Awatar użytkownika
inga
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 06 cze 2016, 18:28

Re: Jak promować własny sklep internetowy

13 cze 2016, 20:13

Cześć dziewczyny. Czy macie z tym jakieś doświadczenie?
Zdecydowanie zgadzam się, że sklep internetowy warto promować przede wszystkim w internecie. Możesz napisać, co sprzedajesz? Reklama zależy od branży. Na początek na pewno popracuj nad samym sklepem. Musisz go zoptymalizować nie tylko pod wyszukiwarki ale też pod klientów. Zastanów się, czy nie ma na stronie błędów, które odstraszają potencjalnych użytkowników. Może porzucają koszyk zakupowy przed zakończeniem transakcji? Przemyśl, czy nie warto skorzystać z usług analityka, na początek prześledź swoją stronę pod kątem wypisanych tu problemów https://www.eactive.pl/strategia-market ... rnetowego/ A jeśli wszystko ze stroną jest już ok, zainwestuj w adwords, może pozycjonowanie, od czasu do czasuzorganizuj jakiś konkurs (spróbuj współpracy z blogerami). Prowadź profile na facebooku, instagramie, bloga branżowego z wartościowym contentem.

sylwia93
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 02 mar 2016, 20:31

Re: Jak promować własny sklep internetowy

22 cze 2016, 14:10

Sklep internetowy to głównie w internecie. Według mnie bardzo ważne jest odpowiednio pozycjonowana strona. Jak to mówią : ''nie ma cię w internecie - nie istniejesz". Mam swoja firmę i promują ją głównie przez pozycjonowanie. Efekty są zadowalające i to w krótkim czasie. Warto na początek zamówić bezpłatną wycenę, zobaczyć jak to wszystko wygląda i wybrać firmę, która się zajmie pozycjonowaniem.

olka991
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 85
Rejestracja: 26 cze 2016, 07:48

Re: Jak promować własny sklep internetowy

27 cze 2016, 06:16

Na twoim miejscu zajrzałabym na http://alterweb.pl/ Znajdziesz tam artykuły o e-marketingu i e-commerce. Na pewno ci się rpzydadzą. Ja promuję swoją firmę sama. Efekty bardzo mnie zadowalają., W najbliższym czasie chciałabym zacząć promocję na instagramie.

Awatar użytkownika
angelika89
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 110
Rejestracja: 27 lis 2013, 12:55

Re: Jak promować własny sklep internetowy

07 lip 2016, 10:31

Moim zdaniem najbardziej skutecznymi działaniami, jakie możemy podjąć, by wypromować nasz sklep internetowy jest pozycjonowanie i obecność w social mediach. O tyle o ile o obecność w popularnych portalach społecznościowych możemy zadbać sami, to z pozycjonowaniem jest trudniej, ponieważ wymaga ono specjalistycznej wiedzy. W przypadku e-sklepów stosuje się tak zwane pozycjonowanie szerokie, które polega na pozycjonowaniu sporej ilości słów kluczowych dopasowanych do oferty witryny, tutaj masz więcej informacji na ten temat - http://www.ideo.pl/e-commerce/pozycjono ... rnetowych/ ;)

wamkas
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 24 cze 2016, 15:05

Re: Jak promować własny sklep internetowy

10 sie 2016, 13:43

A o własnym oprogramowaniu i aplikacjach mobilnych myślałaś? Zobacz sobie m.in na stronie http://makeapps.pl/blog/oprogramowanie-dedykowane jak to wygląda i czemu ludzie się na to decydują. Co prawda branża tutaj nie ma znaczenia, ale jednak w sklepach takie aplikacji sprawdzają się najlepiej.

nataliakoziol
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 32
Rejestracja: 03 wrz 2013, 13:05

Re: Jak promować własny sklep internetowy

13 mar 2017, 14:48

Ten proces to pozycjonowanie szerokie i po więcej informacji odsyłam do tego artykułu: https://icube.pl/pozycjonowanie/szerokie-long-tail

janka2020
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 26 maja 2017, 10:39

Re: Jak promować własny sklep internetowy

26 maja 2017, 10:49

Warto pomyśleć właśnie o jakimś pozycjonowaniu, może profilu firmowym w internecie. Tak, nie tylko strona... jakieś facebooki, katalogi firmowe, wszystko co pomoże znaleźć firmę w sieci. Ja współpracowałam z firmą Nakatomi i oni promowali mnie w internecie. Bardzo fajna agencja. Super podejście do klienta, dobra robota, sprzedaż zwiększona. Więcej ludzi o mnie wiedziało i o moim sklepie. Spisali się na medal. Może warto zainwestować w taką jeśli samodzielne działają nie przynoszą rezultatów.

ryjek05
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 07 lis 2017, 12:55

Re: Jak promować własny sklep internetowy

07 lis 2017, 12:59

Na pewno warto zainwestować w pozycjonowanie strony - przyniesie to może nie od razu ale na pewno bardzo dobre rezultaty

anka07
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2017, 03:35

Re: Jak promować własny sklep internetowy

11 gru 2017, 03:38

Najskuteczniejszą formą reklamy w przypadku sklepu internetowego jest reklama u lidera opinii-blogera. Ogólnie mówiąc nie polecałabym firm/agencji bo to straszni naciągacze na niekoniecznie skuteczne usługi. Osobiście mogę polecić blogera który nie bierze dużo za reklamę a ma zasięgi liczone w setkach tysięcy ludzi. Mam nawet do niego kontakt e-mailowy (dovado123@gmail.com), jak coś można do niego śmiało pisać.

lena34
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 16 gru 2017, 07:58

Re: Jak promować własny sklep internetowy

26 gru 2017, 14:25

U mnie bardzo dobrze działa opakowanie z logo i danymi firmy. Umówiłam się z producentem opakowań opakowania24.eu że zaprojektują mi takie fajne pudełka do pakowania towaru wraz z logo i nawet fajnie to wyszło.

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość