Confidence
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 02 gru 2019, 18:58

Dwudniowy okres

02 gru 2019, 19:02

Witam :) mam dziwne pytanie co do miesiączki. Otoz dostalam o czasie okresu czyli 26.11.19 ale to bylo cos innego niz zawsze. Okres trwal tylko 2 dni. 26.11 byl dosc obfity 27 juz taki znikający a 28 mialam tylko brazowa plamke rano i tyle jak reka odjal. W 5 dniu cyklu pojawil się sluz taki jak ten plodny tyle ze bardziej galaretowaty z niteczkami krwi i zaczelo kłuc mnie w jajniku. To plamienie bo chyba tak mogę to nazwac ustapilo po ok 10 godzinach ale klucie zostalo do dzisiaj chociaz teraz to już nie kłucie tylko taki scisk w podbrzuszu. Mam 25 dniowe cykle samo krwawienie trwa zawsze 5 dni i jest mocne . Dodam ze mam 27 lat, stałego partnera, nie zabezpieczamy się i jestem juz mama 8 letniej gwiazdeczki. Taką sytuacje z miesiączka mam pierwszy raz w życiu. Co moze to powodować? Umowilam sie do lekarza ale przyjmie mnie dopiero za 2 tygodnie a ze wzgledu ze mieszkam w malej wiosce nie ma tu innego lekarza a do innej miejscowosci mam naprawde daleko. Moze sie ktoś wypowie i uspokoi swoja wypowiedzia mój strach i stres ze to cos niedobrego? Bardzo prosze o wypowiedzi . Pozdrawiam serdecznie :)

MISSbutterfly
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 317
Rejestracja: 15 wrz 2009, 19:56

Re: Dwudniowy okres

04 gru 2019, 15:13

Zacznij stosować Hormeel - lek, który stosuje sie przy zaburzeniach miesiączkowania, można kupić bez recepty (np.https://www.cefarm24.pl/heel-hormeel-sn ... 30-ml.html#). Ginekolog z pewnością będzie się upierał na hormony, ale ja nie jestem ich zwolenniczką - stosowałabym gdybym nie miała innego wyjścia.

Domerka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 66
Rejestracja: 08 lis 2018, 19:29

Re: Dwudniowy okres

18 gru 2019, 20:54

Czasem ginekolodzy niekoniecznie się muszą upierac na hormony.Ja chodze do ginekologa do Szpitala św.Elżbiety na mokotowie do lek.med.W Uchman.Bardzo miła lekarka zawsze bierze wszystkie możliwości pod uwagę.To zawsze zależy od lekarza.

Abcklm1
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 06 sty 2020, 23:52

Re: Dwudniowy okres

09 lut 2020, 15:29

Może poobserwuj śluz jeszcze trochę. Nie jestem lekarzem, ale z hormonami poczekaj, jak twój ci przepisze. Fajnie jakbyś miala komputer cyklu i tam zaznaczała info i śluzie kiedy jaki itd. Taką opcję mają cyclotesty myway. I wtedy z zapisem idziesz do ginekologa i jest analiza.

Awatar użytkownika
goldi
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 103
Rejestracja: 16 gru 2016, 13:31

Re: Dwudniowy okres

15 lut 2020, 19:10

Nie ma co panikować, nie od razu dzieje się coś złego jednak wizyta u lekarza będzie konieczna. Może być też tak że cykl się tobie rozregulował. Fajnie tabletki antykoncepcyjne sobie radzą z tym problemem. Mi lekarz przepisał Belarę i teraz mam wszystko jak w zegarku a kiedyś to cykle były całkowicie rozchwiane

AniaL9419
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 16 lut 2020, 19:06

Re: Dwudniowy okres

16 lut 2020, 19:12

Tabletki antykoncepcyjne to ostateczność, z resztą autorka napisała, że nie bierze. Musisz skonsultować z ginem, jednak watro w domu obserwować te cykle i mieć jakiś zapis. Komputery cyclotest myway ma takie opcje. I zawsze lepiej z takim zapisem udać się do lekarza, żeby miał jakiś wstępny pogląd.

Aneczka1515
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 29 gru 2019, 15:25

Re: Dwudniowy okres

19 lut 2020, 14:55

Jak pierwszy raz, to nie ma co się martwić, jednak jakby wystąpiło ponownie, to już trzeba kontrolować. Musisz obserwować teraz swój cykl, czy coś się nie pozmieniało. Ja używam testera owulacyjnego ze śliny. Może chociaż to na wybadanie sytuacji ;)

Awatar użytkownika
goldi
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 103
Rejestracja: 16 gru 2016, 13:31

Re: Dwudniowy okres

29 lut 2020, 21:40

nie wiem dlaczego piszesz, że antykoncepcja to ostateczność. ona pomaga właśnie w leczeniu nieregularnych miesiączek i jest to dobrze znana metoda, którą ginekolodzy zapisują. rozchwianie hormonalne organizmu jest niebezpieczne, trzeba koniecznie go ustabilizować

koalabear
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 36
Rejestracja: 26 mar 2019, 16:51

Re: Dwudniowy okres

15 mar 2020, 23:01

u mnie to zwykle 4-5 dni maks, najgorsze pierwsze dwa, można paść, brzuch mnie niesamowicie boli zawsze. Mam koleżankę w pracy która zawsze się intereusje nowinkami i ona mi poleciła tabletki vemonis femi, mimo iż nie byłam przekonana to spróbowaałam i teraz nie wyobrażam sobie okresu bez tych tabletek w zanadrzu, szybko działają

barbs
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 71
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:15

Re: Dwudniowy okres

18 mar 2020, 00:54

U mnie też okres jest krótki, zdarzały się też takie miesiączki co trwały tylko 2 dni, ale wtedy zazwyczaj były takie mocne że padałam z bólu, teraz na sszczęście mam sprawdzone tabletki rozkurczowe i przeciwbolowe. Vemonis femi, niedrogie a barddzo skuteczne.

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość