Awatar użytkownika
goldi
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 103
Rejestracja: 16 gru 2016, 13:31

Re: Różowe plamy na skórze

25 wrz 2017, 11:02

Oczywiście, że tak. Koniecznie to powinien obejrzeć lekarz, my tutaj na forum nie jesteśmy w stanie zdiagnozować co to jest. Jeśli jesteś z okolic Łodzi to zgłoś się do dr Piotra Styczyńskiego ze szpitala Bonifratrów. Teraz w ramach jakiejś letniej promocji konsultacje u niego są z niższej cenie

Awatar użytkownika
Zonja90
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2018, 11:24

Re: Różowe plamy na skórze

26 sty 2018, 11:33

Hej, czytałam o Acnerose dobre opinie. Podobno skutecznie łagodzi objawy trądziku różowatego. Dla ciekawości sprawdziłam skład - i jest on w 100% naturalny, co jest wielkim + (produkty te zawierają m. in. ekstrakt z kasztanowca, który zwiększa elastyczność skóry). :)

adaska31
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 98
Rejestracja: 09 kwie 2017, 14:33

Re: Różowe plamy na skórze

04 maja 2018, 16:47

Jeszcze z takich lepszych przebadanych kosmetykow na tego typu podrażnienia skory to możesz sobie sprobowac balsam Cetaphil MD Dermoprotektor. Jak sobie zerkniesz na etykietke to ma w skladzie i gliceryne i olej z orzechow makadamia do nawilzania i pantenol, ktory w Twoim wypadku zrobi pewnie najwieksza robote przy takich podrażnieniach

mangoo123
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 22 kwie 2020, 10:34

Re: Różowe plamy na skórze

22 kwie 2020, 10:40

Ja łuszczycę i rożnymi atopowymi zapaleniami zmagam się od ponad od 13 lat
Łuszczyca czy AZS jest przede wszystkim choroba, która wymaga cierpliwości, nie nalezy nastawiac się na super rezultaty np po miesiącu na to naprawdę trzeba czasu. Unikajcie jak ognia sterydów (Clobederm, Belosalic, Dermovate itp). To wam pomoże faktycznie szybko, tylko że jeszcze szybciej wysypie was ze zdwojoną siłą, naprawdę nie warto.
Przez jakiś czas mój dermatolog leczył mnie tym gównem i efekty były, jednak nie można tego stosowac zbyt długo i gdy tylko przestawałem było o wiele gorzej. Obecnie dla nas najlepszym lekarstwem jest słońce, im więcej będziemy się opalać tym szybciej to nonono zniknie.
Polecam wypróbować Ci olejki CBD i kosmetyki wzbogacone tym związkiem ja stosuję olej CBD 5% decarboxyled i tylko zaczynajcie od mniejszych dawek 4 krople na dzień i olejek z CBD essenz ja kupiłem w Konopnej Farmacji w Poznaniu ten zestaw nazywa się ŁUSZCZYCA - ZESTAW DOMOWE LECZENIE za 161 zł a jeśli nie jesteś z Poznania można zamówić telefonicznie znajdziesz numer na ich stronie konopiafarmacja pl fajna jest też maśc konopna z woskiem pszczelim jest znakomita i przede wszystkim nie jest sterydem. Polecam też stosować siarkę organiczna MSM naprawdę jest to bardzo fajna rzecz i warto tego spróbować a efekty są, tylko wiadomo po jednym opakowaniu nie liczcie na cud. Tak jak napisałem ta choroba wymaga cierpliwości, ja tam mam na nogach małe czerwone plamki i chodzę normalnie w spodenkach, naprawdę nie ma się czym przejmować, a jak będziecie chociaż trochę odsłaniac te miejsca na słońcu to efekt bedzie szybki i bardzo skuteczny.

Awatar użytkownika
OrangeCarmel
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 25 maja 2020, 15:39

Re: Różowe plamy na skórze

25 maja 2020, 15:49

w sumie to brzmi jak trądzik różowaty albo azs

Awatar użytkownika
Bialadama
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 266
Rejestracja: 16 sie 2012, 10:31

Re: Różowe plamy na skórze

17 lip 2020, 13:44

Wiesz co, najlepiej byłoby tutaj dać zdjęcie. Wtedy najlepiej można byłoby Ci doradzić czy jest to rzeczywicsie trądzik rozowaty czy jest to jakieś azs. Bo bez takiej informacji raczej nie da się doradzić. No i dobrze jest umówić się na wizyte u dermatologa. Dobrze byłoby jakby dermatolog ocenił możliwe leczenie. Wydaje mi się jednak, że jest to na 90% trądzik rózowaty.
Pielęgnacja cery ze skłonnościami do trądziku rozowatego jest bardzo ważna.
Jako posiadaczka trądziku różowatego polecam Ci mycie dwuetapowe. Ja używam na zmianę oleju jojoba albo arganowego. Do tego dodaję emulsję do mycia twarzy Zmywam wodą i nakładam na gąbkę konjak emulsję cerave. Na trądzik polecam Ci zrobić test na nużeńca, który jest częstym powodem powstania trądziku.No i dobrze jest wprowadzić środki mające na celu wzmocnienie naczyń krwionośnych w skórze. Tak aby nie pękały Ci naczynka nie tylko na twarzy ale i na całym ciele. Jak dla mnie bardzo dobre są tabletki Niverosin, do twarzy dodatkowo mozesz sobie kupić krem z serii.

Awatar użytkownika
flamigo
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 24
Rejestracja: 28 lip 2020, 09:23

Re: Różowe plamy na skórze

28 lip 2020, 09:34

A nie lepiej iść po prostu do dermatologa by sprawdził co dokładnie u Ciebie się dzieje na twarzy, bo możesz pisać, by również, ale jednak lekarz to powinien zobaczyć, zdiagnozować co u ciebie działa nie tak.

niebianska
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 107
Rejestracja: 12 mar 2019, 11:27

Re: Różowe plamy na skórze

25 paź 2020, 16:56

Jesli problemem jest tylko sucha skóra to wystarcza dobrze dobrane kosmetyki np seria eco nature z bielendy ale jesli to cos powazniejszego to bez dermatologa sie nie obejdzie

Loretta
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 15 kwie 2021, 21:14

Re: Różowe plamy na skórze

15 kwie 2021, 22:28

Oj, jak coś się dzieje to najlepiej iść do dermatologa, bo po co sie męczyć i próbować to leczyć nie wiadomo jakimi sposobami. Jak coś to bardzo dobra dermatolog w Bielsku-Białej to doktor Magdalena Wolny przyjmująca w Ultramedic. Mi bardzo pomogła przy trądziku i jakichś wysypkach, także zdecydowanie wam doradzam wizyty u niej, dobrze się wami zajmie.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość