czy przeklinacie w obecności dzieci?

zdecydowanie nie
27%
9
raczej nie
21%
7
czasami
48%
16
często
3%
1
 
Liczba głosów: 33
Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

Przeklinanie...

28 mar 2007, 13:15

Od wczoraj moja Zuzia przeklina! :ico_szoking: Oczy nam wyszły na wierzch jak powiedziała 'pierd....y stół',gdy się o niego udeżyła.Później do męża ,'bo Cię pier...nę' :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: byliśmy w szoku.Nie będę ukrywała,że w domu zdaża nam się pzreklnąć ale Zuzia nigdy tego nie powtażała,ba...nawet nas upominała,że to brzydko.Od paru dni chodzimy na plac zabaw gdzie bawią się dzieci w różnym wieku,możliwe,że złapała to i od nich. :ico_noniewiem: Nauczyła się też innych gestów,np 'mówi słowo honoru'i przykłada palce do czoła...to też od dzieci bo u nas tak się nie robi...Wszystko jedno skąd,problem w tym,jak tego oduczyć?Oczywiście daliśmy sobie całkowity zakaz używania przeklęstw,nawet w ekstremalnych sytuacjach.Nie zwracać jej uwagi?Nie jestem pewna czy to pomoże.Tłumaczyłam ale dziś znowu przeklnęła.Może Wy macie podobny problem?Może macie na to rady? Podzielcie się :ico_oczko:

[ Dodano: 2007-03-30 ]
Ej mamcie! Głosujecie ale żadna się nie wypowie :ico_placzek: Nie macie problemu z przeklinającym dzieckiem?Czy wstydzicie się o tym mówić?Zuza wczoraj tylko raz powiedziała nonono poza tym nic,dziś jeszcze nic,może miała dwa złe dni...boję się że znowu się zacznie jak wrócimy na plac zabaw bo wczoraj nie byłyśmy i jakoś się przystopowało.Mogę już tam nie chodzić ale to jedyny placyk w mieście gdzie są huśtawki i ślizgawka :ico_noniewiem: nie ma gdzie się bawić.Narazie pomogło tłumaczenie,zobaczymy jak długo.

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

01 kwie 2007, 10:36

zubelek, kochan mój mąly przeklina!!! Niewiem czemu ale to robi!!!
Jest to straszne a najgorsze jest to że nie mogę go tego w żaden sposób oduczyć!
Ani grozbą ani prośbą niczym!!!

Awatar użytkownika
malgosia982
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 26 mar 2007, 21:59

01 kwie 2007, 10:41

U mnie też tak było córcia w pewnym momencie tak sama od siebie zaczęłaprzeklinać, zwracaliśmy jej uwagę za każdym razem ale nie odnosiło to skutku i było nawet jeszcze gorzej, w końcu postanowiliśmy przestać ją upominać i w końcu sama przestała. Zdarza jej się jeszcze czasami coś powiedzieć ale dzieje się to bardzo rzadko.

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

01 kwie 2007, 10:42

malgosia982, ja też już tak próbowałam ale nie mogłam tego znosić i zwracałam uwagę jak nie ja to inni może powinnam nie zwracać uwagi...już sama nie wiem:(

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

03 kwie 2007, 11:36

a Zuza już 3 dzień nic brzydkiego nie powiedziała :ico_brawa_01:
Ona boi się wieczorem potworów i zawsze jej tłumaczę,ze ma swojego Aniołka Stróża,który jej pilnuje i dba żeby jej się nic nie stało i żeby żadne potwory w jej domku się nie pojawiały...jak ostatnio przeklnęła,powiedziałam jej ,że Aniołkowi jest przykro,bo on o nią dba a ona tak brzydko mówi.Powiedziałąm,że powinna się do niego pomodlić i obiecać,że postara się nie używać takich słów a jak jej się zdarzy to zaraz ma Aniołka przeprosić,że go zawiodła.Zuza powiedziała,że już go nie zawiedzie...narazie dotrzymuje słowa :ico_haha_02:
Więc nadal podtrzymuję zdanie,że nie ma co zostawiać problemu aż się sam rozwiąże bo może sie udać ale nie musi...ja stawiam na tłumaczenie...

Awatar użytkownika
Wronka
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 329
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:02

10 kwie 2007, 11:35

Z przeklinaniem jest tak jak troche z zakazanym owocem.
Dzieckjo przeklnie i naraz wszyscy zwracaja na nie uwage- niewazne ze złą ale zwracaja- a o to chodzi.
Jeszcze babcia albo tata zacznie sie śmiac, mama zacznie robic dziwne, smieszne miny- o to chodzi i bedzie probowała tak ciagle robic- no przeciez podobało sie bo dorosli krzyczeli a dziecko było w centrum zainteresowania.

Jak są malutkie dzieci, czyli tak do 4, 5 roku życia najlepiej nie zwracac uwagi, jesli nie pomaga wytłumaczyc ze to niedobre słowo, ustalic regułe ze mowimy dobre słowa- dzien dobry, dziekuje, przepraszam, spisac kontrakt etc. oczywiscie dotyczy dziecka jak i rodziców!
Jezeli dzieci sa starsze, szczegolnie w pkolu- nie da sie zignorowac bo jak jedno zobaczy ze sie przeklina a pani nie reaguje to tez zacznie nie wiedzac ze tak nie mozna, wtedy robi sie rozne rzeczy,np. tłumaczy ze to brzydkie słowa a od takich bedzie brzydko pachniec z buzi :ico_haha_01: osłupiajace ale skuteczne, zapewniam.

Awatar użytkownika
gaja23
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 106
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:44

12 kwie 2007, 10:31

No ja sie staram bardzo rzadko i to mi się zdarza zazwyczaj jak cos mnie kompletnie wyprowadzi z równowagi i to burknę sobie pod nosem :ico_noniewiem: Miłosz na szczęście nie załapał, u niego najbrzydsze słowa to np. nonono zamiast kupa, nasrałem zamiast zrobiłem kupę :ico_olaboga: A i to mnie denerwuje ale cóż zrobię jak z mężem namiętnie ogląda Kiepskich :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

13 kwie 2007, 22:24

gaja23, już nic nie mów o Kiepskich! Tam co 2 słowo jes nieodpowiednie! :ico_puknij:

Awatar użytkownika
gaja23
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 106
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:44

16 kwie 2007, 08:04

Izunia wiem wiem :ico_noniewiem: :ico_olaboga:
Tylko dziecko to akurat szybko podłapie zwłaszcza jak w serialu sie śmieją z tego :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

16 kwie 2007, 09:08

gaja23, waśnie dzieci chyba wuczuwają że to jest zle i od razu do ucha im to wpada :ico_olaboga:

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość