Coolka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 384
Rejestracja: 09 lut 2014, 18:55

Re: Jakie polecacie dietetyczne desery?

29 lis 2017, 08:52

Akurat za ciastem marchewkowym nie przepadam. Nie ma w nim dużej ilości cukru. Ja robiąc daje na tortownicę ciasta około 1/2 szklanki cukru ;) Stanowczo wolałabym sięgnąć po serek Chavroux niż po ciasto. Ale może dlatego, że sama dużo piekę, a mój mąż cukiernik.
Zresztą z Chavroux można też zrobić ciasto. Wychodzi pyszny sernik i też niewiele w nim kalorii http://chavroux.pl/pomaranczowy-sernik-kozim-serkiem/

helisa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 01 gru 2017, 15:10

Re: Jakie polecacie dietetyczne desery?

01 gru 2017, 15:20

Wszystko to jest niestety wysoce kaloryczne. Wcześniej wspomniany cukier... a czemu nie zastąpić go słodzikiem? Aktualnie jest ich bardzo dużo na rynku, ostatnio "w modzie" jest erytrytol ;) oczywiście to też raczej dla osób, które już są mami, nie nie planują w najbliższym czasie - w innym wypadku pewnie bym z tego nie korzystała, a sam cukier również ograniczyła do minimum ;)

Awatar użytkownika
MissMagoo
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 14 gru 2016, 09:29

Re: Jakie polecacie dietetyczne desery?

25 cze 2018, 08:55

Owocki są najlepsze! :D Ostatnio widziałam w aktualnej gazetce Lewiatana przepis na przekładaniec jogurtowy z owocami, warto sprawdzić przepis. ;)
http://gazetka-lewiatan.pl/aktualna-gazetka/

Awatar użytkownika
malgorzata1
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 23 cze 2018, 15:45

Re: Jakie polecacie dietetyczne desery?

26 cze 2018, 17:13

Całkowicie się zgadzam z poprzednikiem. Nic dodać oraz nic ująć...

aneta92
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 23 maja 2018, 10:50

Re: Jakie polecacie dietetyczne desery?

27 cze 2018, 10:07

Ja lubię wspomniane tu wcześniej marchewkowe ciasta :)

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

Re: Jakie polecacie dietetyczne desery?

30 lis 2019, 12:26

Brownie z buraków albo piernik z pomidorów ;) Zaskakujące albo pyszne. Nie daję cukru ale np. miód albo stewie, mąkę jakąś bardziej dietetyczną niż pszenna, no i kakao koniecznie ciemne z wiatraczkiem, a nie żadne słodzone.

jablonka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 124
Rejestracja: 01 wrz 2017, 20:19

Re: Jakie polecacie dietetyczne desery?

05 gru 2019, 14:18

Ostatnio robiła ciasto z cukinią, na mące orkiszowej, mocno czekoladowe bo w składzie jest pół szklanki kakao decomorreno, cała tabliczka gorzkiej czekolady, słodziłam ksylitolem, no i dwie szklanki starkowanej cukinii.

Backzster
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 05 gru 2019, 17:14

Re: Jakie polecacie dietetyczne desery?

05 gru 2019, 17:15

Witam gorąco

MISSbutterfly
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 317
Rejestracja: 15 wrz 2009, 19:56

Re: Jakie polecacie dietetyczne desery?

15 gru 2019, 14:40

Dietetyczny deser - jak dla mnie to się wyklucza xD Można oczywiście nieco odchudzić deser i zamiast masy maślanej dać np. bitą smietanę, ale zawsze to będzie i tak sporo kalorii. Ja np. nie piekę ciast w domu tylko kupuję w cukierni (polecam https://www.slodycztejkrainy.pl). Ma to swoje plusy - zjem tylko kawałek który kupię, a nie cała blachę ciasta :D

nizia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 15 wrz 2016, 13:38

Re: Jakie polecacie dietetyczne desery?

11 lut 2020, 16:17

To w sumie dość niedawna "zachcianka" i przyznaję, że trochę dziwna, ale pod choinką znalazłam miód manuka (mgo 100 - z tego co pamiętam, bo jest dużo różnych rodzajów) i teraz co jakiś czas kroję sobie owoce - to, co akurat mam w domu, jabłka, gruszki, mandarynki, banany itd i polewam sobie tym miodem. Smakuje mi to bardzo, mimo że miód manuka ma dość zważalny smak, w sumie nawet nie wiem do czego go mogę porównać. Taki mój ostatnio ulubiony deser

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość