Awatar użytkownika
black_angel_1
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 20 sie 2008, 10:58

31 sie 2008, 21:54

A owoce jadam dosc często, bo bardzo je lubie...

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

01 wrz 2008, 07:49

bzdura,

gruszek nie próbowałam, więc się nie wypowaidam, ale dzieki jabłku jednym dziennie moje dziecko robiło normalnie kupkę. Wrecz nie moglam zapomniec o jabłku i tak jest do tej pory. A jablko zjadlam juz w drugiej doie zycia mojego szkraba i nie tylko ja. :-) Polecam jablka! Juz od malego wiem, ze ulatwiaja wyproznienie.

[ Dodano: 2008-09-01, 07:50 ]
Gabi pisze:to z tym trzeba uwazac, i naprawde sporadycznie, tak jak z czopkiem, bo dziecko sie przyzwyczaja i jeszcze trudniej bedzie mu samemu sie wyproznic. Tak tłumaczyła mi nasza pani doktor.
no i ja tez tak czytalam w wielu publikacjach i tak na logikę to po prostu prawda.

Awatar użytkownika
bozena
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5208
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:20

03 wrz 2008, 19:33

ulamisiula pisze:A co do jabłka to nie jest zalecane mamom karmiącym nawet pieczone bo u dzieci powojuję wzdęcia i gazy

a gdzie to wyczytałaś czy ktoś Ci to powiedział?
To czemu "świeżej" mamie każą pić soki tylko jabłkowe i winogronowe? Pierwszym deserkiem malucha przeważnie jest jabłko. Błonnik czyli ten odpowiedzialny za gazy i wzdęcia jest w całym jabłku natomiast w startym juz nie.
Bez obaw można podawać maluchowi tarte czy duszone jabłuszka, a mamy mogą jeść jabłka do woli nawet te całe.
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2008, 19:35 przez bozena, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

03 wrz 2008, 19:34

bozena, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Mama_Ania
4000 - letni staruszek
Posty: 4805
Rejestracja: 03 kwie 2007, 14:18

21 paź 2008, 11:24

U mnie Patryk ma problemy z kupką po kaszce ryżowej. Biedaczek męczy się okropnie, a kupeczka jest jak kamień- taka twarda. Pomaga mu starte jabłuszko.

kamelia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 25 paź 2008, 18:41

26 paź 2008, 17:29

Bo generalnie ryż ma takie działanie, ze "utwardza" kupke.
Na rozlużnie nie kupki ,polecam dużo pić, jabłuszko własnie, marchew surową, śliwka, dynia... a w cięższym przypadku ,czopek glicerynowy, może też być Plantex (przyspiesza ruch robaczkowy jelit)

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

21 lis 2008, 13:03

Nie czytalam poprzednich postow wiec nie wiem czy sie nie powtorze. Przy zaparciach tj kupa twarda, male kulki i nie codziennie bardzo pomaga dodanie do odciagnietego pokarmu pol lyzeczki oleju rzepakowego (rada poloznej) dwa razy dziennie tylko.
Jezeli kupy sa rzadkie, tzn nie zbite tylko takie normalne tylko z trudem wychodza i nie codziennie to mi lekarka dawala Lactulosum, w aptece na recepte jest chyba. Dawalam jej jak nie miala kupy 3 dobe i to jej pomagalo. Ten lek pomaga trawic laktoze stad i latwiejsze wyprozniania.

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Błagam o pomoc!! Problemy z wypróżnianiem u niemowlaka!!

02 lut 2021, 14:18

Z niemowlakiem to bym poszła do lekarza - to mocno podejrzane, lepiej nie czekać. Ale w przypadku starszego dziecka powinno pomóc Goko, tj. pozycja w kucki przy wypróżnianiu. I tutaj i mnie zaszła diametralna zmiana. Potestujcie, podziałajcie, powinno być lepiej, tylko zdaje się, że to jest jakoś od 7 lat. Sprawdźcie. Mogę jedynie potwierdzić tyle, że to działa.

RTchema
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 49
Rejestracja: 24 sie 2021, 23:32

-

01 lis 2021, 13:49

ja własnie aplikuję sobie od wczoraj Zineryt - roztwór z aplikatorem - i już przez noc mam lepszą buzię, tylko skóra troszkę przesuszona, ale nabyłam też krem La Roche Possay Effaclar Duo. Czy któras z Was używała tych kosmetyków, są skuteczne, po odstawieniu problemy nie wracają?

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość