Awatar użytkownika
Ragazza555
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1970
Rejestracja: 11 kwie 2008, 13:47

27 mar 2011, 22:52

U nas nocnik był be nie dawała się na niego posadzić więc ściągnęłam pieluchę i mała biegała po domu z goła pupą. Pare wpadek było ale szybko zakumała o co chodzi. Po 24h juz nie było wpadek tylko latała do nocnika. Kupy nie chciała zrobić tylko w ubikacji na nakładkę i to jeszcze kazała się zamykać żeby jej nikt nie przeszkadzał.
Potem już kupa szła do nocnika. Teraz robi i tu i tu, ma zmiany ale najważniejsze ze jak jesteśmy u kogoś gdzie nie mamy nocnika ani nakładki to do toalety podtrzymywana tez zrobi. Ja zaczęłam w styczniu jak było zimno wiec na spacery chodziła jeszcze z pieluchą. Teraz jak idę na krótki spacer to jej nie ubieram a jak jedziemy np na zakupy do sklepu to jej jeszcze zakładam i czasami wracamy po 2,5h i pielucha jest sucha i zaraz po wejściu do domu każe sobie ją ściągnąć i biegnie na nocnik.
Polecam odstawienie pieluchy i ganianie z goła pupą szybciej idzie niż np w majtkach bo one wprowadzają dziecko w błąd i ono myśli ze nadal ma pieluchę.

[ Dodano: 2011-03-27, 23:53 ]
A i zapomniałam dodać że w trakcie odpieluchowywania dawać dużo do picia żeby dziecko często sikać chciało.

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

31 mar 2011, 21:19

a ja zaczynam znów naukę, nie wiem jeszcze jak się za to zabrać by było ok, ale chyba bieganie z gołą nonono jest najlepsze. Dziś mały test był, rozebrałam młoda i puściłam, pokazałam nocniczek, poszłam do kuchni po coś, wracam a ona na nocniczku i co i było siusiu, oczywiście wiem, że to malusi krok ale zawsze do przodu, zaczełam się cieszyć jak szalona i bić jej brawo:):) Jutro od rana zaczynamy znów;)

Awatar użytkownika
Ragazza555
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1970
Rejestracja: 11 kwie 2008, 13:47

01 kwie 2011, 10:11

elibell, goła pupa to najlepsza metoda :-D i bicie brava jak szalona
U nas wszyscy co byli w domu musieli bić

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

01 kwie 2011, 15:59

U nas wszyscy co byli w domu musieli bić
i to obowiazkowo :ico_haha_01:

Maja jak zrobiła kupe to latała z nocnikiem i musiała wszystkim pokazac :ico_haha_01: :ico_haha_01:

dzwoneczek82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2143
Rejestracja: 24 lut 2011, 22:32

01 kwie 2011, 22:36

na nocniczek sadzałam jak miał roczek..ale szybko sie zaczął buntować...i dałam sobie sokoj...Dawidek zaczął siusiać wprost do kibelka gdy miał około 2,5 roczku ... a potem kupkę...ale już na "kaczuszke" - tak nazywamy nakładkę na kibelek... :ico_haha_01:
Jutro od rana zaczynamy znów;)
_________________
powodzenia!!!!

kate_k82
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 883
Rejestracja: 11 mar 2007, 07:08

02 kwie 2011, 10:55

goła pupa to najlepsza metoda :-D i bicie brava jak szalona
U nas wszyscy co byli w domu musieli bić
to tak jak u nas :-D :-D

KidiSklep
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 23 mar 2011, 12:22

10 maja 2011, 19:21

Szczerze mówiac to nie słyszałam o takie metodzie,ale jak widac każdy rodzic radzi sobie an swój sposób :-) Najważniejsze że przyniosło zamierzony efekt,wiem że początki z nocnikiem są najgorsze.

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

19 maja 2011, 22:03

My Filipkowi kupiliśmy nocnik za nim skończył roczek. Sadzałam go przed kapielą albo rano i często robił siusiu albo kupkę. Potem jak miał roczek i kilka miesięcy wołał już na nocnik, potem miał chwile buntu i nie chiał za nic usiąść na nocnik. Kombinowałam co by tu zrobić i postawiłam mu nocnik na desce kibelka i to mu się spodobało :ico_oczko: Kilka razy zrobił tak siku i znów normalnie wołał już na nocnik na podłodze. Kupiłąm więc nakładkę na kibelek i teraz już bez problemu załatwia się na kibelek. Na dwór też wychodzimy bez pieluchy i robimy w krzaczki :-D Tylko nocki jeszcze są z pieluszką.

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

19 maja 2011, 22:18

ja się poddałam narazie, mała jakby nie chciała, siada i na nocnik i na nakładkę ale rzadkość by zrobiła potrzebę w tym miejscu, najlepszy jest dywan, i ani mokre majteczki, czy tetry, czy bieganie na gołą nie zmusiły jej do wołania, były momenty kiedy sama usiadła zrobiła siusiu, zrobiła sama sobie brawo i jeszcze nawet wylała siusiu do kibelka i umyła ręce, ale to sporadyczne wyskoki, a naczytałam się że póki dziecko samo nie chce to się siłą nie zmusi, a i siły ani krzyków uzywac nie chce bo to nie ma sensu żadnego

anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

20 maja 2011, 23:25

ja córke sadzalam od kiedy sama zaczela siedziec czyli ok 6-7 mcy, nigdy sie nie bala i siku bylo zazwyczaj po spaniu, pozniej bylo lapanie mieczy spaniem i tak coraz czesciej no i pieluszki wielorazowe czego nie lubila bo czula mokro, pozniejsza faza czyli niedawno byly same majteczki plus spódniczka aby za dużo nie przebierac :-D a teraz moge powiedziec ze moja pannica wola siku i kupke :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: jestem strasznie z niej dumna, oczywiscie noce i dluzsze spacery sa z pampersem, no i zdarzy sie raz na pare dni wpadka ale to nic :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość