marciak
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 21 mar 2017, 15:02

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

31 maja 2017, 10:41

ja często miałam problem ze wzdęciami na przemian z zapraciami,głównie spowodowane to było moim siedzącym trybem życia I podjadaniem między posiłkami,piłam herbatke z koporu włoskiego na wzdęcia a dicopeg 10g na zaparcia I bardzo mi pomogło czuje ulge I jestem lżejsza :) nie muszę się już męczyć :) zapisałam się na fitness I zmieniłam styl odżywiania choc nadal podjadam-z tym ze teraz marcheweczki z domowym humussem

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

22 mar 2019, 01:40

Na wzdęcia najlepszy jest symetykon.W aptece można kupić bez recepty środki z nim, np. ulgasim. Dobra cena i odpowiednia dawka, szybko pomaga. A tak na dłuższą metę może warto pomyśleć o zmianie nawyków żywieniowych? Wyjdzie na zdrowie nie tylko w kwestii wzdęć.

Domerka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 66
Rejestracja: 08 lis 2018, 19:29

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

22 kwie 2019, 10:56

Na wzdęcia jest pełno różnych specyfików w aptekach. Jeżeli to jest krótkotrwałe to powinno przejść bez problemu. Gorzej jeżeli wzdęcia utrzymują się dłużej a do tego jeszcze dochodzi biegunka.To wtedy nie można tego lekceważyć tylko udać się do proktologa. Moja mama leczyła się w Szpitalu Św.Elżbiety na oddziale proktologii na mokotowie. Jeżeli ktoś jest w potrzebie skorzystania z usług takiego właśnie specjalisty, to tam znajdzie najlepszych.

jablonka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 124
Rejestracja: 01 wrz 2017, 20:19

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

25 cze 2019, 04:50

Możesz spróbować brać na wzdęcia ulgasim bo mi zawsze pomaga, u mnie wzdęcia są zazwyczaj jak jem ciecierzycę, brokuły , kapustę , fasolę, jakieś ciężkostrawne dania . Wtedy mam ogromny brzuch i złe samopoczucie. Po jednej tabletce ulgasim szybko mi te objawy mijają.

szminkaR
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 21 mar 2019, 14:00

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

10 lip 2019, 13:35

Herbatka miętowa, koperkowa lub espumisan.

calineczkka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 28 sie 2018, 10:24

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

23 lip 2019, 18:54

Koniecznie zakup sobie w aptece Inteste z maślanem sodu. Najlepiej będzie jak przejdziesz kurację tym wyrobem, bo później będziesz mogła zapomnieć co to są te nieprzyjemności trawienne

Awatar użytkownika
kchmiel93
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 23 lip 2019, 10:58

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

24 lip 2019, 16:20

Żeby powstrzymać pojawienie się wzdęć warto pić herbatę z dodatkiem imbiru lub dodawać go do posiłków. Może być to imbir świeży lub suszony. Na wzdęcia dobry jest także czosnek - można go zjeść na surowo lub także dodać do potraw. Zarówno imbir jak i czosnek korzystnie wpływają na cały układ pokarmowy - nie tylko na wzdęcia.

pralinkaa
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 250
Rejestracja: 20 lut 2017, 23:30

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

05 wrz 2019, 09:36

mi takie herbatki ziołowe niestety nie pomagają, próbowałam różnego rodzaju i wzdęcia nie ustępowały. W moim przypadku najlepiej sprawdziły się preparaty z apteki. Ogólnie mam chyba jakieś problemy ze wzdęciami, zazwyczaj pojawiają się u mnie po obiedzie, nie wiem czy to kwestia jakości jedzenia czy złego dobierania produktów które zjadam ale po obiedzie zawsze mnie wzdyma, musze chyba odwiedzić lekarza, póki co sprawdzam ulgasim, który mogę kupić bez recepty w każdej aptece.

bazylka19
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 135
Rejestracja: 03 mar 2016, 17:59

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

21 paź 2019, 12:40

Lek zwie się Kebene i po wielokrotnym stosowaniu stwierdzam, że najlepiej na mnie działa i najszybciej zwalcza wzdęcia, gazy, a także biegunkę.

rozena
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 19 lip 2017, 18:19

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

25 paź 2019, 11:26

Fajnie na wzdęcia działa też herbatka z kopru włoskiego https://www.doz.pl/apteka/p130735-ZIELN ... 0_saszetki stosowałam wiele razy i też daje ulgę a przy tym grosze kosztuje.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość