turczynowa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 mar 2016, 15:22

Re: Wilgoć w kuchni - jak sobie z nią poradzić?

30 mar 2016, 15:32

Okap to jest dobre rozwiązanie, ale nie zawsze sprawdza się w domu.
Ja mam kuchnię o powierzchni ponad 20m i aby mieć pewność, że nie będzie w niej wilgoci poza standardowymi rozwiązaniami typu dodatkowe grzejniki, wspomniany okap i odpowietrzniki, postanowiliśmy dodatkowo ocieplić ścianę przy oknie za pomocą specjalnych płyt gipsowych. http://dudagips.com.pl/scianki-dzialowe/plyty-gipsowe
Musieliśmy tak zrobić, gdyż architekt od razu powiedział,że problem z wilgocią może się pojawić dość szybko właśnie w takim miejscu jak kuchania. Taki płyty łatwo się montuje. Co więcej można spokojnie dostosować ich grubość do ogólnej jakości ścian. Mi się także podobało, że gips sprawnie 'zajął' się wilgocią, a do tego doskonale ocieplił właśnie to miejsce.

Kobietka777
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 20 cze 2017, 09:32

Re: Wilgoć w kuchni - jak sobie z nią poradzić?

26 cze 2017, 09:30

Teraz są naprawdę fajne okapy wyspowe. Dobrze wyglądają, nie ma wilgoci w kuchni no i przede wszystkim nie trzeba wietrzyć domu pół dnia :) Na razie przejrzałam tylko Toflesz, ale lada moment zacznę rozglądać się dalej. Urządzić dużą kuchnię wcale nie jest tak łatwo ;)

Kobietka777
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 20 cze 2017, 09:32

Re: Wilgoć w kuchni - jak sobie z nią poradzić?

26 cze 2017, 09:31

Teraz są naprawdę fajne okapy wyspowe. Dobrze wyglądają, nie ma wilgoci w kuchni no i przede wszystkim nie trzeba wietrzyć domu pół dnia :) Na razie przejrzałam tylko Toflesz, ale lada moment zacznę rozglądać się dalej. Urządzić dużą kuchnię wcale nie jest tak łatwo ;)

TesTo
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 12 mar 2016, 00:32

Re: Wilgoć w kuchni - jak sobie z nią poradzić?

05 lip 2017, 13:15

Trzeba zapewnic dobra wentylacje i nie bedzie problemu z grzybami. :ico_urodzinki:

Awatar użytkownika
Martyna38
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 57
Rejestracja: 29 kwie 2014, 10:54

Re: Wilgoć w kuchni - jak sobie z nią poradzić?

25 lip 2017, 12:24

Wszyscy piszą jak zapobiegać, a jak sobie radzić najlepiej z już powstałą pleśnią? Jakieś skuteczne domowe sposoby może?
Ostatnio zmieniony 01 sie 2017, 13:38 przez Martyna38, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
malwina123
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 159
Rejestracja: 24 sie 2016, 10:23

Re: Wilgoć w kuchni - jak sobie z nią poradzić?

26 lip 2017, 09:29

soda oczyszczona rozsypać tam gdzie pleśń i powinna wchłonąć. Po paru dniach wyczyścić. Jeśli jest jeszcze na dodatek w ścianie to zedrzeć nawet do muru, kupić gips, zaszpachlować i pomalować. Pryskanie środkami grzybobójczymi to jak odświeżacz powietrza zamiast spłuczki w toalecie. Dobrym pochłaniaczem wilgoci jest węgiel drzewny taki do grilla.

Awatar użytkownika
Martyna38
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 57
Rejestracja: 29 kwie 2014, 10:54

Re: Wilgoć w kuchni - jak sobie z nią poradzić?

01 sie 2017, 13:37

A jakaś rada na sufit? Tam ciężko sodą posypać...

Awatar użytkownika
Nova23
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 236
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:26

Re: Wilgoć w kuchni - jak sobie z nią poradzić?

16 paź 2017, 13:59

U nas dał radę zwykły pochłaniacz

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość