Glamour
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 13 cze 2018, 08:13

Re: Co teraz czytacie?

13 cze 2018, 08:21

Ostatnio kupiłam książkę "Gdy ogień gaśnie" Willa Hilla, bardzo zaciekawiła mnie historia, że to o dziewczynie, która młodość spędziła w sekcie. Przeczytałam praktycznie jednym tchem i moim zdanie książka jest wstrząsająca. Naprawdę to co robią z umysłami ludzi w sektach, to jest jakiś koszmar. Wiedziałam, że tak jest ale jak się czyta coś na kształt wspomnień z takich miejsc, człowiek zupełnie inaczej na to patrzy.
To przypadkiem nie jest jakaś "młodzieżówka"? Zawsze jak sięgałam po takie pozycje to okazywały się mocno średnie:/

Awatar użytkownika
sali
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 59
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:00

Re: Co teraz czytacie?

13 cze 2018, 10:34

Glamour - no takie "young adult" powiedziałabym, tutaj raczej mocno "adult" bo takich tematów w młodzieżowych książkach się raczej nie wykorzystuje. Można to porównać do relacji ocalałej osoby, która przeżyła traumę np. wojenną.

Metylda - historia jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, w tym wypadku sektą z USA, w necie jest sporo materiałów jak wpiszesz sekta waco teksas to można się wiele dowiedzieć co się tam działo.

Glamour
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 13 cze 2018, 08:13

Re: Co teraz czytacie?

15 cze 2018, 06:53

Glamour - no takie "young adult" powiedziałabym, tutaj raczej mocno "adult" bo takich tematów w młodzieżowych książkach się raczej nie wykorzystuje. Można to porównać do relacji ocalałej osoby, która przeżyła traumę np. wojenną.

Metylda - historia jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, w tym wypadku sektą z USA, w necie jest sporo materiałów jak wpiszesz sekta waco teksas to można się wiele dowiedzieć co się tam działo.
Brzmi dobrze. Lubię takie bardziej złożone historie no i jak autor pochyla się nad psychologią bohaterów :-D

Awatar użytkownika
Metylda
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 11 paź 2013, 23:21

Re: Co teraz czytacie?

15 cze 2018, 09:38

Poczytałam sobie o tej sekcie i rzeczywiście co za zakręcona i na koniec tragiczna historia. W sumie idealnie na książkę :) Chociaż jak na książkę młodzieżową temat dość oryginalny ,ale to chyba dobrze, coś nowego nareszcie.

IwonkaGra
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 32
Rejestracja: 23 mar 2017, 11:55

Re: Co teraz czytacie?

18 cze 2018, 12:22

Przeczytałam "Gdy ogień gaśnie" - rzeczywiście, mocna rzecz!

aneta92
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 23 maja 2018, 10:50

Re: Co teraz czytacie?

21 cze 2018, 10:25

Aktualnie wchłonęła mnie fantastyka i "Gra o tron".

MadziaRoleska
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 25 sty 2018, 11:34

Re: Co teraz czytacie?

21 cze 2018, 13:18

"Rodzinna wendeta" - a potem "Zemsta jest kobietą" - od koleżanki. Ponoć znakomita.

Awatar użytkownika
Metylda
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 11 paź 2013, 23:21

Re: Co teraz czytacie?

22 cze 2018, 00:57

Przeczytałam "Gdy ogień gaśnie" - rzeczywiście, mocna rzecz!
Mam tą ksiażkę i czytałam posłowie - autor oszczędził prawdziwych opisów jak wyglądała sekta po szturmie sił policji. Tam musiało być naprawdę ostro....

AgatkaUr
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 22 wrz 2017, 07:44

Re: Co teraz czytacie?

22 cze 2018, 09:13

Przeczytałam "Gdy ogień gaśnie" - rzeczywiście, mocna rzecz!
Mam tą ksiażkę i czytałam posłowie - autor oszczędził prawdziwych opisów jak wyglądała sekta po szturmie sił policji. Tam musiało być naprawdę ostro....
Wczoraj wypożyczyłam. Zobaczymy

Awatar użytkownika
sali
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 59
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:00

Re: Co teraz czytacie?

25 cze 2018, 21:10

Metylda - pewnie z szacunku dla tych ofiar nie drąży tego tematu, tam w końcu zginęło ponad 80 osób w tym dzieci.

Wróć do „Nasze hobby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości