Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

01 kwie 2007, 17:46

Wróciłam ze zjazdu, myślałam,że tu tyle do nadrobienia będzie w czytaniu, ale widzę,że Wy korzystacie z pogody (albo porządki robicie :-D ). Mam już dość tych zajęć, chyba jestem na to za stara.
Agniecha-WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI URODZINEK!

Awatar użytkownika
gosiaperelka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1223
Rejestracja: 10 mar 2007, 09:55

01 kwie 2007, 18:03

mama zuzi w czasie ciąży macica pod wpływem wzrostu płodu powiększa się i w związku z tym możesz odczuwać delikatne pobolewania i napinanie brzucha. Jednak pojawienie się jakichkolwiek skurczów lub bólu brzucha musisz skonsultować ze swoim lekarzem prowadzącym ciążę. Mogą to być pierwsze symptomy zagrożenia ciąży. Zresztą takie półgodzinne skurcze to troszkę za wcześnie, wiem że w ostatnich tygodniach ciąży mogą występować tzw. skurcze Braxtona-Hicksa, trwające nawet do 30 minut. Mogą one przypominać skurcze porodowe, ale polegają jedynie na napinaniu się macicy i nie są w stanie rozpocząć akcji porodowej. Najlepiej poczekaj aby sprawdzić czy sytuacja się powtórzy i skontaktuj się z lekarzem.
Ja wczoraj pomyłam całe szkliwo, a jutro piorę firanki i powoli umyję okna, mój mąż miał je umyć, ale on pracuje od 9 do 19 więc kiedy ma to zrobić, a ja sobie jakoś powoli poradzę. Zresztą tyle rzeczy jest jeszcze do zrobienia przed świętami :ico_prasowanko: :ico_pranko: :ico_odkurzanie: Miłego niedzielnego wieczorku

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

01 kwie 2007, 23:04

Dzieki Gosiuperelko, ja sama nie wiem, moze przesadzam, moze to jedynie w ten sposob odczuwam napiecie w dole brzucha??? Nie moge sobie przypomniec jak to bylo z Zuzia. Dzis mialam delikatne ciagniecia, ale nie mialy charakteru skurczow, cale szczescie. Bede sie temu przygladac i najwyzej pojde do lekarza jak sytuacja bedzie sie powtarzac. A tak w ogole to kazdy wrozy mi blizniaki :ico_szoking: Mam nadzieje ze sie myla, bo ja dopiero na Usg ide 2 maja ......

eSKa
4000 - letni staruszek
Posty: 4196
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:17

02 kwie 2007, 12:20

Czesc! Jak tam sie czujecie w ten kolejny sloneczny dzionek? Oj uwielbiam taka pogode. Mama zuzi ma racje ja caly weekend korzystalam z tego sloneczka i staralam sie jak najwiecej czasu spedzac na podworku. No ale w sumie sobota przeszla mi na zakupach i sprzataniu (przy remoncie sprzatania duuuzo). Mysalam ze ten moj remoncik skonczy sie przed świetami ale niestety nie da rady :ico_placzek: wiec u mnie nawet nie ma sensu robic wiekszych swiatecznych porzadkow bo i tak po remoncie trzeba bedzie powtarzac. Okna gdzie sie dalo to pomylam ale firanki zostawilam bo i tak przy szlifowaniu laczen plyt gipsowych wszystko sie zakurzy. Wiec ja w tym roku bede robic porzadki poswiąteczne :ico_haha_01:
Dzis zrobilam badanie moczu po dawce antybiotykow, lekarz chce sprawdzic czy sie poprawilo, cholernie sie boje. Wyniki dopiero ok 15.00, potem mam dzwonic do do mojego ginka i przekazac co tam wyszlo.
Od dzis moj mezus tez siedzi w domu z zapaleniem oskrzeli wiec do swiąt bedziemy nudzic sie razem :ico_haha_02: Nawet nie macie pojecia jak mnie juz ciagnie do pracy (3tyg siedzenia w domu brrr)
Pozdrawiam Was wszystkie!

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

02 kwie 2007, 13:14

Eska, z jednej strony to i fajnie, ze nie musisz sprzatac :-D Tez bym tak chciala, ale mamusia mi w odwiedziany wpadla wiec no kurcze, nie wypada tak zupelnie porzadkow olac...
U nas dzis piekna pogoda, juz jestem po zakupkach i kupilam sobie farbe do wlosow wiec bedzie farbowanko wieczorkiem :ico_brawa_01:
A co przygotowujecie na swieta???

eSKa
4000 - letni staruszek
Posty: 4196
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:17

02 kwie 2007, 13:35

mamo zuzi a kupilas farbe czy szampon bo tez musze cos zrobic z moimi odrostami. A slyszalam ze farby są ostrzejsze hmm wiec sie zastanawialam co wybrac. Zawsze kupowalam farby z Welli i są swietne ale nie wiem czy teraz nie zaszkodza :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2007-04-02 ]
Jesli chodzi o gotowanie to czesto korzystam ze stronki "wielkie żarcie" - jest super Polecam! Na swieta tez pewnie czegos tam poszukam.
www.gotowanie.wkl.pl

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

02 kwie 2007, 15:32

Eska, dzieki za stronke, moze cos pokombinuje na Swieta :ico_oczko:
Ja kupilam farbe Schwarzkopf Brillance, Czekolada plus pasemka jasniejsze. Z tego co wiem i lekarz mi mowil mozna spokojnie farbowac, byle farby nie zawieraly amoniaku (tj agresywne rozjasniacze-blondy). Dzis wieczorkiem robie sie wiec na bostwo, hihihi :ico_haha_01:
Mysle ze Wella tez sobie na szajs nie pozwala, ja spokojnie bym farbowala :ico_haha_01:

ewasiek
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 561
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:16

02 kwie 2007, 16:07

hej dziewczyny właśnie wróciłam z manewrów i jestem tak zmęczona że ledwo doszłam do domu. Co do świąt to my jedziemy do moich rodziców wiec gotowanie, sprzątanie itp. mam z głowy, zresztą dopiero były generalne porządki po remoncie. Co do farbowania to moja gin. nie miała nic przeciwko. Ja już nie mogę się doczekać świąt, chce do kielc!!! :)) pozdrawiam

Awatar użytkownika
Plastelinka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 33
Rejestracja: 11 mar 2007, 16:20

02 kwie 2007, 16:16

Hej :ico_ciezarowka:
Dzis kolejny, sloneczny dzien, a ja od jakiegos czasu mam handre. Od kilku dni :ico_placzek: i :ico_placzek: i :ico_placzek: Powodow mam 1000 a to cos mnie wzruszylo,a to mezus sie krzywo spojrzal, a to znow cos innego. :ico_placzek: Moze jutro bedzie lepszy dzien : :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
paulina1978
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 640
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:26

02 kwie 2007, 16:26

czesc dziewczynki :-D
troszke sie obijalam z pisaniem przez ostatnie dni ale w sobote robilismy z mezusiem porządeczki a niedziele spedzalismy na lonie przyrody razem z naszym malym kotem he he w koncu "panskiemu" kotu tez sie nalezy wycieczka poza miasto w wolny dzien :-D

no a dzis kolejny dzien pracy.
mamo_zuzi ja tez mam skurcze ale tak sobie mysle ze to chyba przez stresy w pracy i to wszystko na tle nerwowym i tak sobie wymyslilam ze jak pojde w przyszlym tygodniu do lekarza to moze poprosze lekarke o L4 zeym sobie mogla odpoczac bo jak tak dluzej sie bede stresowac to za chwile urodze. Myslicie ze nie bedzie problemu zeby dostac L4?? Zaznaczam ze chodze prywatnie do lekarza ale to chyba nie ma zadnego znaczenia??

No i tradycyjnie wklejam najbardziej aktualne pomiary naszych brzuszkow :ico_ciezarowka:

tydzień ciąży ......I..14 tydzień..I..15 tydzień..I..16 tydzień..I..17 tydzień..I..18 tydzień
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
paulina1978 ........I.....86 cm.....I..... 86 cm......I.....................I.....................I..................
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
gosiaperelka .......I...................I....................I.....................I......97 cm......I..................
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kocura Bura ........I.....91 cm....I....................I.....................I.....................I.................
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
agnieszka01.04 ...I.................I.....................I....................I......90 cm......I..................
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
eSKa ...................I.................I.....................I....................I..... 83 cm......I..................
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
ewasiek ................I..................I.....................I...................I..... 93 cm .....I.................
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2007, 16:31 przez paulina1978, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość