Awatar użytkownika
KamilaW
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 25 lis 2015, 14:20

Menopauza

25 lis 2015, 15:09

Nie znalazłam na tym forum wątku dotyczącego menopauzy, więc pomyślałam sobie, że taki założę ;) Zapewne większość z nas menopauzę ma jeszcze przed sobą, ale może warto już teraz o tym porozmawiać? Tutaj kilka słów na jej temat - http://www.doppelherz.pl/aktualnosci/sw ... aty-3.html. A jak jest u Was? Myślicie już o menopauzie? Boicie się jej objawów? Bo ja prawdę mówiąc nigdy jakoś szczególnie nie zastanawiałam się jak będzie wyglądało moje życie, kiedy będę w trakcie menopauzy.

mozecoswiem
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 17 wrz 2015, 23:22

Re: Menopauza

03 gru 2015, 01:11

Menopauza to normalna kolej rzeczy i jak to zwykle bywa jedni przechodzą ją bardziej objawowo, a inni nieco mniej. Nie zmienia to faktu, że poza kiepskim nastrojem też wiele fizycznie dolega i zmienia się w ciele. Poczytałam o menopauzie tutaj i ogólnie ja osobiście raczej się jej obawiam, ale nie u siebie (jednak jestem za młoda), a przykładowo u mojej mamy. I tak ma zmienne humorki, przy menopauzie może być dopiero tragicznie :D

Awatar użytkownika
Aaleksandraa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 09 kwie 2016, 17:15

Re: Menopauza

22 sie 2017, 15:20

Teraz są nawet takie specjalne testy na menopauzę, wykonuje się je w domu, takie jak ten - https://sklep.domowelaboratorium.pl/product-pol-285-Menopauza-TEST.html Robi się je z porannego moczu, a wynik można odczytać już po 5 minutach ;)

mikusia369
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 06 lut 2018, 00:27

Re: Menopauza

14 lis 2018, 13:44

Też jestem już po 40 i to czego z pewnością nie zrobię, to nie zrezygnuję z antykoncepcji. Często mylnie kobiety myślą, że już nie są płodne a tu proszę-niespodzianka. Belara daje mi tą pewność i spokój, z seksu nie zamierzam rezygnować ;) W końcu menopauza to nie koniec świata jak to mówią :)

Awatar użytkownika
Nina78
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 17 paź 2018, 16:16

Re: Menopauza

14 lis 2018, 18:06

Menopauza to normalna rzecz. Czuję, że niebawem może mnie złapać, ale jednak mam dobre geny - moja mama i moja babcia przechodziły menopauzę stosunkowo spokojnie, więc mam nadzieję, że ja też będę spokojnie ją przeżywać. :)

koalabear
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 36
Rejestracja: 26 mar 2019, 16:51

Re: Menopauza

17 maja 2022, 11:06

jakie u was byly pierwsze objawy, poza brakiem miesiączki?

koalabear
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 36
Rejestracja: 26 mar 2019, 16:51

Re: Menopauza

17 maja 2022, 11:09

jakie miałyście pierwsze objawy?

rozena
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 19 lip 2017, 18:19

Re: Menopauza

29 maja 2022, 19:38

u mnie to chyba wahania nastroju były takim pierwszym objawem, dobrze, że mam kilka starszych koleżanek więc mogłam się podpytać co one stosowały, często się przejawiał promensil forte, też go kupiłam i widzę efekty, wystarczy jedna tabletka dziennie

korsarkaczekoladowa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 34
Rejestracja: 23 sty 2018, 17:12

Re: Menopauza

30 maja 2022, 22:59

u mnie to oczywiście były problemy z częstotliwością miesiączek, zaczęlam bardziej tyć i spadło mi libido, koleżanka mi poleciła promensil forte, biorę ten suplement już parę miesięcy i jest o wiele lepiej, nie mam uderzeń gorąca, ani nie jestem nerwowa, libido wróciło do normy

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość