Lagenko
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 905
Rejestracja: 15 wrz 2014, 13:46

Re: Ból pleców

03 lut 2015, 13:46

Na pewno odpowiednie zabiegi na kręgosłup także będą wskazane wiec warto o tym pomyśleć,a poza tym sam tryb życia,ruch i aktywność fizyczna mają kluczowe znaczenie. Koniecznie raz w tygodniu polecam masaż biczami wodnymi właśnie na kręgosłup.

JolaCha
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 23 lut 2015, 17:27

Re: Ból pleców

23 lut 2015, 17:31

Na ból pleców świetnie robi krioterapia. To leczenie bezinwazyjne, przeciwbólowe. Ekstremalnie niskie temperatury przyspieszają regenerację uszkodzonych mięśni. Trzeba tylko zwrócić uwagę czy w gabinecie, w którym zabiegi te są wykonywane znajduje się dobry, specjalistyczny sprzęt np. ronomed.pl.

Ja stosowałam i mogę śmiało polecić - pozdrawiam Jola!
Ostatnio zmieniony 14 mar 2019, 00:17 przez JolaCha, łącznie zmieniany 1 raz.

Szpileczkaaa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 31 sty 2014, 13:45

Re: Ból pleców

01 mar 2015, 22:47

Tylko, że krioterapia do tanich rozrywek nie należy i nie wiem czy w wielu początkowych fazach bólu pleców warto jest od razu zaczynać od takiego pułapu? Oczywiście jak ktoś ma pieniądze to może sobie sprawdzić, ja jednak też jestem zdania, że masaż na początku wystarczy w zupełności. W Skarżysku jest bardzo dobry gabinet o ile nie pomylę nazwy to BIOMAR Gabinet Fizjoterapii i Medycyny naturalnej zresztą tutaj jest ich strona www można sobie sprawdzić cenny i jeśli ktoś jest w tego regionu wybrać się i spróbować. U mnie akurat jest o tyle dobrze z mąż ma złote rączki jeśli chodzi o wszelakie masaże więc mam w cenie małżeństwa.

P.s. A z ciekawości ile krioterapia kosztuje? Bo znajoma kiedyś wspominała, że droga jest, ale nie pytałam ile dokładnie, a jestem aż ciekawa skoro o niej tak piszecie.

iwopol24
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 19 lut 2015, 14:01

Re: Ból pleców

06 mar 2015, 16:02

Najlepiej dobrze porozciągać mięśnie i wzmocnić kręgosłup poprzez ćwiczenia. No i oczywiście wygodny materac, podczas spania można kręgosłupowi nieźle zaszkodzić, jeżeli materac jest niewygodny. Polecam kieszeniowy

Obrazek

getinmeble
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 22
Rejestracja: 05 mar 2015, 15:47

Re: Ból pleców

26 mar 2015, 14:08

Materac jest bardzo ważny zarówno dla zdrowia naszego kręgosłupa jak i jakości naszego snu. Niewielu z nas wie, że istnieje wiele rodzajów materacy, które posiadają specjalne właściwości, oddziałując korzystnie na nasze zdrowie. Jeżeli poszukujecie takich właśnie materacy, zajrzyjcie do nas, a z pewnością znajdziecie coś dla siebie

Awatar użytkownika
apoDiscounter
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 22 paź 2014, 19:09

Re: Ból pleców

10 kwie 2015, 11:52

Polecam ćwiczenia na kręgosłup lędźwiowy, które wzmacniają mięśnie i zapobiegają bólom pleców. Dzielą się one na rozluźniające, rozciągające, mobilizujące i wzmacniające. Natomiast z preparatów polecam Keltican forte, który zawiera urydynomonofosforan, witaminę B12 i kwas foliowy. Są to składniki, które przyczyniają się do uruchomienia endogenicznych procesów naprawy uszkodzonych nerwów kręgosłupa.

http://www.apo-discounter.pl/keltican-f ... -3785.html
Obrazek

Jewellinnkaa1
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 164
Rejestracja: 27 paź 2016, 11:35

Re: Ból pleców

31 lip 2018, 13:17

Ja mam takie napady bólu rwy kulszowej, że tylko ketonal i inne leki na receptę działają... Kiedyś ból złapał mnie w weekend i zapomniałam wypisać wcześniej receptę. Na szczęście w moim CMP (http://cmp.krakow.pl/weekendowa-prywatn ... -zdrowotna) lekarze przyjmują też w weekendy.

Kasiek88
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 257
Rejestracja: 30 cze 2015, 19:10

Re: Ból pleców

23 sie 2018, 11:08

Nawet silne dolegliwości bólowe łagodzi olejek konopny. Ten ma niezbędne certyfikaty https://cbddirect.pl/

bun1a
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 19 wrz 2016, 17:57

Re: Ból pleców

26 wrz 2018, 19:09

Oj mi w walce z bólem pleców pomógł dopiero laser wysokoenergetyczny. Zawiodły plastry, maści i różne inne cuda niewidy a rehabilitacja przyniosła ulgę na moment :( Jak juz przestałam wierzyć we wszystko w centrum rehabilitacji Kimed zaproponowano mi takie rozwiązanie. Zdecydowałam się bo spróbować przecież nie zaszkodzi. I tu zostałam mega zaskoczona bo po pierwszym zabiegu laserem ból był dużo słabszy, żałuję,że od razu nie wiedziałam o takim rozwiązaniu i cierpiałam długi czas. Mam nauczkę na przyszłość żeby więcej dopytywać o takie rzeczy.

adaska31
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 98
Rejestracja: 09 kwie 2017, 14:33

Re: Ból pleców

07 paź 2018, 22:37

Też chodziłam na cos podobnego ale w ramach kuracji środkami medycyny naturalnej zeby bylo jak najmniej inwazyjnie i bezbolesnie. W gabinecie naturiana dobrali mi sesje biorezonansem po dokladnym zbadaniu problemu. Po drugiej sesji czulam ze bol mniej uciska, ze jakby jest neutralizowany i tłumiony. Teraz męża wysłałam na kilka sesji do Pani Pauliny bo pracuje na budowie i zaczynac narzekac na bóle w krzyżu. Zanim problem sie rozwinie - dobrze byloby od razu go zaleczyc

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość