margolicka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 33
Rejestracja: 19 wrz 2018, 09:50

Re: Jak często robicie podstawowe badania?

25 lut 2021, 12:03

raz na jakiś czas trzeba też zrobić badania okresowe w pracy, to samo tyczy się zmiany pracy na nową. Jak mieszkacie w Warszawie to szczerze polecam wybrać się do przychodni Medivita na Mokotowie ( na ulicy Rejtana 15). Największym atutem jest profesjonalna obsługa pacjenta i bardzo szybkie terminy wizyt ( także tych online).

serenada
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 65
Rejestracja: 21 cze 2017, 11:17

Re: Jak często robicie podstawowe badania?

28 mar 2021, 12:40

Generalnie raz do roku robię usg piersi oraz ginekologiczne. Oczywiście o tym, czy badanie to musi zostać wykonane decyduje nasz lekarz. Ja natomiast sprawdzam profilaktycznie, ponieważ w mojej rodzinie zdarzały się przypadki raka macicy. Wolę mieć więc pewność, że wszystko jest u mnie ok. Usg robię w Warszawie w klinice Multimed – mogę śmiało polecić to miejsce.

MISSbutterfly
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 317
Rejestracja: 15 wrz 2009, 19:56

Re: Jak często robicie podstawowe badania?

14 kwie 2021, 17:52

Raz w roku - raz na 1,5 roku. Zwykle są to badania z krwi (cholesterol, morfologia, tarczyca, próby wątrobowe, żelazo, nerki etc.) i usg brzucha, piersi i tarczycy. O ile badania z krwi wykonuję państwowo, o tyle na USG chodzę prywatnie do Diagnotiq pod Warszawą https://www.diagnotiq.pl

Kucharka261
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 29
Rejestracja: 19 kwie 2021, 11:52

Re: Jak często robicie podstawowe badania?

20 kwie 2021, 13:42

ja staram się regularnie

jablonka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 124
Rejestracja: 01 wrz 2017, 20:19

Re: Jak często robicie podstawowe badania?

21 kwie 2022, 19:24

Warto się diagnozować. Mnie ostatnio bardzo długo bolała głowa i w końcu umówiłam się szybko na rezonans do centrum diagnostycznego Radio Medica https://radiomedica.pl/ Na całe szczęście wynik dobry. A głowa boli od kręgosłupa szyjnego.

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Jak często robicie podstawowe badania?

10 cze 2022, 13:11

Raz na rok. Natomiast, kiedy pojawia się jakaś dolegliwość, która nie chce ustąpić, to wtedy nie czekam, tylko od razu robię badania - bez skierowania. W Multimedzie tego nie potrzebuję, a badanie mam w kilka dni. Wiadomo, że każde zwlekanie wiąże się wyłącznie z ryzykiem większych problemów. Natomiast tam to wszystko jest ogarniane bardzo szybko i profesjonalnie - zrobiło to na mnie duże wrażenie. Fajnie, że od razu jest też konsultacja, są zalecenia. Tak właśnie powinno być.

Awatar użytkownika
alejakpl
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 47
Rejestracja: 28 sty 2021, 01:01

Re: Jak często robicie podstawowe badania?

10 lip 2022, 23:01

Raz na rok - krew, mocz, lipidogram, glukoza.

Awatar użytkownika
nikka12
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 175
Rejestracja: 25 maja 2012, 09:06

Re: Jak często robicie podstawowe badania?

11 paź 2022, 13:25

Robiłam niedawno wszystkie badania, tak zwykle raz w roku też robię. Ostatnio zaniepokoiły mnie też bóle brzucha i obfite miesiączki, boję się że mogę mieć endometriozę i wybieram się do specjalistów ze szpitala medicover na sonovaginografię, czyli usg z kontrastem

jablonka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 124
Rejestracja: 01 wrz 2017, 20:19

Re: Jak często robicie podstawowe badania?

17 gru 2022, 01:14

Warto zrobić rezonans magnetyczny, ja też miałam długi czas problemy i poszłam na badanie, które pomogło znaleźć przyczynę. Szybko dostałam się do Radio Medica https://radiomedica.pl/, wynik miałam szybko.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość