paulinasowa
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 31 maja 2017, 11:36

Re: Atopowe Zapalenie Skóry

12 lip 2017, 11:21

Ja akurat zamawiałam w Aptece Melissa :)

Które z Emolium zamawiałaś i jaka cena?
Emulsję do ciała :) w Melissie płaciłam 24 zł za opakowanie

gagu
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 lip 2017, 19:33

Re: Atopowe Zapalenie Skóry

25 lip 2017, 19:35

Moja córka też ma azs. Lekarz przepisał jej maści. Jak czytałam ulotkę i włos mi stawał na głowie. Na szczęście spotkałam koleżankę która poradziła mi mediderm i naprawdę pomaga.

SweetCherry
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 19 cze 2017, 18:14

Re: Atopowe Zapalenie Skóry

26 lip 2017, 10:08

Mój synek również ma AZS , maści nie działały zbytnio a zapalenie ciagle bylo i to coraz mocniejsze . spotkałam znajomą która poleciła mi srebrna wode (dokladniej marki NaturaMedica) i kazała 2 razy dziennie po prostu psikać na skóre mojego maluszka w miejsce zaczerwienień , no zastosowalam tak jak mi mowiła i widac efekty skora nie jest juz taka czerwona w jakis sposob ustepuje.

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

Re: Atopowe Zapalenie Skóry

05 lis 2017, 21:05

U nas 3/4 rodziny ma atopową skórę. Na szczęście tyle czasu już się z tym zmagamy, że wiemy co nam pomaga. Jeśli chodzi o emulsję do mycia, kilka postów wyżej była mowa, to Cetaphil EM dla mnie najlepsza. To emulsja micelarna, nie wysusza mi skóry jeszcze bardziej i można jej używać nawet do demakijażu.

Alina8
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 30 paź 2018, 18:49

Re: Atopowe Zapalenie Skóry

24 wrz 2019, 23:59

Przy atopowej skórze konieczne są emolienty, to są kosmetyki chroniące przed odparowywaniem wody z naskórka. Ja stosuję balsam do ciała Exomega Control. To super preparat, po którym bardzo sucha skóra odzyskuje nawilżenie, a do tego całkowicie mija świąd skóry.

pralinkaa
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 250
Rejestracja: 20 lut 2017, 23:30

Re: Atopowe Zapalenie Skóry

14 paź 2019, 14:54

to prawda emolienty są bardzo wskazane jeśli chodzi o atopowe zpalenie skóry, super działają na przesuszoną skórę, ja używam atoperal, mój mąż ma AZS ale i ja jesienią korzystam z tych kosmetyków bo jesienią i zimą widzę, że moja skóra wymaga częstszej i bardziej nawilżającej pielęgnacji.

Pola23
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 60
Rejestracja: 15 paź 2018, 11:49

Re: Atopowe Zapalenie Skóry

22 paź 2019, 21:03

U mnie fajnie sprawdzają się dermokosmetyki Atopis z Novaclear. Odpowiednio chronią i nawilżają cerę, zapewniają jej komfort i eliminują świąd. Do tego szybko się wchłaniają i nie zostawiają tłustych śladów.

Maniana91
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 18 wrz 2019, 12:50

Re: Atopowe Zapalenie Skóry

25 paź 2019, 18:46

[quote="Pola23"]U mnie fajnie sprawdzają się dermokosmetyki Atopis z Novaclear. Odpowiednio chronią i nawilżają cerę, zapewniają jej komfort i eliminują świąd. Do tego szybko się wchłaniają i nie zostawiają tłustych śladów.[/quote]

Również jestem fanką dermokosmetyków NovaClear, a seria Atopis jest niewątpliwie flagowa i jest najlepszym wyborem do pielęgnacji skóry atopowej, suchej. Nie zawierają substancji drażniących, zapachowych, parabenów czy też barwników, tym samym nie obciąża dodatkowo i tak bardzo wrażliwej skóry. Po ich zastosowaniu skóra pozostaje na długo nawilżona, odżywiona i wygładzona :)

pralinkaa
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 250
Rejestracja: 20 lut 2017, 23:30

Re: Atopowe Zapalenie Skóry

28 paź 2019, 09:06

u Nas właśnie sprawdza się atoperal, w związku z problemami męża z AZS żadne inne kosmetyki poza atoperalem nie przynoszą mu ulgi, bez nich skóra jest podrażniona i sedzi, nie wyobrażamy sobie bez nich funckonowania.

Ludwika
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 13 maja 2021, 22:23

Re: Atopowe Zapalenie Skóry

13 maja 2021, 22:27

My stosujemy natomiast emolienty z exomega control. Wcześniej próbowaliśmy z innymi, ale nie było żadnych zadowalających efektów. Do codziennego smarowania ciała mam mleczko z tej serii. Jest sterylne więc wiem, że nie ma w nim żadnych konserwantów. Bardzo dobrze działa na skórę - odpowiednio nawilża i łagodzi napięcie, oraz zmniejsza uczucie swędzenia.

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość