MariaSI
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 04 kwie 2017, 15:20

Powtórna zmiana szkoły

04 kwie 2017, 15:23

Witam i o rade pytam bo już sama nie wiem co o tym wszystkim myślec. Mój syn jest teraz w I klasie liceum i to jest już jego druga szkoła. Z pierwszej był strasznie niezadowolony, podobno od początku uwział sie na niego nauczyciel od biologii, nie radził sobie z przedmiotami ścisłymi, obawiam sie że za duża różnica była między poziomem gimnazjum do którego chodził a liceum do którego sie dostał, na styk ale jednak. No i pochodził do konca semestru, mizernie ale niby wszystko pozaliczał, w rezultacie przepisaliśmy go do innej szkoły takiej żeby miał w miare niedaleko. Początkowo był bardziej zadowolony, nawet lepsze oceny miał, ale ostatnio słyszę że znowu jakieś problemy tym razem z kolegami i panem od wuefu i żeby go przenieść. Ja juz nie wiem czy problem jest z tymi szkołami czy z nim :( Doradzcie czy powinnam go znowu przenosić czy złoić tyłek porządnie i tyle

onceinalifetime
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 25
Rejestracja: 08 wrz 2015, 15:34

Re: Powtórna zmiana szkoły

05 kwie 2017, 10:41

Rozmawiałaś z wychowawcami z tej poprzedniej szkoły i obecnej? Na twoim miejscu skonfrontowałabym to co mówi syn z tym co mówią nauczyciele i będziesz miała jasność

IIIPLO
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 15 gru 2016, 12:34

Re: Powtórna zmiana szkoły

06 kwie 2017, 08:43

Podejrzewam, że w sytuacji przenoszenia syna do innej szkoły kontaktowałaś się z dyrekcją i wychowawcą, ale zgadzam się, że zawsze dobrze jest zacząć od szczerej rozmowy. Zapytaj o zachowanie i problemy syna w szkole, z czego wynikają, jak można im zaradzić. Myślałaś o szkole prywatnej? Może to byłoby dobre rozwiązanie dla Twojego dziecka. W prywatnych placówkach zwykle uczy się mniej uczniów, ponieważ klasy skonstruowane są tak, by umożliwić nauczycielom indywidualne podejście do każdego z nich. W naszym III Prywatnym LO w Krakowie liczba uczniów w klasie nie przekracza 20, pomagamy zarówno młodzieży szczególnie uzdolnionej, jak i mającej trudności w nauce. Współpracujemy też z psychologiem, więc nasi uczniowie i ich rodzice mogą liczyć na wszechstronne wsparcie. Zapraszam Cię na naszą stronę internetową, gdzie znajdziesz więcej informacji na temat placówki: http://www.iiiplo.krakow.pl/.

MariaSI
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 04 kwie 2017, 15:20

Re: Powtórna zmiana szkoły

07 kwie 2017, 10:38

Oczywiscie ze rozmawiałam z wychowawcami, ale o ile w pierwszej szkole miał taką fajną babeczkę od polskiego, to teraz ich klase ma taki pan co sie wogóle nie interesuje uczniami i nawet mi za wiele nie umiał powiedzieć. Nie myślałam o prywatnej bo to koszty ale skoro w zwykłej syn sie nie może odnaleźć to moze to nie jest taki zły pomysł. Chociaz mi się szkoły prywatne kojarza z takimi elitarnymi jednak a jak mówiłam on sie ledwo dostał do liceum.

IIIPLO
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 15 gru 2016, 12:34

Re: Powtórna zmiana szkoły

10 kwie 2017, 08:36

To tylko stereotyp, od którego już się zresztą odchodzi. Minęły czasy, kiedy w szkołach prywatnych uczyły się tylko dzieci bogatych rodziców, tworząc zamknięte środowisko. Obecnie bardzo się to zmienia. Kryterium przyjęcia do naszej szkoły jest przede wszystkim rozmowa z kandydatem, wyniki w nauce są dla nas drugorzędne. Opłata wynosi 500 zł miesięcznie. Jeśli będziecie zainteresowani, możecie nas odwiedzić przy Sławkowskiej 20, obejrzeć szkołę, porozmawiać z dyrekcją i dopiero wtedy podjąć decyzję.

KP33
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 28 kwie 2017, 21:38

Re: Powtórna zmiana szkoły

28 kwie 2017, 22:03

Witam,
Myślę, że kolejna zmiana szkoły nic tu nie pomoże, zawsze znajdzie się coś, co może utrudniać funkcjonowanie Synowi w nowej szkole. Problem raczej leży w nim samym, zmiana środowiska, nowi znajomi, większe wymagania niż w gimnazjum, już nie jest w najstarszej klasie w szkole itp. Musi sam nauczyć się przezwyciężać pewne przeciwności jak złośliwość kolegów, czy nieprzychylność nauczyciela. Tym bardziej, że z tego co mówisz chodzi tylko o WF, z którego ewentualnie jest mniejsze prawdopodobieństwo niezaliczenia niż np poprzednio z biologii. Chłopak wchodzi powoli w dorosłość, jeśli teraz nie nauczy się jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, tylko będzie przed nimi uciekał, nie będzie potrafił tego później jako mąż i ojciec. Oczywiście powinniście go wspierać, rozmawiać z nim na temat problemów i radzić co ewentualnie może odpowiedzieć kolegom na uszczypliwości itp. Dużą rolę musi tu odegrać Tata, jako wzór bycia mężczyzną. Kolejne ucieczki mogą tylko pogłębić przyszłą bezradność Syna.

Wróć do „Starsze dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość