kasiautune
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:00

Re: Ząbkowanie jak pomóc?

26 kwie 2017, 19:12

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie specjalny żel z apteki w połączeniu z dobrym gryzakiem. Ostatnio dużą popularnością cieszą się te ekologiczne. Można jest dostać tutaj: https://fokastara.pl/gryzaki.html Jest to naprawdę fajny i tani sklep z zabawkami dla dzieci w każdym wieku :)

robitkx
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 21 sie 2017, 11:57

Re: Ząbkowanie jak pomóc?

22 sie 2017, 10:17

Hej, słyszałam o bursztynie jako kojący ból przy ząbkowaniu. Na portalu dla matek wyczytałam. Na razie testuję, więc nie mogę powiedzieć czy działa, dam znać jak będą jakieś efekty :)
I co jeszcze? Magiczne zaklęcia wypowiadane nad łóżeczkiem? Sproszkowany ogon traszki i okadzanie?
Bursztynową biżuterię można kupić tak czy inaczej, ale na dolegliwości bólowe stosuje się metody medyczne.

Coolka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 384
Rejestracja: 09 lut 2014, 18:55

Re: Ząbkowanie jak pomóc?

31 gru 2017, 16:08

Powiem wam, że mój synek gryzakiem się bawił na różne sposoby poza gryzieniem go :) Jesli o żele chodzi to wmasowywałam mu w dziąsła kilak razy dziennie Dologel i to się sprawdziło. On jest na bazie naturalnych składników więc pediatra mi poleciła jak byliśmy na kontroli.

to_ja
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 07 lis 2011, 00:19

Re: Ząbkowanie jak pomóc?

03 sty 2018, 21:36

Dologel polecała moja pediatra a ja już dawno mam u córki ząbkowanie za sobą, widać co dobre nie zostaje wyparte :) U nas się bardzo sprawdził, szczególnie przy podrażnieniach bo nie wiedzieć czemu, małej podczas ząbkowania robiły się chore dziąsełka, a że jest z propolisem to poradził sobie i z tym.

Baska20
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 20 mar 2018, 14:43

Re: Ząbkowanie jak pomóc?

20 mar 2018, 14:49

my stosowaliśmy taki żel - nie pamiętam jak się dokładnie nazywał ale smarowało się ty dziąsła i trochę pomagało

Awatar użytkownika
margharete
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 86
Rejestracja: 02 kwie 2018, 21:25

Re: Ząbkowanie jak pomóc?

06 kwie 2018, 02:46

u mojego bratanka sprawdził się gryzak, a siostrzenicy trzeba było smarować dziąsła specjalnym żelem, który polecił nam lekarz. Nie pamiętam jak się ten żel nazywa, ale dostępny jest tylko w aptece.

Awatar użytkownika
pinio
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 04 kwie 2018, 00:27

Re: Ząbkowanie jak pomóc?

09 kwie 2018, 18:47

Ja się niestety niezbyt na tym znam. Dlatego nie bardzo będę w stanie pomóc...

little
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 20 kwie 2018, 13:21

Re: Ząbkowanie jak pomóc?

20 kwie 2018, 13:47

Te gryzaki są super! Mamy już 3 i super się sprawdzają. Poza tym żel, w razie znacznie podwyższonej temperatury coś przeciwbólowego. Poza tym noszenie, kołysanie, troska i dużo spokoju. Łatwo nie jest.

lukaskupasz
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 24 kwie 2018, 13:42

Re: Ząbkowanie jak pomóc?

25 kwie 2018, 12:20

u nas fajnie sie też sprawdził gryzakośliniak, bo zawsze jest pod buzią i nie spada na ziemię, a śliniaczek łapie ten wodospadzik śliny :P A z żelami to fakt- nie można przeginać!

bazylka19
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 135
Rejestracja: 03 mar 2016, 17:59

Re: Ząbkowanie jak pomóc?

16 maja 2018, 13:04

Ząbkowanie to naprawdę nie jest koniec świata. Jest Viburcol, są leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, żele na dziąsła, gryzaki etc.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości