ania25
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 534
Rejestracja: 22 mar 2007, 20:09

24 kwie 2007, 18:39

witaj Doniu i inne :ico_ciezarowka:

ja też pofarbowałam włosy :ico_oczko:
a co do samopoczucia to ostatni tydzień po pracy kładłam się na 2 godz i spałam , teraz mi przeszło może słoneczko tak do życia mnie nastraja.

Dziewczyny jak na suwaczku mam 9 tyg. i 1 dzień to w którym tygodniu jestem w 9 czy 10 ?

Awatar użytkownika
Agnieś81
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 950
Rejestracja: 22 kwie 2007, 15:25

24 kwie 2007, 21:06

Witam wszystki listopadowe mamy! :607:
Ja równiez mam termin na listopad, a dokladnie na 13 listopada. Bardzo sie ciesze ze nasz Jas bedzie mial rodzenstwo. Jak wasze samopoczucie? U mnie mdlosci juz minely i zaczal sie czas wilczego apetytu. a najbardziej mam ochote na slodkosci. Podobno zwiastuje to córeczke. g:) Wiecie cos o tym?

Awatar użytkownika
Agata27
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 245
Rejestracja: 24 kwie 2007, 12:13

25 kwie 2007, 10:48

Witajcie listopadowe mamusie :) ja takze mam termin na 3 listopada :) :ico_ciezarowka: według mojego lekarza, ale według mnie to bedzie 7 listopad - inaczej troszke licze - wedlug owulacji a moj lekarz po obrazie usg w 9 tygodniu ciazy. Co do farbowania wloskow- to ja tez nie wiedzialam, ze raczej jest nie wskazane w pierwszych 3 ms i pofarbowalam :ico_noniewiem: farba ze sklepu, teraz wybiream raczej szampony kolryzujace, bardziej lagodne, no i nie moga miec amoniaku (wyczytalam w gazecie M jak mama :) ) z balsamow uzywam lekko koloryzujaco-ujedrniajacy Nivea - takze polecany dla kobiet w ciazy. Kiedy zaczynacie uzywac kremow przeciew rozstepom?? czy brzuszki u Was juz widac - u mnie tylko troszke, jak na razie wchodze jeszcze w swoje jeansy, pewnie dlatego, ze przytaylam dopiero 1 kg a to juz koniec 3 ms, lekarz mowi, ze malo i twierdzi, ze powinnam zastosowac leki na mdlosci (mam straszne przeboje z zoladkiem i w zasadzie non stop wymiotuje) - oby to przeszlo w 4 ms. Pozdrawiam serdecznie paaa

będe_mamą
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 16 kwie 2007, 12:27

25 kwie 2007, 14:24

Agata jeśli o mnie chodzi to balsamy na rozstępy wcieram od początku. mam duże tendencje do rozstępów więc wole zapobiegać. No i natłuszczam i nawilżam non stop skórę.
Głęboko w to wierzę, że uchroni mnie to przed rozstępami

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

25 kwie 2007, 15:41

Witajcie nowe koleżanki. Ależ się "mnożymy" :ico_haha_02:

Agata27, ja gdzieś wyczytałam, tylko nie pamiętam gdzie, że lepiej używać farby niż szamponu koloryzującego. Coś tam takiego zawierają co nie najlepiej wpływa na rozwój maleństwa.

Ja na rozstępy oliwkę stosowałam od początku, ale teraz od jakieś miesiąca tylko żel do kapieli z oliwką, bo wieczorami czuję się fatalnie i nie mam siły nic już wcierać. Rano z kolei oliwki nie mogę bo tytła okropnie ubranie.

Jeśli chodzi o tycie, to ja na samym początku przytyłam 2 kg, a teraz schudłam. Ale bruszek mam już pokaźny i od dawna nie mieszczę się w dawne ciuchy. Zwłaszcza, że bardzo często mam wzdęcia i wtedy to już naprawdę wyglądam jak ciężarówa gdzieś na ukończeniu. Ale koleżanki mi mówiły, że w 4 m-cu najszybciej rośnie brzuszek.

Agata 27, jakie lekarz ci polecił leki na mdłości? Ja pije herbate New life i opycham gapefrutami ale nie wiele to pomaga

DONIA1983
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2007, 10:55

25 kwie 2007, 19:20

A propos farbowania to jeżeli robicie baleyage to farba nie ma styczności ze skórą i napewno nie przenikną żadne składniki do krwioobiegu i nie zaszkodzą maleństwu.

Co do brzuszków i rozstępów to jestem w szoku bo u mnie nic nie widać - kurcze może mi termin wypadnie na grudzień - bo przecież lekarka nie mogła mi ustalić który to tydzień. Mam nadzieje że po usg będę wiedziała. Może trzeba będzie rozwinąc wątek GRUDZIEŃ 2007. Ale jestem dobrej myśli.
A rozstępy???? Mi sie niestety zrobiły w czasie pierwszej ciąży mimo tego że smarowałam sięoliwką, bo na kremy przeciw rozstępom miiałam straszne uczulenie a używałam Musteli. Niestety takie są uroki ciąży ale mam nadzieje ze teraz już mi się więcej nie zrobi.

Gorąco pozdrawiam :ico_buziaczki_big:

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Agata27
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 245
Rejestracja: 24 kwie 2007, 12:13

26 kwie 2007, 10:34

Witajcie - mi lekarz na mdlosci przepisal dostepny jedynie w Niemczech lek o nazwie Postadoxin - jednak postanowilam go nie kupowac i jakos sie przemeczyc- niby jest w 100% bezpieczny, ale wole z prochami nie przesadzac - ja mialam wczoraj robione badanie USG 3D :)) ale jestem szczesliwa-widzialam na nim raczki i nozki mojego malenstwa, lekarz zmierzyl takze fald karkowy i polkule mozgowe i wszystko jest oki. Wedlug ostatniej miesiaczki to juz 13 tydzien, ale ja mialam bardzo nieregularne cykle i mysle, ze to max. 12 tydz. Co do rozsepow to ja na razie niczym nie samruje bo brzuch to mam tylko lekko powiekszony, kupilam jednak juz krem gerbera na rozstepy, ale mysle, ze to w duzej mierze sprawa indywidualna i zalezy od predyspozycji organizmu - jedne z nas moga miec z tym problem a inne nie. Co do farbowanie-to chyba zdecyduje sie na balejaz u fryzjera - wole juz nie eksperymentowac z farbami sklepowymi. Slyszlam takze, ze na rozstepy dobry jest krem Fissan - slyszalyscie o nim??
Pozdrawiam serdecznie paaaaaa
P.S moze ktoras z Was orientuje sie jak dlugo mozna byc na zwolnieniu lekarskim (L4) w czasie ciazy by ZUS wyplacal pieniazki - slyszlam cos, ze tylko 6 ms podczas calej ciazy ?? :ico_olaboga:

ania25
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 534
Rejestracja: 22 mar 2007, 20:09

26 kwie 2007, 15:24

coraz więcej mam listopadowych, aż miło :ico_brawa_01:

Ja cieszę się bo czuję się troszke lepiej i nie chce mi się już tak spać, już niedługo truskawki, czereśnie nie mogę się doczekać, teraz objadam się winogronami i pije soczki.

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

26 kwie 2007, 16:58

Agata 27, to prawda, że na zwolnieniu możesz być tylko 6 miesięcy, ale się nie martw, bo kiedy przekroczysz te 6 miesięcy piszesz pismo do zusu o taki specjalny zasiłek, on ma jakąś swoją nazwę, której niestety nie oamiętam w tej chwili, ale sprawdzę jak będę miała chwilę i dam znać, bo mam w domu gazetę z poradą prawną na ten temat. W każdym razie nadal masz 100% pensji tylko to się inaczej nazywa.

[ Dodano: 2007-04-26, 17:00 ]
już mam - "świadczenie rehabilitacyjne. Jak będziesz mieć jakieś pytania to pisz.

Awatar użytkownika
Agata27
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 245
Rejestracja: 24 kwie 2007, 12:13

26 kwie 2007, 19:33

Dzieki za odpowiedz poczytalam troche w sieci o tym zasilku rehabilitacyjnym i juz wiem co i jak, ale moze nie bede musiala tego uruchamiac licze na to, ze w 4 miesiacu ciazy poczuje sie lepiej i wroce do pracy choc na 2 miesiace.
Ja takze nie moge doczekac sie owocow -tych typowych letnich truskawek, czeresni ...mniam :) to bedzie raj dla mojego i dzidziusia podniebienia:) :ico_ciezarowka: a obecnie wciagam sporo rzodkiewki, winogron, ogorkow zielonych i jabluszek - hmm ale smakow dziwnych nie mam, ani tez dziwnych zachciewajek :) a u Was jak jest?? Ile wasze serduszka maja juz mm? moje ma 63 mm - 12 tydzień. Pozdrawiam paaa :-)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość