Adzik
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2019, 08:15

Re: Problem krwawiące dziąsła

16 kwie 2019, 08:24

Stomatolog to konieczność w takim przypadku, ale warto też zastanowić się nad używaną pastą czy szczoteczką - wiem, banał, ale działa. Ja miałam ten problem i szukałam różnych rozwiązań, myłam delikatniej zęby, korzystałam z elmexu. Teraz przerzuciłam się na szczoteczkę soniczną i pastę bez fluoru (wybrałam Mintperfect Sensitive Ziai, bo jest delikatna, ale na rynku jest sporo past bez fluoru). Na razie działa, zobaczymy, jak będzie dalej. Ale naprawdę warto posłuchać reszty i pogadać dentystą.

OjciecChrzestny
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 16 kwie 2019, 15:07

Re: Problem krwawiące dziąsła

16 kwie 2019, 15:17

Moim zdaniem trzeba udać się do lekarza, a potem przerzucić się na szczoteczkę soniczną. Jest ona znacznie mniej inwazyjna, a ponadto posiada tryby pracy, które pozwalają chronić przed nadwrażliwościami. Polecam dokonać zakupów na przykład tutaj https://denthelp.pl/szczoteczki/szczote ... i-soniczne?

NatalkaNatalka85
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 51
Rejestracja: 03 cze 2019, 07:23

Re: Problem krwawiące dziąsła

24 lip 2019, 17:25

Mój stomatolog z Aria-Dent ze Siewierza polecił mi, żebym zmieniła pastę do zębów i wybierała pasty, które są dla osób z nadwrażliwymi zębami. Od tamtego czasu zęby są mniej wrąźliwe na zimne i ciepłe.

Awatar użytkownika
kchmiel93
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 23 lip 2019, 10:58

Re: Problem krwawiące dziąsła

25 lip 2019, 09:03

Zawsze gdy nie mamy czasu umówić się z specjalistą i nie możemy akurat kupić odpowiednich leków to warto spróbować sprawdzonych domowych sposobów. Dobrze sprawdzają się napary ziołowe np. z szałwii lub rumianku. Oczywiście żaden domowy sposób nie zastąpi nam wizyty u specjalisty czy profesjonalnych leków, ale czasem można się podratować w ten sposób :)

EdytkaN7
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 29 lis 2019, 10:48

Re: Problem krwawiące dziąsła

23 sty 2020, 13:00

Ja miałam dość duży kamień nazębny i mój stomatolog z gabinetu “SaNdent” w Sopocie polecił, żeby szybko go zdjąć podjąć leczenie kilku ubytków. Po zdjęciu kamienia nazębnego widzę, różnicę i idę za ciosem i już zapisałam się na wybielanie lampą Beyound.

KowalskaKowalska8
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 05 lut 2020, 13:47

Re: Problem krwawiące dziąsła

13 mar 2020, 14:27

Ja nie mam nadwrażliwych zębów bo mam z natury żółte zęby i postanowiłam je wybielić w tym gabinecie http://www.rojekdental.pl/pl/. Już nie mogę się doczekać aż moje ząbki będą białe jak perełki.

MISSbutterfly
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 318
Rejestracja: 15 wrz 2009, 19:56

Re: Problem krwawiące dziąsła

28 wrz 2020, 19:30

Zmiana szczoteczki pomoże oraz wizyta u dentysty rzecz jasna. Spróbuj podrażnione i zaczerwienione dziąsła smarować żelem Oreel. Jest tani i niezastpiony, radzi sobie świetnie z problemami dziąseł.

Bernardetta
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 20 cze 2017, 10:04

Re: Problem krwawiące dziąsła

02 paź 2020, 23:02

U mnie pomogła wymiana szczoteczki na elektryczną u mycie trybem delikatnym

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość