tojatereska
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 37
Rejestracja: 29 lip 2014, 21:16

Re: Trądzik

10 mar 2020, 14:03

W dużej mierze pokonałam trądzik za sprawą naturalnych metod, a mianowicie olejku arganowego. Przypadkiem trafiłam na ten artykuł: https://rycynowy.pl/olej-arganowy-na-tw ... radzikiem/ i stwierdziłam, że nic nie zaszkodzi spróbować. Olejek arganowy stosowałam regularnie, po kilku tygodniach moja twarz w końcu wyglądała normalnie. Teraz olejek arganowy jest niezbędnym elementem, mojej kosmetyczki.

Pola23
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 60
Rejestracja: 15 paź 2018, 11:49

Re: Trądzik

25 mar 2020, 18:14

Mnie w codziennej pielęgnacji bardzo przysłużyły się dermokosmetyki Acne Novaclear. Ładnie oczyszczają, łagodzą podrażnienia, działają antybakteryjnie i zapobiegają powstawaniu nowych wyprysków.

gwizoop
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 10 cze 2018, 15:37

Re: Trądzik

28 mar 2020, 16:11

Używacie może pasty do mycia twarzy do Bielendy z serii botanical clays? Jeśli nie to koniecznie sprawdźcie bardzo dobrze oczyszcza i normalizuje a glinka zielona przyspiesza regeneracje skóry

Awatar użytkownika
Fenneko
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 28
Rejestracja: 06 kwie 2020, 12:52

Re: Trądzik

06 kwie 2020, 13:13

[quote="gwizoop"]Używacie może pasty do mycia twarzy do Bielendy z serii botanical clays? Jeśli nie to koniecznie sprawdźcie bardzo dobrze oczyszcza i normalizuje a glinka zielona przyspiesza regeneracje skóry[/quote]

wizaz.pl/kosmetyki/produkt,321617,bielenda-botanical-clays-weganskie-serum-booster-z-glinka-zielona.html

recenzje na poziomie 3,5, podobno lepi sie na potęgę i nie wchłania do konca co przy trądziku jest po prostu niedopuszczalne.

natuszka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 01 cze 2020, 14:11

Re: Trądzik

01 cze 2020, 14:31

z trądzikiem od razu do lekarza, nie leczyć się na własną rękę, bo można tylko pogorszyć stan rzeczy :/

WikaaK
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 20 lip 2019, 14:06

Re: Trądzik

11 cze 2020, 12:54

Przy trądzika ważna jest codzienna pielęgnacja. Mnie bardzo pomogły kosmetyki Acne Novaclear. Fajnie oczyszczają cerę, działają antybakteryjnie i łagodząco zapobiegając powstawaniu nowych wyprysków.

Marlenka77
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 29
Rejestracja: 27 cze 2020, 15:12

Re: Trądzik

27 cze 2020, 18:38

W pełni zgadzam się z przedmówczynią :) Ja leczenie antybiotykami dodatkowo wsparłam zastosowaniem profesjonalnych kosmetyków do codziennej pielęgnacji - drogeryjne produkty odeszły w zapomnienie. Obecnie używam żelu, toniku i kremu z kwasem laktobionowym od Nanili i jak na razie to jestem bardzo zadowolona z ich działania - cera wygląda o wiele lepiej :)

Likka88
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 19 cze 2020, 00:08

Re: Trądzik

28 cze 2020, 22:05

Na trądzik polecam mydło Aleppo Szamir. Nie wysusza skóry, działa antybakteryjnie, przeciwgrzybicznie, pomaga przy cięzko gojących się ranach. Właśnie rewelacyjne dla trądziku ale i na poparzenia, odparzenia, hemoroidy nawet. Super jest, naturalny produkt leczniczy

Awatar użytkownika
Manila
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 203
Rejestracja: 06 sie 2014, 08:57

Re: Trądzik

15 lip 2020, 13:34

Wypróbujcie sobie tabletki Normatabs. Biorę je regularnie od dłuższego czasu i naprawdę działają. Od zawsze miałem problem z trądzikiem, nie mogę tutaj napisać, ze tabletki są w stanie całkowicie trądzik zredukowac, ale jest lepiej niż wcześniej. Pierwszy etap to wysyp ale to chyba jak w każdej terapii. Nie było to dla mnie niespodzianką, bo nie jest to moja pierwsza kuracja takimi tabletkami. Ale skóra musi się oczyścić, natomiast później miałam duża poprawę, stany zapalne złagodniały, szczególnie ograniczył sie wysyp w takich miejscach jak broda oraz czoło (a momentami miałam tam bolesną ropną gulę na guli).

No i duże znaczenie dla trądziku ma rownież dieta. Moja dermatolog mówiła, że jeśli chodzi o nabiał (mleko, sery), to na stan cery może wpływać zawarta w nabiale witamina B12, która zgodnie z najnowszymi badaniami sama w sobie zaostrza lub wywołuje trądzik. Nie u każdego, ale dobrze jest zorientować sie jak na Ciebie działa nabiał. Polecam zrobic sobie test i odstawić na jakiś czas i zobaczyć czy będzie róznica.

wilczawena
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 17 lut 2021, 18:38

Re: Trądzik

17 wrz 2021, 16:34

Odświeżę trochę temat - a coś "domowego" na trądzik? U mnie pojawia się najczęściej przed okresem i do tej pory nie znalazłam żadnego specyfiku, który by pomógł w miarę sprawnie pozbyć się niechcianej niespodzianki... :/

Wróć do „Moda, makijaż i fryzury”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 1 gość