Dorcia1985
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 03 gru 2018, 14:22

Re: Badanie piersi

25 sty 2019, 17:03

Ja chodzę regularnie na takie badanie ale moim zdaniem nie zaszkodzi mieć takie coś w domu na wszelki wielki.

Weronika888
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 93
Rejestracja: 10 wrz 2016, 20:27

Re: Badanie piersi

19 lis 2019, 17:50

Wystarczy, że co dwa lata przebadamy się dokładnie. Osoby obarczone genetycznie nowotworami piersi powinny takie badania wykonywać co roku. Ja chodzę do Wilmedu na Wilanowie w stolicy. Mają tam dobre USG, przebadają mnie. Wiem, że jestem zdrowa. Każda kobieta powinna się regularnie badać, to bardzo ważne.

Aneczka1515
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 29 gru 2019, 15:25

Re: Badanie piersi

29 gru 2019, 15:31

Mój tata pod choinkę kupił mamie taką rękawicę do badania piersi. Chyba to się nazywa Femiglove. Taka rękawica niedroga, a ma jakiś płyn w środku między warstwami i w ten sposób idzie wszystko wyczuć przez nią. Do lekarza trzeba chodzić, ale na codzień takie coś też fajne.

Abcklm1
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 06 sty 2020, 23:52

Re: Badanie piersi

30 sty 2020, 14:24

[quote="Aneczka1515"]Mój tata pod choinkę kupił mamie taką rękawicę do badania piersi. Chyba to się nazywa Femiglove. Taka rękawica niedroga, a ma jakiś płyn w środku między warstwami i w ten sposób idzie wszystko wyczuć przez nią. Do lekarza trzeba chodzić, ale na codzień takie coś też fajne.[/quote]
Też ją mam, kupiłam, bo przypadkowo na yt zobaczyłam. Oczywiście oprócz badania w domu z Femiglove chodzę co jakiś czas na usg, ale samobadani eteż jest ważne, bo wcześniej można coś zauważyć.

Aneczka1515
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 29 gru 2019, 15:25

Re: Badanie piersi

09 lut 2020, 13:46

Po tym jak tata kupił mamie, to mój mąż też mi kupił. ja robię co rok usg, a w domu dosyć często badam rękawicą

MISSbutterfly
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 317
Rejestracja: 15 wrz 2009, 19:56

Re: Badanie piersi

09 kwie 2020, 13:54

U młodych dziewczyn i kobiet najlepiej sprawdza się badanie USG, mammografia natomiast jest lepsza dla starszych kobiet. Ja chodzę raz w roku prywatnie na badanie USG do Centrum Diagnotiq w Żyrardowie https://www.diagnotiq.pl Nowoczesny i bardzo dokładny sprzęt i doświadczeni lekarze. Polecam każdemu.

Falenta
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 22
Rejestracja: 25 cze 2019, 10:09

Re: Badanie piersi

21 kwie 2020, 22:02

Do lekarza trzeba chodzić regularnie ,ja od kiedy stosuję belarę ,antykoncepcję hormonalna to chodze na wizyty do ginekologa co sześć miesięcy. Regularnie robię wszystkie badania które lekarz mi zaleci.

vantiel
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 26 maja 2021, 22:45

Re: Badanie piersi

29 maja 2021, 18:18

piersi generalnie powinno sie badac rraz w miesiacu, jesli masz z tym problem polecam ci zakup femi glove - to taka rekawica ktora 'zwieksza czucie' i latwiej jest wyczuc ewentualne guzki. co do sposobow to jest duzo filmow instruktazowych na yt

bazylka19
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 135
Rejestracja: 03 mar 2016, 17:59

Re: Badanie piersi

02 wrz 2021, 13:32

[quote="MISSbutterfly"]U młodych dziewczyn i kobiet najlepiej sprawdza się badanie USG, mammografia natomiast jest lepsza dla starszych kobiet. Ja chodzę raz w roku prywatnie na badanie USG do Centrum Diagnotiq w Żyrardowie https://www.diagnotiq.pl Nowoczesny i bardzo dokładny sprzęt i doświadczeni lekarze. Polecam każdemu.[/quote]

Też wybieram się do Diagnotiq, bo wiele dobrego słyszałam o pracujących tam lekarzach. A polecasz kogoś konkretnie czy nie ma znaczenia?

adzik89
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 10 lis 2021, 18:00

Re: Badanie piersi

10 lis 2021, 18:03

Moja ginekolożka Dorota Niewęgłowska zawsze mi powtarza, żeby samodzielne i regularnie badać swoje piersi. Badanie najlepiej wykonać pierwszego dnia po zakończeniu miesiączki. Zawsze trzeba też zgłosić się do lekarza ginekologa, gdy zauważamy niepokojące objawy np. zaciągnięcia skóry na piersi, pojawienie się wydzieliny z brodawki sutkowej, zaczerwienienie, opuchnięcie piersi, wyczuwalne guzki i stwardnienia, ból piersi. Ja oprócz tego robię co 2 lata USG w SCM clinic

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość