Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

17 kwie 2011, 10:13

Tak, powiedzialam ze kolezanka bierze microgynon 21 i tez bym chciala i mi dal gin recepte.. I tak przez kilka lat bylo, nie namawial mnie do badan ani razu.. Dobra, w poniedzialek sie wezme za szukanie polskiego ginekologa.. To znaczy pani ginekolog ;o
Moja koleżanka mieszka w Holandii i tam jest tak samo. Przed przepisaniem tabletek nikt jej nie badał, w trakcie branie też nie miała badań. Ona sama jednak upominała się o te badania i dostawała skierowanie. Urodziła córkę w grudniu 2010 i ani razu w czasie ciąży nie badał ją ginekolog-jak się upomniała to usłyszała, że wszystko jest w porządku i nie ma potrzeby, obłęd :ico_olaboga: Dobrze, że chociaż badania które można wykonać z krwi miała zrobione.
Ja na Twoim miejscu poszukałabym jakiegoś lekarza ginekologa by Cię zbadał-tak dla świętego spokoju, że wszystko jest dobrze.

Awatar użytkownika
Mama_Ania
4000 - letni staruszek
Posty: 4805
Rejestracja: 03 kwie 2007, 14:18

17 kwie 2011, 10:19

Kurcze, czytam i nie mogę uwierzyć :ico_szoking:
Agus, trochę niepoważnie podchodzisz do zdrowia swojego maluszka.
I tabletki wypisywane "na piękne oczy", "bo koleżanka bierze" :ico_szoking: . Ale to pomijam. To już daje obraz ginekologa.
Agus w poniedziałek biegusiem szukaj lekarza, na fotel, badania. Dla mnie niepojętą sprawą jest, że kobieta świadoma tego, że jest w ciąży, nie zgłasza się do ginekologa. To nie średniowiecze. Wstyd trzeba zostawić w domu.

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

17 kwie 2011, 14:22

U nas w PL jest nie do pojęcia, żeby ciężarna nie była pod opieką ginekologa, ale UK to norma, tam ciąże prowadzi położna, która ogranicza się do pomacania brzucha :ico_noniewiem:

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

17 kwie 2011, 15:18

hmmm markotka, poraz kolejny piszesz o czymś co Ciebie nie tyczy, więc jeżeli ktoś nie potrafi poradzić sobie w UK nie oznacza że praca położnych tutaj kończy się na macaniu brzucha. Troszkę mnie zbulwersowała twoja wypowiedź a już kiedyś na ten temat gdzies miałysmy dyskusję. Jezeli nasza koleżanka Agus zaniechała pewne badania dostępne w UK tak samo jak w kazdym innym cywilizowanym kraju nie oznacza że UK do końca jest takie nie fajne (bo tak piszą czy mówią kolezanki) tutaj także robia cytologię, a że koleżanka się wstydzi lekarza i boi badań ginekologicznych to juz jej problem, do tego może iść do ginekologa prywatnie jeżeli czuje taką potrzebę, co prawda w ciaży, jeżeli nie widzą potrzeby robienia badania ginekologicznego, nawet wymazu z szyjki macicy tego nie zrobią, ale można porozmawiać z położną i przestawić jej tą sytuację, że nigdy nie miała robionych badań, a dodam jeszcze od siebie nikt nikogo na siłę nie trzyma w UK więc jak komuś nie odpowiada opieka to albo prywatnie niech biega albo do PL wraca.
Czemu wiele z was tak łątwo wypowiada się na tematy nie będąc w nich ani troszkę, wiele kobiet nie było nawet w UK nie miało doczynienia ze służbą zdrowia w tym kraju ale uwaza się za najmądrzejsze bo im lekarze grzebią co wizytę - bosze dzieczyny lepiej się nie wypowiadac jeżeli nie zna się sprawy bezpośrednio.
Agus a Ty jazda do położnej czy też prywatnie do ginekologa i sprawdź dla swojego świętego spokoju ale wierzę, że już dawno by sie coś działo z Twoim organizmem jakby było coś nie tak.
Przed przepisaniem tabletek nikt jej nie badał, w trakcie branie też nie miała badań.
a czy w PL każdy ginekolog ma w profilaktyce badanie hormonalne by przepisac odpowiedni dla danego organizmu kobiecego hormon???? Żyłam tam 27 lat chodziłam do ginekologa i prywatnie i państwowo i nigdy nikt nie zrobił mi takich badań, bo się w PL tego nie robi jezeli nie ma takiej potrzeby

Przepraszam was, uniosłam się, ale na prawdę szlag człowieka trafia jak sie czyta, że Ci którzy nie byli nie doświadczyli tak dobrze wiedzą gdzie jest lepiej. Wy nauczone biegać do lekarza na kontrole, że za kazdym razem wziernik, wymaz, itp itd, każdy wie jak wygląda badanie w PL, a tutaj jest inaczej i dla nich jest to dziwne, że kobiety w PL biegają i dają się "macać" obcym co miesiac czy co pół roku. I jakoś odsetek zachorowń na raka szyjki macicy, czy też problemów w ciaży jest mniejszy tutaj jak w PL. Więc nie uważam że jest lepiej tutaj czy tam, bierzemy to co nam dają i jak nakazują dane normy, jak w PL ograniczą wizyty dla cieżarnych i skany i badania, to co będzie wyzywanie lekarzy????przeciez oni wykonują swoją prace zgodnie z tym co muszą robić a nie z tym co chcą, czy chcą pacjentki.

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

17 kwie 2011, 15:41

Wy nauczone biegać do lekarza na kontrole, że za kazdym razem wziernik, wymaz, itp itd, każdy wie jak wygląda badanie w PL,
bardzo prosze nie szalec z wyrazeniem WY, bo ja wcale nie uwazam, ze opieka nad ciezarna w UK jest gorsza! jest po prostu inna! i z tego co juz sie zdazylam dowidziec to jest glownie roznica w ilosci USG, a badania medyczne i ginekologiczne to zupelnie co innego!
Ale zgadzam sie z jednym faktem: niewazne gdzie mieszkamy PL, UK czy jak ja w DE wazne jest to zeby samamu zadbac o siebie i wlasne dziecko, samemu pamietac o badanich itd. W dobie tak latwego uzyskania informacji i wiekszej swiadomosci kobiet powinnysmy same o siebie dbac i np wlasnie zadac od lekarza badania przed wydaniem tabletek anty czy roznych badan w ciazy itd.

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

17 kwie 2011, 16:39

Elibell a czy ja napisałam, że w UK czy innym kraju jest zła opieka że tak się bulwersujesz? Skoro sama Agus zastanawia się czy robić badanie czy nie to napisałam by dla świętego spokoju poszła do lekarza i zrobiła.
Przed przepisaniem tabletek nikt jej nie badał, w trakcie branie też nie miała badań.
a czy w PL każdy ginekolog ma w profilaktyce badanie hormonalne by przepisac odpowiedni dla danego organizmu kobiecego hormon???? Żyłam tam 27 lat chodziłam do ginekologa i prywatnie i państwowo i nigdy nikt nie zrobił mi takich badań, bo się w PL tego nie robi jezeli nie ma takiej potrzeby
Tak jest robione i lekarz nie może wypisać. Robione są badania nie tylko hormonalne ale i próby wątrobowe. Nikt "na gębę" nie przepisze tabletek. Tabletek antykoncepcyjnych jest mnóstwo i nie każde nadają się dla każdej pacjentki a o przypadku mojej koleżanki napisałam by wyjaśnić, że nie tylko w UK tak jest że tabletki wypisują bez badań. Co do opieki nad ciężarną to ona się spytała bo była przyzwyczajona do tego co jest w Polsce. Poszła prywatnie bo chciała mieć spokój i okazało się, że ma bardzo duży stan zapalny, a lekarz (wyjaśnię od razu Holender nie Polak) zdziwił się że nie zrobiono jej tych badań wcześniej.
Wy nauczone biegać do lekarza na kontrole, że za kazdym razem wziernik, wymaz, itp itd, każdy wie jak wygląda badanie w PL,
bardzo prosze nie szalec z wyrazeniem WY, bo ja wcale nie uwazam, ze opieka nad ciezarna w UK jest gorsza! jest po prostu inna!
Ale zgadzam sie z jednym faktem: niewazne gdzie mieszkamy PL, UK czy jak ja w DE wazne jest to zeby samamu zadbac o siebie i wlasne dziecko, samemu pamietac o badanich itd.
Zgadzam się w 100% z askra. Lepiej zapobiegać (np.:zrobić cytologię) niż później leczyć (nowotwór).

Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

17 kwie 2011, 17:35

Tak bez lekarza sie faszerowac kilka lat tabsami? Juz niewazne jakimi...
No przeciez to ginekolog mi je dawal :p Ja mialam 15 lat i chcialam miec wyrownany okres i mniejsze bole, przeciez ja sie na tym kompletnie nie znam. A on dawal mi recepty bez slowa ;o
W tym tyg jade do przychodni sie zapytac czy mnie gdzies przyjma. Zobaczymy jak to bedzie bo kumpela dzisiaj do mnie dzwonila ze nie chca jej przyjac do gin bo nie ma 25 lat hahaha.. Jakis zart chyba. A tam gdzie ponizej 25 sa tylko pielegniarki a one badan nie robia.. Ale cos znajde ;)

[ Dodano: 2011-04-17, 17:41 ]
Tak jest robione i lekarz nie może wypisać. Robione są badania nie tylko hormonalne ale i próby wątrobowe.
Chcialam tylko dodac, ze naprawde prywatny lekarz nie badal mnie ani razu.. Weszlam do gabinetu, powiedzialam ze chcialabym zaczac brac tabletki i ze kolezanka bierze microgynon wlasnie i go poleca bo jest dobry i tani i co on mi proponuje - a on mi po prostu wypisal recepte i tyle..

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

17 kwie 2011, 17:44

bo kumpela dzisiaj do mnie dzwonila ze nie chca jej przyjac do gin bo nie ma 25 lat hahaha
tu to sobie na pewno żartujesz :ico_oczko:

skoro gin cię nie może badać z jakiegoś względu to wszystko wypytaj się położnej i powiedz jej o swoich wątpliwościach w końcu UK to nie koniec świata :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

17 kwie 2011, 17:45

Jezeli nasza koleżanka Agus zaniechała pewne badania dostępne w UK
Ja wiem, ze to ja zaniedbalam, po prostu wczesniej jakos mniej sie tym przejmowalam (jak duzo kobiet ktore sie po prostu wstydza) a teraz jak jestem w ciazy to po prostu umawiajac sie z polozna myslalam ze bede miala jakies badania robione w ramach opieki w ciazy, jakies takie standardowe badania. No ale nie bylo wiec chcialam zapytac czy jest to wazne, bo z tego co mi sie WYDAJE nie mam zadnych problemow. Ale sie tu burza wywiazala :P W kazdym razie juz wiem, ze trzeba isc przynajmniej na jedno badanie i sprawdzic czy wszystko ok, moja polozna jest tylko w poniedzialki wiec raczej nie dam rady sie z nia umowic na jutro ale jest jedna 'przychodnia' w sasiednim miescie gdzie sa pielegniarki wiec skocze tam i zobacze co mi powiedza ;)

[ Dodano: 2011-04-17, 17:49 ]
Cytat:
bo kumpela dzisiaj do mnie dzwonila ze nie chca jej przyjac do gin bo nie ma 25 lat hahaha
tu to sobie na pewno żartujesz :ico_oczko:
No wlasnie nie zartuje :D Nie wiem o co dokladnie chodzi ale dzwonila dzisiaj i pytala wlasnie o to centrum do ktorego ja chce jechac, bo jak chciala sie do gin zapisac to jej powiedzieli ze nie ma 25lat a tam gdzie ja ide jest wlasnie do 25 :D Ale moze ona cos pokrecila ;)

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

17 kwie 2011, 17:52

Agus, na pewno coś mogła pokręcić :ico_oczko:
może to jest poradnia gin dla dzieci :ico_oczko:

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości