tolinka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 96
Rejestracja: 19 paź 2016, 12:12

Re: Brak magnezu a staranie o dziecko?

15 maja 2017, 21:34

branie magnezu się przydaje w ciązy, bo często są jego niedobory a poza tym też działa to przeciwskurczowo, uspokajająco, najlepiej ejszcze przed zajęciam w ciąże zacząć brać kompleks kwasu foliowego, magnezu, dobry jest mama dha premium, sama teraz biorę bo się staramy o maluszka, wiem że jeśli się uda to dziecko od razu bedzie miało wszystko to czego potrzebuje

pralinkaa
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 250
Rejestracja: 20 lut 2017, 23:30

Re: Brak magnezu a staranie o dziecko?

31 maja 2017, 19:47

ja tak robiłam, zanim zaszłam w ciążę to na kilka miesięcy wcześniej łykałam folik, żeby zapobiec powstawaniu wad cewy nerwowej u dziecka.

Mamunia86
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 08 maja 2017, 20:28

Re: Brak magnezu a staranie o dziecko?

31 maja 2017, 20:29

U mnie magnez pomógł niesamowicie. Łykałam juz w ciąży i nie miałam skurczów.

tolinka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 96
Rejestracja: 19 paź 2016, 12:12

Re: Brak magnezu a staranie o dziecko?

28 sie 2017, 09:47

magnez jest ważny bo zapobiega przedwczesnym skurczom ale też trochę uspokaja a w ciązy to zawsze jest sporo nerwów, hormony szaleją i też łatwiej o takie sytuacje stresowe, ja biorę mama dha premium z kwasem foliowym, magnezem, dha, jest tam wszystko to czego potrzeba i zawsze nie muszę brać iluś tam rzeczy tylko mam jedną

Awatar użytkownika
wmartaszka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 21 mar 2017, 16:27

Re: Brak magnezu a staranie o dziecko?

01 wrz 2017, 17:55

Ja zawsze miałam za niski poziom magnezu. Ale już zanim zaczęłam starać się o dziecko brałam suplement, w którym był magnez mama dha premium. W czasie ciąży i przy karmieniu też łykałam te same kapsułki. Wyniki były zawsze w porządku. Lekarz tez mowil ze wszytsk jest ok.

Awatar użytkownika
ikka
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 184
Rejestracja: 09 cze 2009, 17:22

Re: Brak magnezu a staranie o dziecko?

07 wrz 2017, 12:07

Najważniejsze aby magnezu nie zabrakło w drugim i trzecim trymestrze, dlatego tutaj folik mam a bym polecała

rozena
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 19 lip 2017, 18:19

Re: Brak magnezu a staranie o dziecko?

24 sty 2018, 14:57

magnez jest wazny przez cąłą ciążę, pomaga na skurcze, ja w pierwsej ciąży miałam problemy i cała ciążę musiałam magnez brac, najpierw brała oddzielnie kwas foliwy, magnez, dha, ale ptem znalazłam mama dha premium i przerzucilam się na to, 2 tabletki i jest wszystko

Awatar użytkownika
wmartaszka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 21 mar 2017, 16:27

Re: Brak magnezu a staranie o dziecko?

15 mar 2018, 13:59

A jeszcze więcej o znaczeniu magnezu w ciąży możesz poczytać na listydomamy.pl :) Tam też możesz stworzyć swój pewnego rodzaju pamiętnik. Fajna rzecz, kiedy później do tego wrócisz :)

pralinkaa
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 250
Rejestracja: 20 lut 2017, 23:30

Re: Brak magnezu a staranie o dziecko?

06 lip 2018, 14:50

magnez w ciąży jest bardzo ważny, u mnie przez jego braki występowały skurcze dlatego regularnie łykałam mama dha premium, bo zanim dowiedziałam się że jestem w ciąży to miałam trochę imprez i chciałam na bieżąco uzupełniać braki witamin, tym bardziej że mama dha jest rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne więc w pełni mogłam zaufać temu preparatowi.

Konuszka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 76
Rejestracja: 23 paź 2018, 21:44

Re: Brak magnezu a staranie o dziecko?

02 mar 2019, 00:20

Ja przed ciążą to w ogóle starałam się wszystkie niedobory uzupełnić. Stosowałam witaminy, a do tego Ovarin i specjalną dietę - https://ovarin.pl/dietetyk-radzi/ :) dzięki temu zarówno samopoczucie i zdrowie się poprawiło jak i udało się w ciąże szybciej zajść

Wróć do „Przed Ciążą, czyli chcemy mieć dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości