Plenus
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 28 lut 2019, 16:43

Re: Jak urządzić ogród?

28 lut 2019, 16:51

Podstawa to wybrać drzewka i krzewy do swojego ogrodu plus dbać o trawnik i ozdoby, wtedy przez cały rok będziemy mieć piękny i zadbany ogród. Jeżeli sami nie mamy pomysłu jak to wszystko zrobić, polecam zdać się na usługi profesjonalnej firmy.

emvi
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 11 sty 2019, 12:12

Re: Jak urządzić ogród?

04 mar 2019, 09:58

Jeżeli znacie się trochę na obsłudze komputera to możecie pobrać darmowe programy do projektowania ogrodów. Niektóre z nich są bardzo proste i mają wiele możliwości więc polecam skorzystać

internautka
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 413
Rejestracja: 05 paź 2018, 10:31

Re: Jak urządzić ogród?

05 mar 2019, 11:46

W takim ogrodzie przede wszystkim musisz postawić jakieś meble ogrodowe. Może też trampolinę ogrodową bądź inne zabawki ogrodowe dla dzieci. Wszystko to dostępne jest w sklepie internetowym https://www.hop-sport.pl/

KarolinkaGogol
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 05 wrz 2018, 12:36

Re: Jak urządzić ogród?

06 mar 2019, 12:36

Jeżeli znacie się trochę na obsłudze komputera to możecie pobrać darmowe programy do projektowania ogrodów. Niektóre z nich są bardzo proste i mają wiele możliwości więc polecam skorzystać
A możesz mi podać listę tych programów? I jakie najlepiej w naszym klimacie uprawiać rośliny? Podobno nie wszystkie sprzedawane w sklepach dadzą radę przetrwać u nas, a nie chcę tracić pieniędzy na coś co mi zmarznie zimą.

Awatar użytkownika
malwina123
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 159
Rejestracja: 24 sie 2016, 10:23

Re: Jak urządzić ogród?

06 mar 2019, 13:39

co do programów to nie znam się zbytnio. Ja swój projekt robiłam na kartce, ołówek i kredki, a i tak wszystko pozmieniałam. Sadzonki to część od mamy wzięłam, trochę dostałam a to co mi jeszcze brakowało to dokupiłam na Podkarpackich Sadach. Mają zdrowe fajne rośliny. Przyjęły się wszystkie, teraz po zimie sprawdzałam i odkrywałam azalie i są piękne ładne pąki. Co do marketowych to nie mam zbytnio doświadczenia, bo nie kupowałam poza paroma cebulkami.

renatamarta
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 08 mar 2019, 12:26

Re: Jak urządzić ogród?

08 mar 2019, 12:31

To zależy tylko i wyłącznie od Ciebie, jednak warto sprawdzić ofertę zgarden.pl Mają wiele roślin i podpowiadają jak pielęgnować i uprawiać, aby pięknie wyglądały.

Awatar użytkownika
Sterdi
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 03 mar 2019, 22:20

Re: Jak urządzić ogród?

09 mar 2019, 14:21

Moim zdaniem takie altany drewniane to naprawdę świetne sprawa woodandplay.pl/Altany-Drewniane-c31 :D Prezentują się one więcej nić wybitnie :D

beja01
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 73
Rejestracja: 30 sty 2016, 20:45

Re: Jak urządzić ogród?

20 mar 2019, 17:44

Jasne, że to jak urządzimy nasz ogród zależy tylko od nas samych. Przecież to my wiemy co nam się podoba i co tak naprawdę chcemy w nim zrobić i mieć. Jednak zgadzam się, że altana jeśli tylko pozwoli nam na to powierzchnia jest doskonałym pomysłem. U nas przed domem mamy jeszcze całkiem sporo miejsca do zagospodarowania. Wymyśliłam sobie, że zrobimy w tym miejscu taki mini plac zabaw dla dzieci i już poczyniłam w tym kierunku pierwsze kroki, bo zamówiłam https://www.superwnetrze.pl/domek-dla-d ... 46144.html . Trochę sporo kosztował, ale jak poczytałam opinie o tych wszystkim domkach to wyszło na to, że ich to jedne z lepszych w tym przedziale cenowym, dojdzie jeszcze piaskownica, zrobi się fajne huśtawki i na początek wystarczy, a potem zobaczymy, coś zapewne się jeszcze dokupi.

Awatar użytkownika
malwina123
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 159
Rejestracja: 24 sie 2016, 10:23

Re: Jak urządzić ogród?

28 mar 2019, 09:26

Ja akurat projekt miałam zamawiany od architekta krajobrazu, natomiast krzewy i drzewa kupowałam sama na Podkarpackich Sadach. Jak do tej pory wszystko rośnie i wygląda tak jak powinno. Jeśli bym chciała aby firma wszystko zrobiła to bym jeszcze drugie tyle musiała dopłacić o ile nie więcej.

kasia987
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 51
Rejestracja: 28 sie 2012, 18:58

Re: Jak urządzić ogród?

04 kwie 2019, 15:07

Projekt ogrodu zleciłam firmie Gardenon z Suwałk. Wykonali projekt i zajęli się urządzaniem ogrodu łącznie nawodnieniem i trawnikiem z rolki. Wszystko z zgodnie z ustalonym terminem i najważniejsze bez bałaganu.

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość