BeJimmieknick
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 21 sie 2019, 10:45

Jakie witaminy w ciąży

04 wrz 2019, 18:44

Dziewczyny mam małą propozycję, może byście napisały jakie i kiedy badania są przeprowadzanie lub proponowane dla ciąży bliżniaczej?
Myślę, że to na pewno pomogłoby wszystkim podwójnym brzuszkom.
Co Wy na to?

koko88
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 12 lis 2019, 16:47

Re: Jakie witaminy w ciąży?

12 lis 2019, 16:53

Ja już w 3 miesiącu miałam niedobór żelaza. Barałm femibion 2 i żelazo na receptę. teraz dostałam jakieś gratisy od ginekologa ale wróce do femibionu bo ma super skład

pralinkaa
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 250
Rejestracja: 20 lut 2017, 23:30

Re: Jakie witaminy w ciąży?

19 lis 2019, 14:33

ja z kolei brałam mama dha premium bo ma chyba wszystko co jest niezbędne w trakcie ciąży, poza tym jest rekomendowany przez PTG, mnie przekonało to, że suplement zawiera wszystko co niezbędne dla dziecka, poza tym czy byłabyś w stanie codziennie zjeść kilka kg szpinaku żeby zapewnić dziecku odpowiedni poziom witamin, ja nie byłam w stanie więc dla mnie tabletka to gwarancja zdrowego rozwoju dziecka.

kluseczkaja
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 lis 2019, 22:25

Re: Jakie witaminy w ciąży?

26 lis 2019, 22:26

ja również zdecydowałam się na mama dha premium+, tak jak napisała moja poprzedniczka, zawiera wszystkie niezbędne witaminy, które kobieta w ciąży brać powinna. Poza tym dla mnie najważniejszym argumentem żeby zacząć je stosowac było to, że nie zawiera ani żelaza ani witaminy a, które w nadmiarze i w ogole zagrażają płodowi. Plus z brania tych syuplementów był taki, że kwas foliowy mi podskoczył i nie łapały mnie skurcze w łydce w nocy, bo supl zawiera też magnez.

KylieIceri
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 07 wrz 2019, 00:36

Jakie witaminy w ciąży

11 gru 2019, 09:46

Hej Chciałam was zapytać jakie witaminy brałyście na początku ciąży. To dopiero drugi miesiąc i biorę póki co kwas foliowy ale chciałabym już zacząć taką pełną suplementację i nie wiem za bardzo co na takim etapie brać

pralinkaa
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 250
Rejestracja: 20 lut 2017, 23:30

Re: Jakie witaminy w ciąży?

11 gru 2019, 16:09

Sam kwas foliowy to troszkę za mało, na pewno warto przyswajać wit D, jod, kwasy omega ja to wszystko maiłam w mama dha premium plus, podpytaj ginekologa o ten kompleks witamin, ale psokojnie mozesz kupić bo na pewno ma rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego więc i jakośc witamin możesz być spokojna.

Awatar użytkownika
wmartaszka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 21 mar 2017, 16:27

Re: Jakie witaminy w ciąży?

11 gru 2019, 20:39

[quote="pralinkaa"]Sam kwas foliowy to troszkę za mało, na pewno warto przyswajać wit D, jod, kwasy omega ja to wszystko maiłam w mama dha premium plus, podpytaj ginekologa o ten kompleks witamin, ale psokojnie mozesz kupić bo na pewno ma rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego więc i jakośc witamin możesz być spokojna.[/quote]

To prawda, lepiej brać coś kompleksowego, niż wiele witamin. Kto to spamięta? ;) Moja siostra miała te same witaminy. Co ważne, nie ma w nich żelaza, a nie każda kobieta powinna przyjmować żelazo w ciąży. A jeśli już, to najczęściej lekarze przepisują je w ostatnim trymestrze, bo wtedy dziecko korzysta z zasobów mamy.

pralinkaa
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 250
Rejestracja: 20 lut 2017, 23:30

Re: Jakie witaminy w ciąży?

27 sty 2020, 09:06

ja tez wychodzę z założenia że kompleks witamin jest lepszy niż kilka tabletek które każdego dnia na nowo trzeba przyjmować, w taki sposób łatwo coś pominąć, a jak ma się jedną tabletkę to jest łatwiej, ja brałam mam dha premium ze wzgledu na rekomendację PTG, miałam przynajmniej gwarancję że dostarczam dziecku wszystkiego co niezbędne w czasie jego rozwoju.

piotrtalikos
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 27 sty 2020, 21:44

Re: Jakie witaminy w ciąży?

04 lut 2020, 10:11

Wg mnie najlepsze witaminy to owoce i warzywa

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], KylieTab i 1 gość