Zancia88
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 102
Rejestracja: 18 lip 2015, 12:09

Re: jakie ogrzewanie?

22 wrz 2018, 22:59

warto pomyśleć o ogrzewaniu pompą ciepłą. Ekologiczne rozwiązanie które nie wymaga żadnego opału. Jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Awatar użytkownika
Nova23
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 236
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:26

Re: jakie ogrzewanie?

05 lis 2018, 09:45

Ja bardzo długo zastanawiałam się nad wyborem sposobu ogrzewania, ale ostatecznie zdecydowałam się na kominek. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że była to bardzo dobra decyzja. Znajomi odradzali nam, bo twierdzili, że nie uda nam się ogrzać nim całego domu, a jednak się udało. Wystarczy zapewnienie odpowiedniej dystrybucji gorącego powietrza i w całym domu jest ciepełko. Zajrzyj sobie do Galerii Kominków jeśli się zdecydujesz. Mają tam piękne projekty i ogromny wybór, więc każdy z pewnością znajdzie tam coś dla siebie. :)

kamik
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 50
Rejestracja: 20 lis 2018, 19:58

Re: jakie ogrzewanie?

20 lis 2018, 20:19

Postawiłam na nowoczesny system grzewczy jakim są panele na podczerwień. Znakomita polska jakość jak i świetny design zagwarantował mi Eco Partner. On też dokonał montażu całej instalacji w mym mieszkaniu. W końcu w domu mam ciepło po powrocie z pracy bez ciężkiej pacy jak to było poprzednio w przypadku klasycznego palenia w piecu.

cropecka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 29
Rejestracja: 29 lis 2018, 21:03

Re: jakie ogrzewanie?

29 lis 2018, 21:51

Pamiętam, że jak my zabieraliśmy się za pomysł ogrzewania do domu, to najpierw robiliśmy wyliczenia zapotrzebowania. Znaczy nie my to liczyliśmy tylko firma co sie na tym zna. Bez tych wyliczeń dobranie sposobu ogrzewania, mocy itd. nie ma sensu. Dobieranie "na oko" raczej nie pozwoli nam na komfort i ekonomiczne użycie. No i jak ktoś się będzie decydował na bardziej tradycyjne rozwiązanie, z kotłownią, to warto się trochę zabezpieczyć. Dobra wentylacja to podstawa. I czujnik dymu. Nigdy nie wiadomo kiedy dym pojawi się w takim pomieszczeniu. A może oznaczać wiele - od pożaru po zwykłą cofkę z komina. My mamy JBP-101L jako czujnik dymu. Sprawdza się.

Pola23
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 60
Rejestracja: 15 paź 2018, 11:49

Re: jakie ogrzewanie?

18 lut 2019, 21:30

My grzejemy prądem. Cenowo wychodzi nas całkiem przystępnie. Jedyne co, to na początku zimy mąż dla bezpieczeństwa zamówił agregat kruzera- w razie awarii jesteśmy spokojni, a przy okazji możemy podpiąć do niego podstawowe sprzęty domowe.

EwelaB
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 53
Rejestracja: 24 wrz 2018, 21:09

Re: jakie ogrzewanie?

15 kwie 2019, 13:36

My również prądem i też mamy w razie awarii w domu agregat, i też kruzera. Choć jak na razie bardziej nam się przydaje w lecie- już kilka razy się zdarzyło, że po burzy nie było prądu, a wtedy podłączamy się do agregatu i jest ok;)

adriann
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 62
Rejestracja: 16 paź 2016, 20:20

Re: jakie ogrzewanie?

07 cze 2019, 21:55

pellet musi być dobrej jakości. Znajomi zamawiają przez internet
Przy takim zamówieniu można zamówić całkiem sporą ilość z dostawą do domu. Za jednym razem można wziąć opału na cały rok. Pellet online jest dostępny na https://epellety.pl/

bazylka19
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 135
Rejestracja: 03 mar 2016, 17:59

Re: jakie ogrzewanie?

20 gru 2019, 21:55

Najwygodniejsze i jednocześnie jego montaż i części są najtańsze, jest ogrzewanie gazowe. Nowoczesne, ale drogie jest ogrzewanie pompą ciepła. Dobry hydraulik (polecam https://tgbereda.pl) z pewnością doradzi wziąwszy pod uwagę m.in. metraż, izolację i ocieplenie domu.

MISSbutterfly
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 317
Rejestracja: 15 wrz 2009, 19:56

Re: jakie ogrzewanie?

06 kwie 2020, 14:17

Pompy ciepła (np. https://www.a-pic.pl), to przyszłość w ogrzewaniu. Bez smogu, bez kłębów śmierdzącego dymu, a do tego niskie rachunki za ciepło.

magdaimagdalena
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 34
Rejestracja: 02 wrz 2019, 00:26

Re: jakie ogrzewanie?

02 maja 2020, 20:43

Ogrzewanie na pewno musi być rozwiązane z punktu widzenia ekologicznego. Pellet jest zdecydowanie takim rozwiązaniem, na pewno ma przewagę nad węglem. Weźcie pod uwagę też porządną izolację cieplną w budynku, bo przez źle ocieplone ściany potrafi uciekać...nawet 20% ciepła. Dużo za dużo, dlatego warto dobrze zainwestować w porządną termoizolację. Dobre materiały do izolacji polecam zakupić w https://kabexdocieplenia.pl/ Bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Powodzenia!

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość