ekscentryczka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 05 wrz 2012, 10:12

antykoncepcja i problem z wagą

05 wrz 2012, 10:22

Odkąd zaczęłam stosować antykoncepcję przybyło mi nieco w pasie. Pytałam koleżanek i one powiedziały że to dziwne bo żadna po nich nie tyje...sama już nie wiem...myślałam, e to normalne. Co mam zrobić żeby wrócić do dawnej wagi?

Awatar użytkownika
Agunia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1281
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:59

05 wrz 2012, 20:59

Może po prostu ginekolog źle dobrał tabletki. Dla jednej kobiety dane mogą być odpowiednie, a dla innej nie. Ja też biorę tabletki anty i nie przytyłam po nich.

ekscentryczka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 05 wrz 2012, 10:12

06 wrz 2012, 10:00

Czym lekarz się kieruje przepisując tabletki? Mnie nie badał i nie robił żadnych wyników :ico_puknij:

Awatar użytkownika
Agunia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1281
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:59

06 wrz 2012, 19:58

Hmm... Ja miałam robione zwykłe badania kontrolne tj. badanie wziernikiem i usg dopochwowe, pytał mnie też czy mam zdiagnozowane lub czy ktoś w rodzinie miał jakieś choroby (ale nie pamiętam już o jakie pytał). Poza tym czytałam kiedyś, że tabletki dobiera się biorąc też pod uwagę ciężar ciała kobiety, ale wydaje mi się, że jest o tyle orientacyjne, że po prostu "na oko" się ocenia czy kobieta potrzebuje tabletek z większą czy z mniejszą ilością hormonów. Mnie w każdym bądź razie nikt nie ważył :ico_haha_01:

ekscentryczka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 05 wrz 2012, 10:12

Re: antykoncepcja i problem z wagą

13 paź 2012, 08:08

Mnie tez nie a z tego co wiem to właśnie kobiety z nadwagą mogą mieć problem z antykoncepcją bo nie jest taka skuteczna. Chyba najbardziej chodzi o plaster i tabletki. To jaka najskuteczniejsza może być ja tych "puszystych'?

IwonaWaleczko
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 28 maja 2013, 11:52

Re: antykoncepcja i problem z wagą

29 maja 2013, 20:32

Idź do lekarza niech Ci zapisze inne tabletki. Ale tak często się dzieje bo tabletki anty zabijają hormony a hormony w dużej roli są odpowiedzialne za wagę. Ale są też takie które działają anty i do tego nie tyjesz.

kopercia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 04 maja 2016, 11:22

Re: antykoncepcja i problem z wagą

12 cze 2018, 11:12

Po dobrze dobranych tabletkach nie powinno się tyć, wiadomo lekarz powinien jak nie zlecić badania to przeprowadzić chociaż dokładny wywiad z pacjentką, ja biorę od dawna belarę, dobieraną nie na jednej wizycie tylko na podstawie badań i nie przytyłam ani grama, woda też mi się nie zbiera, nie mam wzdęć także wyglądam tak samo jak wyglądałam. Ale często słyszę, że właśnie dziewczyny tyją po tabletkach, trzeba zmieniać wtedy. Wybór jest w końcu duży.

szczypior
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 73
Rejestracja: 07 kwie 2017, 16:33

Re: antykoncepcja i problem z wagą

20 cze 2018, 11:21

Może to oznaczać, że masz źle dobrane tabletki antykoncepcyjne. Najlepiej idź do ginekologa i z nim o tym porozmawiaj. Zapytaj też może o tabletki Vibin - ja je przyjmuję i nie mam żadnych problemów.

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

Re: antykoncepcja i problem z wagą

26 cze 2018, 23:39

Mój lekarz mówi, że od pigułek się nie tyje, tylko od jedzenia ;) Jak są źle dobrane to może się zbierać woda, a jak nie umiemy zapanować nad apetytem to tyjemy ;) Ja w sumie u siebie nie zauważyłam większych różnic na wadze przy vibinie. +/- 2 kilogramy co jakiś czas, ale to i bez pigułek mi się zdarza odkąd pamiętam.

Awatar użytkownika
margharete
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 86
Rejestracja: 02 kwie 2018, 21:25

Re: antykoncepcja i problem z wagą

23 sie 2018, 18:57

idź do lekarza niech zmieni Ci tabletki, być może są żle dobrane

Wróć do „Fitness, Diety i odchudzanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość