majka2183
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1066
Rejestracja: 25 maja 2011, 09:47

01 lip 2011, 18:30

mi pokazało 57,8 no aktualnie mam 56,5

klasyfikacja norma
ryzyko otyłości średnie

kalinka-malinka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 10 lip 2012, 12:56

10 lip 2012, 13:16

Co z tego jak wskaźnik masy ciała mam w normie jak źle się czuję w swoim ciele. Moim zdaniem jestem za gruba i chcę zrzucić przynajmniej 3kg. Przytyłam w okresie sesji i bardzo to widać zwłaszcza na udach i ramionach. Nie dopinam się w ulubione jeansy. Dziś postanowiłam, że co rano będę biegać. Może w ten sposób mi się uda pozbyć tych zbędnych kilogramów.

Awatar użytkownika
kokoszka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 27 lis 2012, 12:38

Re: Wskaznik masy ciala...

13 gru 2012, 11:14

hej dziewczyny :)
Chciałam się zapytać czy macie jakieś sposoby na skuteczne odchudzanie? Koleżanka prowadzi siedzący tryb życia i strasznie utyła (ponad 10kg)... generalnie waży około 70kg przy 160cm wzrostu... chciałabym jej pomóc zmotywować ją, bo widzę, że ona nie czuje się dobrze ze swoją masą ciała... potrafi się popłakać, gdy widzi zdjęcie koleżanki, która schudła... nie wiem jak mogę jej pomóc...macie jakieś pomysły?

beme
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 27 kwie 2013, 15:44

Re: Wskaznik masy ciala...

30 kwie 2013, 13:03

Ja też ważę sporo, twoja koleżanka ma 160 cm a mam prawie tyle sam wzrostu bo 158, u osób naszego wzrostu każdy kilogram widać i cellulit wydaje się być wszędzie bo takie z nas kuleczki ledwo widać głowę a tu już nogi. Powiedz jej aby jadła codziennie ciepłe zdrowe śniadanie, poszukała suplementów które jej pomogą i codziennie się ruszała nawet trochę np. codziennie godzinny spacer przed snem z ulubioną muzyką, odstawiła słodycze i smażone potrawy.kiedy jej ciało i skóra będą gładkie i bardziej wysportowane doceni to i dodatkowe kilogramy przestaną aż tak przeszkadzać i zmotywuje ją to po wysmukleniu i zadbaniu o siebie co pewnie stanie się po pierwszych 3-6 kg i wtedy sama zacznie szukać co więcej da się zrobić. Trzymam kciuki za twoją koleżankę!!!!

goskafracka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 07 maja 2013, 09:23

Re: Wskaznik masy ciala...

07 maja 2013, 10:56

po pierwsze - ruszać się ile wlezie :) spacer, zakupy, wieczorne spacery, rower, rolki, basen...
po drugie- nie ważyć się, a mierzyć :) kiedy wyrabiamy sobie piękną sylwetkę, wyrabiamy mięśnie, które są cięższe niż tłuszcz, dlatego przybieramy na wadze chudnąc.
po trzecie - spożywać zdrowe, bogate w witaminy posiłki - nie zapominać o śniadaniu, ostatni posiłek na 3-godziny przed snem.
po czwarte - pić dużo wody (chociaż ja lubię też zielona herbatę).
Zobaczycie efekty całkiem całkiem szybko :)

Moniamka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 28 maja 2013, 22:31

Re: Wskaznik masy ciala...

28 maja 2013, 22:42

Ojoj u mnie jest 12 kilogramów nadwagi :( Myślałam że jest tego trochę mniej

IwonaWaleczko
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 28 maja 2013, 11:52

Re: Wskaznik masy ciala...

29 maja 2013, 19:42

Pod żadnym pozorem nie sugerujcie się wskaźnikiem BMI bo to błędna sprawa. Liczy się ilośc tkanki tłuszczowej, współczynnik masy mięśniowej do masy tłuszczowej. DLa przykładu ktoś może ważyć 120 kilogramów i być super szczupłym bo kilogramy pochodzą z mięśni a one ważą 4 razy więcej niż tłuszcz przy mniejszej objętości. A ktoś może ważyć 50 kilogramów i być otłuszczoną kulką to te kilogramy pochodzą z tłuszczu i w niewielkich ilościach z mięśni.

Awatar użytkownika
angeloo
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 133
Rejestracja: 10 paź 2012, 13:44

Re: Wskaznik masy ciala...

31 maja 2013, 12:36

Tutaj znajdziecie bardzo fajny przelicznik, od razu podaje czy mieścicie się w normie http://rodzina-i-kariera.infor.pl/niezb ... Index.html. Na tej stronie można również znaleźć ile się powinno przytyć w czasie ciąży.
A w ogóle polecam lekturę różnych porad. Moja koleżanka stamtąd się dowiedziała, że może mieć większy zwrot podatku o aż 500zł :ico_szoking:

Awatar użytkownika
pollyanger
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 44
Rejestracja: 22 mar 2013, 18:36

Re: Wskaznik masy ciala...

11 wrz 2013, 20:46

Pod żadnym pozorem nie sugerujcie się wskaźnikiem BMI bo to błędna sprawa. Liczy się ilośc tkanki tłuszczowej, współczynnik masy mięśniowej do masy tłuszczowej. DLa przykładu ktoś może ważyć 120 kilogramów i być super szczupłym bo kilogramy pochodzą z mięśni a one ważą 4 razy więcej niż tłuszcz przy mniejszej objętości. A ktoś może ważyć 50 kilogramów i być otłuszczoną kulką to te kilogramy pochodzą z tłuszczu i w niewielkich ilościach z mięśni.
Dlatego najlepiej jest badać się w specjalnie do tego przeznaczonych maszynach. Wtedy wszystkie proporcje są uwzględnione.

Awatar użytkownika
pollyanger
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 44
Rejestracja: 22 mar 2013, 18:36

Re: Wskaznik masy ciala...

11 wrz 2013, 20:46

Pod żadnym pozorem nie sugerujcie się wskaźnikiem BMI bo to błędna sprawa. Liczy się ilośc tkanki tłuszczowej, współczynnik masy mięśniowej do masy tłuszczowej. DLa przykładu ktoś może ważyć 120 kilogramów i być super szczupłym bo kilogramy pochodzą z mięśni a one ważą 4 razy więcej niż tłuszcz przy mniejszej objętości. A ktoś może ważyć 50 kilogramów i być otłuszczoną kulką to te kilogramy pochodzą z tłuszczu i w niewielkich ilościach z mięśni.
Dlatego najlepiej jest badać się przez specjalnie do tego przeznaczone urządzenia. Wtedy wszystkie proporcje są uwzględnione.

Wróć do „Fitness, Diety i odchudzanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości