alren
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 05 lip 2017, 12:13

Re: Bóle reumatyczne i bóle stawów

05 lip 2017, 12:20

No niestety, w dzisiejszych czasach to jest standard, gdyż większość z nas prowadzi siedzący tryb życia.

Mikado
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 66
Rejestracja: 24 lut 2016, 00:11

Re: Bóle reumatyczne i bóle stawów

09 sie 2017, 14:55

Na bóle reumatyczne bardzo dobra jest refleksoterapia. Każdy stan wytrącenia organizmu z homeostazy jest wskazaniem do tego typu zabiegów. Ja miałam refleksoterapię przy bardzo silnych migrenach. Chodziłam na zabiegi go gabinetu Rehamed w Katowicach. 10 zabiegów i po bólu. Fizjoterapeuta mówił właśnie, że między innymi jest to również dobre na bóle reumatyczne.

Kasiek88
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 257
Rejestracja: 30 cze 2015, 19:10

Re: Bóle reumatyczne i bóle stawów

19 sie 2017, 16:09

Na reumatyzm działa olejek konopny, on też ból łagodzi https://www.cbdworld.pl/pl/i/Dzialanie-CBD/25

bun1a
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 19 wrz 2016, 17:57

Re: Bóle reumatyczne i bóle stawów

30 sie 2017, 12:11

Na bóle stawów bardzo dobre są zabiegi orthokine - http://www.rexmedicasport.pl/usluga/orthokine/ . Jest to terapia osoczem bogatopłytkowym, które zostaje wprowadzone w staw za pomocą igły. Moja mama miała takie zabiegi w rex medica sport i bardzo sobie chwali ich efekty.

Awatar użytkownika
nikka12
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 175
Rejestracja: 25 maja 2012, 09:06

Re: Bóle reumatyczne i bóle stawów

23 lis 2017, 16:10

Niedawno zapisywałam mamę na rehabilitację w Centrum Medycznym św. Franciszka a to nowoczesna przychodnia w której można też wykupić sobie pakiet medyczny bez limitów, nie też żadnych kolejek a opieka jest naprawdę świetna.

Karolakarola1985
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 26 lis 2018, 21:04

Re: Bóle reumatyczne i bóle stawów

28 lis 2018, 13:52

Moja mama chodziła na zabiegi do gabinet fizjoterapii i osteopatii w Krakowie na Miłkowskiego 11. Mama przez długie lata cierpiała z powodu dolegliwości bólowych rwy kulszowej i bywało tak, że nie mogła nawet chodzić bo każdy krok powodował piorunujący ból aż do pięty. Zapisałam mamę do tego gabinetu i powoli bóle ustępowały aż do pełnego wyciszenia tego stanu. Teraz mama cieszy się życiem bez bólu, który utrudniał jej normalne funkcjonowanie w ciągu dnia.

Awatar użytkownika
kiksja
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 28 lis 2018, 22:22

Re: Bóle reumatyczne i bóle stawów

29 lis 2018, 14:12

Dzięki za ciekawie porady. Na pewno będą przydane.

WandaObrembowska1985
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 36
Rejestracja: 21 paź 2018, 14:14

Re: Bóle reumatyczne i bóle stawów

02 gru 2018, 15:12

Polecam zabiegi typu Komora hiperbaryczna poprzez dostarczenie do organizmu 15 razy większej dawki tlenu zabieg ten przyśpiesza przemianę materii oraz zwiększa tempo wyszczupla sylwetkę i przyczynia się do poprawy samopoczucia. Na taki zabieg warto zapisać się do Centrum Terapii Kręgosłupa we Wrocławiu na Wyszyńskiego 116.

matwiert
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 02 kwie 2019, 15:06

Re: Bóle reumatyczne i bóle stawów

02 kwie 2019, 15:12

Wiesz co moja koleżanka miała kilka lat problemy z bólami stawów i kości i w końcu lekarze jej stwierdzili że ma fibromialgię - można łagodzić z powodzeniem bóle różnymi preparatami np myalgan jeden z wielu ale to musisz sobie protestować bo podobno na każdego działa coś innego

Domerka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 66
Rejestracja: 08 lis 2018, 19:29

Re: Bóle reumatyczne i bóle stawów

10 kwie 2019, 18:36

Moja mam ma ogromny problem z bólami reumatycznymi. zawsze jak idzie na wizytę do reumatologa to lekarz przepisuje jej zabiegi. Ostatnio mama korzystała z zabiegów rehabilitacyjnych w ośrodku Kriosonik.Na kolana bardzo pomógł jej zabieg fali uderzeniowej. Zresztą masę innych zabiegów tam sobie wzięła i faktycznie bóle które jej towarzyszyły bardzo się zmniejszyły.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość