Awatar użytkownika
Bialadama
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 266
Rejestracja: 16 sie 2012, 10:31

Re: Problemy w nauce

01 wrz 2014, 08:59

Może warto byłoby wybrać się do psychologa dziecięcego?
w Warszawie przyjmuje bardzo dobra pani psycholog, Marta Bogusławska Michniak: http://psychoterapia-kielczyk.pl/terapi ... mlodziezy/ - tutaj masz do niej kontakt, która zajmuje się wychwytywaniem takich problemów u dzieci.
Być może jest to spowodowane dysleksją albo dyskalkulią.
Warto byłoby to stwierdzić.

Awatar użytkownika
niki
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 106
Rejestracja: 02 paź 2009, 14:36

Re: Problemy w nauce

22 wrz 2014, 12:07

Może to się komuś przyda: na BrainMax.pl są kursy dedykowane dla dzieci z dysleksją, dysortografią i ADHD. Jest też taki zwykły "szkolny" kurs. Całość jest o tyle fajna, że metodą doskonalenia pamięci, koncentracji itd. są gry, w które dzieciaki lubią grać. A za merytoryczną część odpowiadają ludzie z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Całość kosztuje chyba z 15 zeta za miesiąc.

szpileczki
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 494
Rejestracja: 19 paź 2014, 16:56

Re: Problemy w nauce

23 lut 2015, 08:57

Zanim wyślemy dzieci na warsztaty dla osób cierpiących na zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi to powinniśmy zdiagnozować u nich tą przypadłość. Dużo na ten temat czytałam i najbardziej obiektywnym sposobem wydaję mi się test moxo, który stanowi wsparcie diagnozy adhd. Podczas takiego badania dziecko jest obserwowane w czterech obszarach: zaburzeń uwagi, czasu reakcji, impulsywności oraz nadaktywności. Wyniki takich badań są mierzalne, dzięki czemu można sprawdzić poziom nadpobudliwości (albo też ją całkowicie wykluczyć) oraz dostosować terapię. Dotychczasowe badania polegały na wypełnianiu kwestionariuszy przez rodziców, a chyba wszyscy się ze mną zgodzą, że ich opinie są często subiektywne i przysłonione codziennym przebywaniem z dzieckiem.

obrun
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 431
Rejestracja: 28 lip 2014, 15:03

Re: Problemy w nauce

28 lut 2015, 23:01

Ja staram się pomagać swojemu dziecku. Siadamy codziennie z książką matematyk z plusem 3 sprawdziany i staramy się czegoś nauczyć.

martynarozkosz
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 109
Rejestracja: 02 gru 2014, 12:48

Re: Problemy w nauce

03 kwie 2015, 14:08

Zawsze warto przebadać u dziecka wzrok, słuch...
Bo takie zaburzenia powodują problemy w nauce.
U mojej córki okazało się, że na jedno uch źle słyszy i musiała nosić aparat. No a taki malutki jak pistacja swoje kosztuje. Tu macie aparaty słuchowe ceny.

Awatar użytkownika
Koloratka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 17 lis 2015, 22:51

Re: Problemy w nauce

25 lis 2015, 23:15

Z pewnością odpowiednie otoczenie może sprawić, że nauka będzie dla dziecka znacznie łatwiejsza. Pamiętam jak zajmowaliśmy sprowadzaniem mebli do przedszkola (pomagałam kuzynce) i trzeba było zwrócić uwagę na wiele kwestii. Nie mogliśmy zamówić mebli w pierwszym lepszym sklepie meblarskim. Ostatecznie trzeba była zamawiać przez internet w tym sklepie http://akma-niedomice.pl W przypadku wszelkich sprzętów używanych przez dzieci trzeba zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo, kwestie ergonomii oraz ciekawy wygląd. Z dorosłymi jest w tym kontekście nieco łatwiej ;)

iska992
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 292
Rejestracja: 23 mar 2014, 07:58

Re: Problemy w nauce

31 maja 2016, 09:53

Jeśli chodzi o dzieci z ADHD to trzeba zapewnić im odpowiednie zajęcia i opiekę.
Na http://www.linia-zdrowia.pl/ znajdziesz wakacje dla takich dzieci. Oferta jest bardzo ciekawa a opieka na najwyzszym poziomie. myślę, że warto wysłać tam dziecko. Będzie się dobrze bawić i pozna nowe dzieci.

Awatar użytkownika
martynkaka
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 629
Rejestracja: 04 gru 2012, 11:37

Re: Problemy w nauce

16 cze 2016, 06:45

A ja jestem zdania, że najlepiej jest z po prostu posiedzieć więcej z dzieckiem, poświęcić mu więcej uwagi, przypilnować i pomóc z nauce, a nie zostawiać go samego sobie.

patinka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 31 mar 2017, 21:14

Re: Problemy w nauce

31 mar 2017, 21:17

Idealnym rozwiązaniem będzie świetna platforma edukacyjna, o której możesz poczytać tutaj- kochamydzieci.pl/nauka-przez-zabawe/ .Jest to nauka poprzez zabawę. Znajduje się tam dużo testów z różnych dziedzin i gier edukacyjnych. Dzieci mają sporo frajdy i nie nudzą się nauką :)

MonikaKom
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 31 lip 2017, 10:18

Re: Problemy w nauce

31 lip 2017, 10:29

Mój syn również maił takie problemy i faktycznie pomogły mu gry edukacyjne tak jak pisała kijanka wyżej. Tylko, że ja zdecydowałam się na płatną platformę edukacyjną Zdobywcy Wiedzy zamiast darmowych aplikacji. Był to wydatek ratem 10 zł miesięcznie (codziennie wydajemy większa kasę na gorsze głupoty, albo szkodliwe "przysmaki"). W darmowych aplikach roi się od okropnych reklam, których nie chce żeby ogolądało moje dziecko.

Wróć do „Szkolniaki fajne dzieciaki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość