Awatar użytkownika
Ponstor
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 26 sty 2016, 19:24

Re: Badanie piersi

23 lip 2017, 16:27

Z takimi pytaniami polecam wybrać się do ginekologa - np http://all-med.pl/gabinety/ginekologia-i-poloznictwo/ w Łodzi - wysokiej klasy specjaliście

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

Re: Badanie piersi

01 sie 2017, 22:38

Ja co pół roku robię usg piersi i jestem spokojniejsza. Bo jak sama badam zawsze sobie coś wyczuje gdy powiedziałam o tym lekarzowi powiedział że moje piersi mają budowę gruczołową i dlatego tak jest. Więc lepiej robić usg i być spokojniejszą.
To może Warto jednak pomysleć o brasterze? Wtedy możesz się badać co miesiąc. To co prawda inna technologia niż usg, ale też pozwala na szybkie wykrycie ewentualnych zmian, nawet 3milimetrowych.

to_ja
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 07 lis 2011, 00:19

Re: Badanie piersi

18 sie 2017, 19:28

Braster wykrywa różnice w temperaturze. Najpierw rozbieramy się żeby piersi jakby wychłodzić, doprowadzić do temperatury pokojowej, a potem dobiera matryce. Guzki dają inne ciepło niż to które daje sama pierś. Zmiana złośliwa jest sporo cieplejsza od piersi, jest bardzo aktywna bardziej ukrwiona. Zmiana łagodna chłodniejsza, więc już po odpowiedzi zwrotnej wiadomo mniej więcej na ile powinniśmy się martwić. Oby zawsze odpowiedź była, że wszystko w porządku.

Awatar użytkownika
Kajek28
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 26 sty 2018, 00:01

Re: Badanie piersi

30 sty 2018, 12:40

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Czy jesteście może w stanie mi coś sprawdzonego poradzić w zakresie zapalenia piersi? Przede wszystkim, jak to leczyć i czym jest to spowodowane? Czy macie jakieś naprawdę dobre i sprawdzone porady w tym zakresie tematycznym? Ja się właśnie zastanawiam czy na przykład te artykuły są ok https://www.mamazone.pl/artykuly/ciaza- ... -leczenie/ Co o tym myślicie? Z góry wielkie dzięki za wszelkiego rodzaju porady i sugestie w tym obszarze tematycznym.

to_ja
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 07 lis 2011, 00:19

Re: Badanie piersi

26 lut 2018, 18:49

Agnes80 widziałam na stronie brastera, braster.eu że można kupić na raty, a to już właściwie byłby nawet niezauważalny wydatek, więc może warto się zastanowić.

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

Re: Badanie piersi

30 mar 2018, 14:00

Dziewczyny, do końca miesiąca jest promocja na braster, widziałyście? https://www.braster.eu/pl/oferta.html

to_ja
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 07 lis 2011, 00:19

Re: Badanie piersi

18 kwie 2018, 11:27

Na te czasy co roku to trochę za mało. Ja własnie zaczynam badanie brasterem. Obrazek

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

Re: Badanie piersi

22 kwie 2018, 22:57

Ja badam piersi raz w roku poprzez badanie usg. Teraz powinnam się zapisać....dobrze jest chodzić co roku nie ma takiego strachu.
To zdecydowanie za mało, bez względu na czasy. Często rak rozwija się w kilka miesięcy. Samobadanie co miesiąc i wizyta u lekarza co pół roku jest konieczna. Fajnie, jesli macie okazję badać się też brasterem, bo to naprawdę jedna z dokładniejszych metod, wykrywa nawet 3mm zmiany. Z tego, co się orientuje niektóre przychodnie oferują już takie badania.

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

Re: Badanie piersi

28 kwie 2018, 23:31

Nie sądzę, zeby były jakies przeciwwskazania, ale też nie uważam, że to niezbędny sprzęt. Ja miałam jakiś taki zwykły ręczny, z apteki, tylko sporadycznie używałam.

Jeszcze wracając do brastera to znalazłam mapę przychodni na stronie, może coś jest w Waszej okolicy: https://www.braster.eu/pl/skutecznosc

Marinka19Marinka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 26 lis 2018, 21:30

Re: Badanie piersi

26 lis 2018, 22:38

Czytałam o tym urządzeniu i warto kupić i badać się kiedy chcemy jeżeli jest oczywiście 100% pewności.

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość