Annie128
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 05 lip 2021, 12:10

Re: Ząbkowanie jak pomóc?

05 lip 2021, 12:17

Ja używałam dentinox. No i w kryzysowych momentach starałam się odwrócić uwagę, np. chodziłam z dzieckiem na dwór. Wiadomo, nie zawsze można ale to trzeba przetrwać, czasem nie ma wyjścia i trzeba stosować leki przeciwbólowe

familina
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 08 lip 2021, 12:24

Re: Ząbkowanie jak pomóc?

08 lip 2021, 13:10

My kupiłyśmy gryzaki, do tego podaję twardą marchewkę do gryzienia i dużo się z dzieckiem bawię, starając się odwrócić jego uwagę od bólu związanego z wyrzynaniem się nieszczęsnych ząbków. Leków przeciwbólowych raczej nie stosujemy, bo nie chcę córce zniszczyć żołądka. Bardzo dobry i bezpieczny jest żel Gengigel, można smarować nim dziąsełka nawet kilka razy dziennie i nie musisz się bać, że dziecko połknie i będzie wymiotować.

MISSbutterfly
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 314
Rejestracja: 15 wrz 2009, 19:56

Re: Ząbkowanie jak pomóc?

03 sie 2021, 19:04

Jedne mamy dają gryzaki, inne jakieś bransoletki z bursztynu, jeszcze inne faszerują dzieci lekami przeciwbólowymi czego ja akurat absolutnie nie popieram - leki takie stosuje się w razie konieczności i tylko wtedy. Jestem zwolenniczką smarowania dziąseł żelami jak Viburgel. Ja żel trzymałam w lodówce i smarowałam dziecku dziąsła kilka razy dziennie. Najlepszy efekt jak dziecko śpi, bo wtedy nie zjada tego żelu zbyt szybko :))

bazylka19
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 135
Rejestracja: 03 mar 2016, 17:59

Re: Ząbkowanie jak pomóc?

02 wrz 2021, 12:02

Żel na ząbkowanie Viburgel - zauważyłam, że u nas najlepiej działał, a efekty ulgi przychodziły najszybciej. A w razie gorączki powyżej 38 stopni, to paracetamol w syropie.

mereiz
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:59

-

28 cze 2022, 16:47

A co zrobić jeśli dziewczyna jest dziewicą i jak rozmawialiśmy przez komórkę to była chętna i to bardzo na upojną noc ale przed dzień jakby nagle zachorowała pewnie się boi - zapewniałem ją że może mi zaufać ale poczekać aż będzie gotowa??



Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość