tolinka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 96
Rejestracja: 19 paź 2016, 12:12

co pomaga na wzrok?

29 lip 2017, 17:53

Czy to prawda że sok z aronii pomaga na wzrok? Moja mama ma problemy ze wzrokiem, zawsze lubiła czytać a teraz widzę szybko się męczy, jedna strona i mówi że nie może dalej, bo litery się rozmazują, jak jej pomóc?

Angelka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 20 cze 2017, 12:26

Re: co pomaga na wzrok?

03 sie 2017, 12:52

Moja babcia też podawała mi zawsze jagody mówiąc, że są bardzo dobre na wzrok ;) Poza tym to wydaje mi się, że trzeba robić sobie długie i częste przerwy od monitora ... a z tym już gorzej :P

agaa345
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 32
Rejestracja: 16 maja 2017, 13:16

Re: co pomaga na wzrok?

22 sie 2017, 14:35

Wizyta u okulisty jest wskazana. Ze względu na pracę spędzam przed komputerem ponad 8 godzin dziennie, do tego w wolnym czasie również lubię czytać. Używam kropli do oczu rano i wieczorem, no i suplement http://humavit.pl/suplementy-diety/55-na-oczy.html. No i kupiłam sobie czytnik ebook'ów (wcześniej czytałam na tablecie) i uważam to za jeden z najlepszych wymysłów technologii. Przy czytniku oczy mi się nie męczą, mogę sobie powiększyć czcionkę.

serenada
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 65
Rejestracja: 21 cze 2017, 11:17

Re: co pomaga na wzrok?

21 cze 2018, 10:10

A jak z leczeniem schorzeń wzroku typu zaćma? Babcia wyjeżdżała do PROVISUS w Czechach . Jeden dzien i po operacji. Na NFZ, koszta zostały zwrócone, ogólnie z niczym problemów nie było , także polecam, bo czas oczekiwania nieporównywalnie krótszy. Poza tym w w cenie znajdują się wizyty kontrolne oraz finansowanie i obsługa prawna wniosku o refundację, który może złożyć pacjent w ramach zapewniania w UE leczenia transgranicznego.

anomas
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 19 lut 2017, 15:26

Re: co pomaga na wzrok?

03 mar 2019, 23:26

Słyszałam że w Czechach nie trzeba czekać na operację zaćmy

Domerka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 66
Rejestracja: 08 lis 2018, 19:29

Re: co pomaga na wzrok?

03 mar 2019, 23:51

To prawda moja babcia miała operację usunięcia zaćmy w One Day Clinic. Jest to polska klinika w Czechach. Nie ma długiego okresu oczekiwania i można zabieg zrefundować przez polski NFZ.

luiza30
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 130
Rejestracja: 09 cze 2018, 21:08

Re: co pomaga na wzrok?

23 kwie 2019, 22:27

A ja Wam powiem, że moja babcię chcę tutaj wysłać h

Kod: Zaznacz cały

ttps://vidiummedica.pl/operacja-zacmy/
, żeby w końcu ją zoperowali, bo jednak boję się trochę za granicę ją posłać. Jedna osoba od nas z rodziny też juz tam była i mówi, że nam poleca a i terminy podobno mają znośne, że na bank szybko się doczekamy całej operacji.

nowanna
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2019, 11:04

Re: co pomaga na wzrok?

25 kwie 2019, 11:13

Suplementy diety nie są dobrym pomysłem. Jeżeli problemy utrzymują sie przez dłuższy czas to moze warto spróbować podleczyc problem w sanatorium. W Cieplicach leczą oczy wodami termalnymi. Jest to naturalny sposób, bez faszerowania sie chemią.

Awatar użytkownika
Krokietka1988
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 04 kwie 2019, 10:43

Re: co pomaga na wzrok?

25 kwie 2019, 14:36

Kiedyś czytałam, że jedzenie marchewki bardzo poprawia wzrok, ale w sumie nie wiem czy jest to jakoś zbadane głębiej. Poza tym, jeżeli litery się rozmazują to należałoby iść do okulisty i tam zbadać wzrok, bo ja niestety też tak mam i nie ma opcji bym czytała bez okularów.

Awatar użytkownika
mellisanndra
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:58

Re: co pomaga na wzrok?

30 kwie 2019, 13:22

Czytałam kiedyś, ze marchewka jest dobra na wzrok/.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość