rzodkiewka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 14 kwie 2013, 15:15

Re: Jak kontrolować swoje wydatki i zarządzać budżetem domow

14 kwie 2013, 21:01

Ja ciągle walcze ale jest cięzko!
Koniec miesiąca jest zawsze na minusie :(
To już nie jest kwestia rozrzutności, ale tych ciężkich czasów.
Jak wiekszość pieniędzy idzie na kredyty i rachunki (hipoteka...) to niestety z próżnego i Salomon nie naleje.
Ale się staram.

kuuukla
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 49
Rejestracja: 04 gru 2012, 12:05

Re: Jak kontrolować swoje wydatki i zarządzać budżetem domow

16 kwie 2013, 15:18

mnie niestety też nie idzie zbyt dobrze zarządzanie własnymi finansami, ale może to nie nasze złe gospodarowanie jest problemem tylko po prostu wysokość zarobków...tak sobie to tłumaczę

lili
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 203
Rejestracja: 23 maja 2013, 18:11

Re: Jak kontrolować swoje wydatki i zarządzać budżetem domow

29 maja 2013, 14:30

Też sobie tak tłumaczyłam, ale teraz zarabiam więcej niż kiedyś i wciąż żyje od 10 do 10. Muszę to w końcu zmienić!:/

Mara
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2010, 14:18

Re: Jak kontrolować swoje wydatki i zarządzać budżetem domow

29 wrz 2013, 15:52

a ja chciałam Was zapytać - czy korzystałyście z czegoś takiego jak placrachunki.pl? Bo też szukam jakiegoś rozwiazania i to mi się w oczy rzuciło

Awatar użytkownika
Kika1985
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 27 wrz 2013, 20:51

Re: Jak kontrolować swoje wydatki i zarządzać budżetem domow

10 paź 2013, 14:58

Większość moich koleżanek tuż po wypłacie "rusza na zakupy". Uważam to za największy błąd, bo "działają pod wpływem emocji", nie zdrowego rozsądku...ja blisko 100% swojej wypłaty wpłacam na konto oszczędnościowe, i dopiero potem zaczynam myśleć, większość zakupów robię za pośrednictwem Internetu, co pozwala mi na spore oszczędności (nie wchodzę po prostu do sklepu i kupuje...), poza tym wyznaczyłam sobie cel, do którego uparcie dążę (i nawet najpiękniejsza bluzka na wystawie mnie nie skusi!).

natalka1012
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 26 sty 2015, 11:06

Re: Jak kontrolować swoje wydatki i zarządzać budżetem domow

26 sty 2015, 11:31

Bardzo ciekawa jest strona https://www.edufinance.pl Można nie niej zaplanować swój długoterminowy budżet, a także nauczyć się rozsądnie inwestować. Bardzo przydatny portal. Polecam wszystkim.

nedsza
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 26 sty 2015, 14:24

Re: Jak kontrolować swoje wydatki i zarządzać budżetem domow

26 sty 2015, 14:29

A ja mam swój zeszyt. Zapisuje w nim każdy wydatek. Nie jest to pracochłonna metoda. Po kilku tygodniach z pewnością się przyzwyczaimy. Staram się także, jak najwięcej zarobionych pieniędzy wpłacić na konto oszczędnościowe, i jak najrzadziej wypłacać. Moim celem (i mojego męża) jest własny dom, nieduży, energooszczędny, w małej miejscowości. W tej chwili mieszkamy w bloku, chcielibyśmy się z niego za kilka lat wyprowadzić.

toffor
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 03 lut 2015, 14:08

Re: Jak kontrolować swoje wydatki i zarządzać budżetem domow

12 lut 2015, 15:46

Ja i mój narzeczony mamy wspólne konto oszczędnościowe. Staramy się zgromadzić jak najwięcej pieniędzy. Naszym celem jest mieszkanie. Bardzo chcielibyśmy uniknąć kredytu mieszkaniowego. Nie oznacza to, że nie wierzymy w swoją pozycje na rynku pracy.

fjanina1979
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 50
Rejestracja: 17 mar 2015, 19:18

Re: Jak kontrolować swoje wydatki i zarządzać budżetem domow

27 maja 2015, 10:30

Zgadzam się z przedmówcami. Warto jest założyć sobie osobne konto na oszczędzanie, zobacz tutaj co oferują banki. Jest teraz tyle tego, że spokojnie można coś wybrać dostosowanego do swoich potrzeb:)

Awatar użytkownika
lorelai5
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 725
Rejestracja: 04 lip 2014, 13:10

Re: Jak kontrolować swoje wydatki i zarządzać budżetem domow

03 cze 2015, 09:36

Ja zapisuję wydatki w kalendarzu ;)

Wróć do „Być kobietą”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość