pralinkaa
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 250
Rejestracja: 20 lut 2017, 23:30

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

28 paź 2019, 09:06

a potrzebujesz na niego recpetę? jesli o mnei chodzi to ja wybrałam ulgasim ze wzgędu an to, zę nie potrzebujesz recepty, akurat wzdęcia i gazy to specyficzna przypałosć i trzeba działać natychmiast po ich pojawieniu się, dlatego jak mi się coś takiego trafia to muszę działać ad hoc.

vandaiba
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 60
Rejestracja: 11 sty 2018, 12:38

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

30 paź 2019, 00:25

ja stosuję ulgasim, na bazie symektonu jest, szybko działa, jak czuję nieprzyjemne napięcie w brzuchu i spodnie zaczynają być ciasne to od razu łykam.Niedrogi i po jednej tabletce jest spora ulga.

veryAnka
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 537
Rejestracja: 14 lut 2013, 16:40

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

30 paź 2019, 10:55

Kup sobie koper włoski i pij herbatkę z niego. Na doz.pl za jakieś grosze masz jak kupujesz z ich zielnika.

Doroti
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 25 paź 2019, 19:09

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

05 lis 2019, 12:41

Ja po prostu biore espumisan i mi pomaga, ale od razu 2 tabletki.

pralinkaa
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 250
Rejestracja: 20 lut 2017, 23:30

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

14 lis 2019, 08:52

ja raczej staram się jadać tylko to co nie sprawia problemu mojemu brzuchowi, ale wiadomo czasmi różnie to wychodzi, jedzenie na mieście czy na jakiejś imprezie cięzko mi sobie odmóić, więc wole mieć jakieś roziwązanie w zapasie niż potem cierpieć, kupiłam teraz w aptece ulgasim bo w weekend mam wesele i mam nadzieję, że jakoś z tabletkami przetrwam bez wzdęć.

vandaiba
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 60
Rejestracja: 11 sty 2018, 12:38

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

18 lis 2019, 00:26

ja sobie porównałam kilka różnych preparatów na wzdęcia, dużo ma w składzie symekton, ale np. w jednyum peraparacie jest tak mała dawka ze trzeba brać po kilka tabletek na raz, a ulgasim na szczęcie już po jednej tabletce pomaga i jest niedrogi

Awatar użytkownika
wmartaszka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 21 mar 2017, 16:27

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

12 gru 2019, 16:33

[quote="vandaiba"]ja sobie porównałam kilka różnych preparatów na wzdęcia, dużo ma w składzie symekton, ale np. w jednyum peraparacie jest tak mała dawka ze trzeba brać po kilka tabletek na raz, a ulgasim na szczęcie już po jednej tabletce pomaga i jest niedrogi[/quote]

Mi też te tabletki pomogły na wzdęcia ostanio na przyjęciu. Nie porównywałam z innymi, ale wzięłam te, które mama miała w torebce i jak się okazało od razu trafiłam dobrze ;)

Domerka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 66
Rejestracja: 08 lis 2018, 19:29

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

18 gru 2019, 20:50

Jeśli nie pomagają typowe środki, które można kupić w aptece to radziłabym isc do lekarza. Moja znajoma lekceważyła wzdęcia i musiała potem dłuższy okres czasu leczyć się proktologicznie. Dobrze ze trafiła na bardzo dobrych specjalistów w Szpitalu św.Elżbiety. Tam zajął się nią zespół doc. Kołodziejczak i teraz już nie ma problemów z jelitami. ale na takie sprawy trzeba uważać.

smillo
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 22 gru 2019, 21:42

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

22 gru 2019, 21:47

No ja właśnie chyba pójdę do lekarza, bo całe życie to ignorowałam.

Riri20
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 07 sty 2020, 16:04

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

09 sty 2020, 13:54

Mi pomógł dietetyk z https://www.studio66.pl/ też myślałam, że mam dietę spoko, a jednak ciągle miałam wzdęcia i coś ciążyło mi na żołądku. Okazuje się, że jest parę trików i sztuczek, które można zastosować, ale trzeba dokładnie prześwietlić swój sposób odżywiania się a nawet styl życia. Może jesz w biegu? Może "zapychasz" się wyrobami pełnoziarnistymi a wcześniej w ogóle ich nie jadłaś? Ja polecam ci ten salon i ich dietetyka. Ja nie dość, że zrzuciła z nimi kilka kilogramów, to polepszyłam swoje samopoczucie i wzdęcia zniknęły. Tabletki to tylko doraźne rozwiązanie, które nie sprawdza się na dłuższą metę.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość