tego problemu nie ma przy plastrach. Tu sporo o nich czytałam http://nielykam.pl/abc-antykoncepcji/ . Stosujecie może plastry?

Mikado
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 66
Rejestracja: 24 lut 2016, 00:11

Re: Pierścień/krążek dopochwowy, antykoncepcyjny

20 sty 2017, 17:09

Ja mam założoną wkładkę levosert i pomimo, ze obawiałam się jakiegoś dyskomfortu tak mogę teraz śmiało powiedzieć, że nic takiego nie odczuwam. Wkładka sobie po prostu jest tam w środku - mam tego świadomość ale nie przeszkadza to dosłownie w niczym. Co do plastrów to różnie z nimi bywa - trzeba pamiętać aby zmienić je raz w tygodniu no i pilnować aby się nie odkleił przypadkiem co pod ubraniem czasem ciężko.

bun1a
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 19 wrz 2016, 17:57

Re: Pierścień/krążek dopochwowy, antykoncepcyjny

16 cze 2017, 23:10

ja swego czasu bylam na plastrach ale nie mialam okresu i ciagle bylam w stresie.. teraz od lat stosuje tabletki belara i nie zamierzam tego zmieniac :D dobrze sie po nich czuje i wiem ze sa dobrze dobrane wiec jestem chroniona i to mi wystarczy :D

Awatar użytkownika
goldi
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 103
Rejestracja: 16 gru 2016, 13:31

Re: Pierścień/krążek dopochwowy, antykoncepcyjny

03 lip 2017, 11:42

Nie zdecydowałabym się chyba na krążek ani też spiralę. Jakoś nie mogłabym przestać myśleć o tym, że coś w sobie mam ;) Nie wiem tylko, czy zacząć brać tabletki czy może lepsze będą plastry? Z pigułkami trochę obawiam się, że zapomnę wziąć raz i antykoncepcja okaże się nieskuteczna... Tego problemu nie ma przy plastrach. Tu sporo o nich czytałam . Stosujecie może plastry?
Plastry to ogromna dawka hormonów, więc dziwię się że z miejsca dyskredytujesz wkładkę, która nie uwalnia hormonów do krwiobiegu dla plastrów, które są sporym hormonalnym obciążeniem dla organizmu. Nie masz się co martwić brakiem poczucia komfortu, naprawdę jej nie czuć, w niczym dosłownie nie przeszkadza, ani w seksie, ani w sporcie. Levosert mam już prawie od roku, więc wiem co mówię ;) Ja w sumie nawet o niej zapominam, czerpię z życia garściami i nie martwię się o nic, ciąży na pewno nie będzie ;)

kasix93
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 22 cze 2017, 20:03

Re: Pierścień/krążek dopochwowy, antykoncepcyjny

24 wrz 2017, 19:33

ja poki co nawet nie zastanawialam sie nad taka opcja, bo jestem bardzo zadowolona z tabletek belara, ktore obecnie stosuje. Sa to tabletki o niskiej zawartosci hormonow, ktore sa delikatne dla zoladka i watroby.

Awatar użytkownika
arwena89
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 20 gru 2014, 01:40

Re: Pierścień/krążek dopochwowy, antykoncepcyjny

24 wrz 2017, 21:18

Plastry to ogromna dawka hormonów, więc dziwię się że z miejsca dyskredytujesz wkładkę, która nie uwalnia hormonów do krwiobiegu dla plastrów, które są sporym hormonalnym obciążeniem dla organizmu.
Nie stosowałam nigdy plastrów, czy to większa dawka hormonów niż w wypadku tabletek? Zastanawiam się właśnie nad zmianą metody antykoncepcji, od ginekologa ostatnio właściwie niewiele się dowiedziałam, muszę się wybrać do innego, ale w międzyczasie chętnie poczytam opinie żeby się upewnić o co powinnam zapytać jeszcze. Po tabletkach jednak często źle się czuję i wzmagają u mnie apetyt, zresztą nie zawsze pamiętałam o ich wzięciu. Poczytałam sobie trochę na https://www.gdziepolek.pl/tematy/antyko ... hormonalna i skłaniałam się powoli w stronę plastrów, ale właściwie może rzeczywiście lepiej było by po prostu odciążyć układ hormonalny. Jak jest z krążkiem, można go zdjąć w każdej chwili, czy jest jakiś konkretny okres przez, który musi on być 'zamontowany'? Jest dla każdego? Tzn, są jakieś przeciwwskazania? Będę wdzięczna za odp, pozdrawiam!

AgnessMarczuk
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 paź 2017, 10:37

Re: Pierścień/krążek dopochwowy, antykoncepcyjny

16 paź 2017, 10:41

Nie miałaś żadnych komplikacji przy zajściu w ciążę? :) Pytam, bo ciągle słyszę takie historie odnośnie wkładek domacicznych.

marsjanka
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 152
Rejestracja: 08 lis 2017, 20:26

Re: Pierścień/krążek dopochwowy, antykoncepcyjny

20 paź 2018, 14:29

Agness mysle ze jak ktos ma miec komplikacje to bedzie je mial tak czy siak bez wzgledu na to czy stosowal jakies krazki wkladki itd

pionizacja
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 21 paź 2018, 17:16

Re: Pierścień/krążek dopochwowy, antykoncepcyjny

21 paź 2018, 17:44

U mnie nie sprawdzily sie ani krążki ani plastry.. zastrzykow sie bałam a na wkladke mnie nie stac :D Ja bralam tabletki vines bo zalezalo mi na malej ilosci hormonow a przy tym opaniu bolesnych okresow i dokuczliwego pms. Dzieki tabletkom pozbylam sie tych problemow a zabezpieczenie przed ciazą byla idealne

veryAnka
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 537
Rejestracja: 14 lut 2013, 16:40

Re: Pierścień/krążek dopochwowy, antykoncepcyjny

30 paź 2019, 11:08

Dziewczyny, podbijam szukając opinii o pola ring. Używa któraś?

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość