Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

23 kwie 2007, 05:15

na jakiejś mądrej stronie znalazłam

Apteczka dla noworodka i niemowlęcia
Najbardziej cieszysz się, gdy twoje dziecko jest zdrowe, ale nawet najbardziej krzepkiemu niemowlęciu zdarzają się drobne przypadłości i dolegliwości. Dobrze wyposażona domowa apteczka pomoże ci udzielić dziecku szybkiej pomocy, gdy zajdzie taka potrzeba.
Dla noworodka i niemowlęcia:
Środki higieniczne:

- Jałowe gaziki 5 cm lub 7 cm można wykorzystywać do przemywania np. oczu dziecka
- Wata higroskopijna
- Patyczki z wacikami
- Woda utleniona do odkażania drobnych zranień
- Rivanol, jeśli dziecko nie akceptuje wody utlenionej
- Sól fizjologiczna jałowa w ampułkach - to roztwór obojętny świetnie nadaje się do przepłukiwania noska małego dziecka w przypadku kataru czy ropiejących oczu dziecka cierpiącego na zapalenie spojówek
- Zwój gazy, nadaje się na kompresy
- Przylepiec zwykły
- Plaster z opatrunkiem najlepiej delikatny, hipoalergiczny z wykonany z włókniny dość wąski
- Bandaż zwykły o szerokości dostosowanej do wieku dziecka i rozmiarów części jego ciała
- Bandaż elastyczny
- Fiolet gencjana, merkurochrom
- Preparat jodowy np. jodyna, polodina

Maści i zasypki:
- Alantan w zasypce lub alantan w maści lub Tormentiol - gdy zawiodą kremy pielęgnacyjne i na skórze dziecka pojawią się i odparzenia, wówczas można zastosować ten preparat sporządzony na bazie cynku, który sprzyja gojeniu się skórnych wyprysków

- Maść majerankowa - którą w razie kataru jako można smarować pod nosem bez ograniczeń. Jej działanie polega na tym, że uwalniające się olejki eteryczne powodują naturalne przeczyszczanie nosa. U starszych niemowląt możemy też stosować inne maści Pinosol i Atecortin.
- Linomag na odparzenia i wypryski skórne
- Maść rozgrzewająca stosowana przy przeziębieniach np. Pulmex Baby, WICK, Bengay.
- Żel łagodzący na dziąsła dla ząbkujących dzieci
- Żel łagodzący uczucie świądu po ukąszeniu np. fenistil


Leki:
- Altacet
- Czopki glicerynowe przeciwko zaparciom
- Lakcid, lacidofil lub Enterol preparaty zawierające prawidłowe kultury bakterii bytujących w przewodzie pokarmowym, na wypadek kłopotów z brzuszkiem
- Paracetamol jak lek przeciwgorączkowy - w czopkach dla niemowląt lub w syropie dla dzieci starszych są różne preparaty: Panadol, Apap, Codipar, Efferalgan
- Wapno w syropie dla małych dzieci lub w postaci tabletek musujących dla starszych
- Preparat witaminy C
- Preparat antyhistaminowy, jeśli dziecko ma stwierdzoną alergię, co jest obecnie dość powszechne


Akcesoria:
- Termometr dziecięcy tradycyjny lub elektroniczny, np. w postaci smoczka, ten, który dziecko zaakceptuje
- Zakraplacz
- Łyżeczka z podziałką do podawania lekarstw, do niektórych syropów np. wapna producenci nie dołączają miarek.
- Gumowa gruszka do usuwania wydzieliny z nosa
- Nożyczki
- Pęseta
- Igły jałowe
- Strzykawka jałowa
Zioła:
- Koper włoski
- Herbatki przeciwkolkowe np. Plantex, Hipp
- Rumianek jako zioło odkażające np. do nasiadówek odkażających w przypadku podejrzenia infekcji dróg moczowych.

Więc wklejam i przekazuję :-D

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

23 kwie 2007, 08:51

Ewcik Ty mnie zadziwiasz.... No po prostu brak słów :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

23 kwie 2007, 08:56

zbora, ja po prostu w nocy spać nie mogę

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

23 kwie 2007, 08:58

No widzę, widzę....

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

23 kwie 2007, 09:13

oj dziewczyny u nas zaczyna sie robic niespokojnie :-D brak snu .... jak u nas taki poploch to ciekawe co u kwietniówek :-D tam wogóle nie spia??? :-D

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

23 kwie 2007, 09:39

abegano pisze:Byłam w piątek w szpitalu na wizycie i dowiedziałam się że potrzebuje do szpitala tylko pampersiki, laktator, podkłady i wkłady dla kobiet. Żadnych kosmetyków dla małej, żadnych ubranek......Dziwnie....... :ico_szoking:

alez to nic dziwnego!ja nwet laktatora nie potzrbowalam bo mozna bylo wypozyczyc(ale jednak wolalam wlasny...)wklady i podklady tez dawali.ubranka,kocyki tak samo.po co brudzic wlasne...ale chusteczki do wycierania pupy mialam bo ja pod kranem nie umiem :ico_noniewiem: do tego pieluchy.dla dzidzi radze skarpetki albo rekawiczki tylko-drapia sie!a dla siebie-koszule,szlafrok,kapcie i kosmetyki do mycia.recznikno i woda!!koneicznie-najlepiej w butelkach z dziobkiem :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2007-04-23, 09:45 ]
a co do tej apteczki...Mat ma juz 4 mce a ja prawie nic takiego nie potrzebowalam.wiadomo termometr.ale tylko raz mu temp sprawdzalam.gaziki owszem jak mial plesniawki to aftin na gazik i do geby :-D poza tym sol fizjologiczna w ampulkach jak najbardziej-do noska i oczek.ja oczka przecieram platkami kosmetycznymi.patyczki do uszy niekoniecznie choc czasem awrt ciutke wyczyscic uszka jak za duzo wosku wyleci.ale nie za gleboko!musowo nozyczki do pazurkow(zycze powodzenia :ico_zly: ) na poczatku spirytus do pepuszka spozywczy :ico_oczko: ale rozcienczony...linomag ok do pupy uzywamy i jak jakies obtarcie na skorce.no i witaminy ale to juz lekarz przepisuje.zadnych innych lekow na poczatek nie mialam.niektore i tak mozna dawac dopiero od 3mca.ja mialam potem jescze na kolki Debridat.poza tym nie warto przesadzac... :ico_oczko:

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

23 kwie 2007, 13:41

Gosia A, nie mow, Kochana ze Ty juz zaczynac przezywac... Jeszcze masz tyyyyleeeee dni.

Z ta apteczka to faktycznie nie warto chyba robic takich zapasow w domku. Jak bedzie cos potrzebne to nawet w srodku nocy mozna pojechac i kupic.

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

23 kwie 2007, 13:48

wisienka24, - niby tak..... ale jakos dziwna swiadomosc , ze wczesniej urodze :-D

doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

23 kwie 2007, 14:04

nie przesadzajmy z tym wyuposazeniem apteczki dla dzidzi... ja nawet dla siebie w apteczce wszystkiego nie mam... w wigilie jak sie skaleczylam przy krojeniu cebuli (siorota ze mnie) to wody utlenionej niemialam i dzwonilam do rodzicow ze jak beda jechac do nas to zeby wzieli z domu - mama ma ful zestaw w apteczce bo ma codziennie opatrunki robione na nodze

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

23 kwie 2007, 14:46

to że Gosia przeżywa to nie dziwne bo nawet ja juz czasami wariuje na tym punkcie narazie sie opamietuje ale nie wiem kiedy naprawdę zacznę panikować
a co do apteczki to bez przesady do apteki chyba nie macie kilku kilometrów teraz są one dostepne wiec nie ma co zbierać wszystkiego w domu
doris ja w takiej sytuacji zamiast wody ranę psiknęła bym perfumami albo obsiusiala i po kłopocie

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: KylieTab i 1 gość