darioszka89
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 23 lis 2017, 17:38

Re: Pies- czy to dobry pomysł?

13 sie 2018, 13:01

Myślę, że to dobry pomysł. Maluchu się dobrze wychowują z takimi zwierzaczkami. Uczą się odpowiedzialności. Chodzą z nimi na spacery i je karmią.

Pola79
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:23

Re: Pies- czy to dobry pomysł?

10 wrz 2018, 21:29

Najlepszy pomysł jakikolwiek maialam . Ciesze się ze mam swoją sunie ale nie wiedziałam ze karma dla psa ma znaczenie . Cały czas miała na cos alergie ale w końcu się jej pozbyliśmy gdy wet nam bozite polecił .

Zancia88
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 102
Rejestracja: 18 lip 2015, 12:09

Re: Pies- czy to dobry pomysł?

11 paź 2018, 18:46

pies to super pomysł. Wszystko zależy jednak od warunków bytowych. Jeśli mieszkasz w mieszkaniu to lepiej taki mniejszy pies np Shih tzu. Dzieci mojej siostry takiego dostały w prezencie. Uczą się odpowiedzialności i opiekuńczości. Pieska mamy z hodowli nowofundlandy.com.pl gdzie dostaliśmy fachowe informacje na temat jak dbać o swojego pupila

MalgosiaS85
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 14 paź 2018, 16:08

Re: Pies- czy to dobry pomysł?

15 paź 2018, 11:12

Jeżeli chodzi o mieszkanie w bloku to pies się do takich ciasnot za przeproszeniem nie nadaję. Moja znajoma ma miała bernerdyna w domu z metrażem 60 metrów i pies przeżył tylko 5 lat. Rozmawiałam na ten temat z moim weterynarzem w przychodni As w Pile i odradzał psa do bloku.

Awatar użytkownika
Inoue
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 18 paź 2018, 15:29

Re: Pies- czy to dobry pomysł?

18 paź 2018, 15:44

Wszystko zalezy od tego czy jestes odpowiedzialna i masz warunki. Kupowanie psa jako zabawki powinno byc karalne.

Awatar użytkownika
malwina123
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 159
Rejestracja: 24 sie 2016, 10:23

Re: Pies- czy to dobry pomysł?

26 paź 2018, 08:52

Tak ale tylko sunia, bo pieski mają to do siebie, że znaczą teren i jak sie ma mały ogród to bywa to uciążliwe. Moja sąsiadka ma praktycznie połowę krzaczków uschniętych.

Frania23
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 31 paź 2018, 14:34

Re: Pies- czy to dobry pomysł?

31 paź 2018, 14:51

W blokach to ewentualnie mniejsze psy, maksymalnie średniej wielkości. Ewentualnie jeśli ma się codziennie od 4h wzwyż na wybieganie wilczura czy bernardyna, to może jeszcze się to udać, ale kto w ogóle miałby na to tyle czasu. Toż to przecież niesamowicie wielkie poświęcenie.

AgatkaUr
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 22 wrz 2017, 07:44

Re: Pies- czy to dobry pomysł?

13 lis 2018, 22:02

Pies to znakomity pomysł - ja jestem psiarą od dziecka - adoptowałam ostatnio drugiego psiaka ze schroniska - oba to kundelki - wykastrowane, to nawet jak zdarzy się nabrudzić, to nie jest to aż taki brzydki zapach. Ze schroniska to najbardziej wdzięczne pieski. Łagodzą obyczaje, wprowadzają dużo radości - tylko tak jak tu już ktoś zauważył. Trzeba mieć dla nich minimum warunków, ale odwdzięczają się wielką miłością. Ja polecam serdecznie :-)

Frania23
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 31 paź 2018, 14:34

Re: Pies- czy to dobry pomysł?

14 lis 2018, 18:35

Pies to super kompan i członek rodziny, ale warto się zastanowić, jaki pies będzie się najlepiej czuł w naszym domu, bo nie ma sensu jest brać psa, który będzie się tylko męczył i będzie tylko utrapieniem - wielu mieszkańców mieszkań w blokach potem narzeka, że muszą codziennie wychodzić na co najmniej 4h na dwór z dużym psem. Ale to przecież jest normalne. :)

A co do dzieci, to rasa nie jest za bardzo ważna - o wiele ważniejszy jest to, by to był młody pies, który przyzwyczai się do zachowania dzieci i nie będzie zaczepiania traktować jako wrogość.

GroszkaEv
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 15 lis 2018, 15:08

Re: Pies- czy to dobry pomysł?

17 lis 2018, 22:58

Pies to dobry pomysł - ale i duża odpowiedzialność, bo to jest żywe stworzenie - czasami chodzę pomagać do schroniska i widziałam już psie tragedie - pierwsze, gdy odbiera się zwierzęta ludziom - sadystom i druga, gdy ludzie nieodpowiedzialni oddają psinki do schroniska, często te które wcześnie adoptowali - i to dla nich jest taki sam dramat jak dla ludzi wywózka gdzieś za granicę - bo dziecku się znudził, bo się nie chce dostosowywać... - pies też ma swój charakter, też wymaga kompromisu - ale odwdzięcza się bezwarunkową miłością.

Wróć do „Nasze hobby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość