Awatar użytkownika
kijanka
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 246
Rejestracja: 02 paź 2012, 13:57

Re: Problem krwawiące dziąsła

02 paź 2012, 14:14

Krwawiące dziąsła nie tylko powodują paradontozę i w konsekwencji wypadanie zębów ale także przez krwawiące dziąsła dostaje się do krwiobiegu wiele bakterii i drobnoustrojów, które mają bardzo negatywny wpływ na serce.

malgosia1980
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 13 cze 2011, 15:58

Re: Problem krwawiące dziąsła

18 paź 2012, 16:37

masz ci los, toście mnie ładnie teraz nastraszyły. wiem, że niby drobnostka a problem jednak moze sie rozrosnac i miec powazne konsekwencje. a slyszalyscie o pascie meridol? chyba tez maja taka na dziasla. jak ktos cos wie, prosze sie podzielic :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Agunia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1281
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:59

Re: Problem krwawiące dziąsła

20 paź 2012, 20:20

Meridol jest dobrą, specjalistyczną pastą. Osobiście uważam, że jest porównywalnej jakości jak Elmex (który jest troszkę tańszy) :-)

małpeczka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 20 lip 2011, 11:34

Re: Problem krwawiące dziąsła

22 paź 2012, 11:20

o to pod warszawa? to troche daleko dla mnie, gdyby mi tam przyszlo pojechac na wizyte apotem np jakis zrobic rengen zęba to bym sobie tak mogla jeżdzić w tę i z powrotem po calym miescie :P

no właśnie nie :) to duża klinika i wszystko jest na miejscu, kompleksowa obsługa, więc nigdzie nie musisz jeździć, co najwyżej przejść do innego pokoju :P mają tam nawet pokoje gościnne, jak ktoś przyjechał autem i jest po jakimś męczącym zabiegu na przykład to może sobie przenocować :)

malgosia1980
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 13 cze 2011, 15:58

Re: Problem krwawiące dziąsła

23 paź 2012, 23:27

o widzisz i to już jest dla mnie bardziej przekonywujące ;) szczególnie, że ostatnio z zębowym problemem jeżdziłam z centrum, żeby robić rtg na mokotów, więc najpierw była wizyta na mokotowie, potem rtg w centem i nawrotka na mokotów. a i tak nie zostało wszystko "załatwione". jednak jak coś można zrobić wszystko w jednym miejscu to mega ułatwienie, bo ja myślałam że szlag mnie trafi od tego jeżdzenia.

małpeczka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 20 lip 2011, 11:34

Re: Problem krwawiące dziąsła

30 paź 2012, 13:53

ja też jak dostałam namiary na tę klinikę to pierwsza moja myśl była, że to daleko i lepiej w Warszawie, bo to w miarę na miejscu. No ale jako się okazało, że wszystko tam mają, to szybko zmieniłam zdanie, tym bardziej, że z załatwianiem w Warszawie miałam podobne historie jak Ty. No i spróbowałam i nie żałuje, jestem stałą klientką Dormedu :)

malgosia1980
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 13 cze 2011, 15:58

Re: Problem krwawiące dziąsła

31 paź 2012, 00:35

wlasciwie nawet jadąc tam nawet za warszawe, ale mając wszystko na miejscu i tak to się bardziej opłaca niż jeżdżąc i załatwiając wszystko z jednego miejsca w drugie w miescie :P

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Problem krwawiące dziąsła

07 lis 2012, 09:16

Musisz przede wszystkim należycie zadbać o systematyczne zmiany szczoteczki - po kilku miesiącach szczoteczka nie nadaje się do użycia i może mieć nawet gorszy niż lepszy, wpływ na twoje zęby. Kolejny temat to specjalistyczna pasta np. ajona. Przy niej po kilku tygodniach wszystko powinno być ok, a tak przynajmniej wyglądało to w moim przypadku.

Obcasik44
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 148
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:58

Re: Problem krwawiące dziąsła

09 lis 2012, 17:30

Ale w takim razie jak często trzeba zmieniać szczoteczkę? Raz na ile? Uważam, że to powinno być przede wszystkim rozsądne... Zmienianie szczoteczki to już przegięcie, a czytałam w sieci, że ludzi i tak robią...

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Problem krwawiące dziąsła

12 lis 2012, 08:53

Raz na 3 miesiące w 100% wystarczy. Chociaż słyszałam, że niektórzy praktykują zmiany nawet co miesiąc. To już moim zdaniem jest gruba przesada - przez miesiąc szczoteczka się nie zniszczy, nawet myjąc więcej niż 3 razy dziennie.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość