elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

06 lis 2011, 17:59

Powiedzcie mi, że tutaj są trzy skany czy dwa?? i jakby co, kiedy jest trzeci?


tylko dwa do 13 tygodnia pierwszy i w 20 tyg. drugi, chyba że coś się dzieje to kolejne skany robią jak sa jakieś problemy.


no to porody miałaś ekspresowe, pozazdrościć, ja jednak uważam, że ryzykowne jest rodzenie w domu, mój poród (ten drugi) też przebiegał dobrze, do momentu, aż wyszła główka i wtedy pojawił się problem, bo młody ramionkiem jednym utknoł i zaczoł sinieć bo zaciśnięty był i kilka sekund nie miał powietrza, nie oddychał, nie chce my śleć co by było jakby działo się to w domu, zero pomocy. a pomagało mi kilka położnych i lekarz.

ale oczywiście masz prawo wybrać poród domowy, bo na jednym złym przykładzie nie podejmuje się własnych decyzji:)

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

06 lis 2011, 18:06

hej
moi poszli na plac zabw,ja gotuje obiad i mam czas wskoczyc na necik :ico_haha_01:

jesli chodzi o sam porod w domu to wydaje mi sie ze przy pierwszym porodzie nie ma co ryzykowac,bo nikt nie wie jak moze on przebiegac u pierworodki nie?drugi i kolejny jesli-poprzednie sa z komplikacjami to juz raczej nauczona doswiadczeniem kobieta tez sie nie zdecyduje,ale jesli ida bardzo poprawnie to dlaczego nie?roznica zadna jesli chodzi czy np. wybrac maly szpital czy dom(ja mieszkam w bardzo malym miasteczku,w najblizszych szpitalach nie ma lekarza tylko polozne,i w razie czego kieruja i tak do glownego szpitala ktory jest oddalony jakies 40 min drogi......baaardzo duzo kobiet decyduje sie rodzic w tym malym szpitalu bo opieka ogolnie super,spokoj cisza,doswiadczone polozne,wszyscy chwala...a jak juz idzie cos nie tak to wioza do duzego szpitala karetka,albo jak np. pacjentka chce inne znieczulenie niz gaz czy zastrzyk...niektore kobiety od razu decyduja sie na duzy szpital ale wiadomo tam jest juz raczej masowka,ja bylam zadowolona z cc,z opieki w duzym szpitalu jak najbardziej,ale tez po 1 dobie wyszlam z niego i polozylam sie na 2 dni do tego malego zeby nie musiec w domu siedziec sama :ico_haha_01: (rodzilam we wtorek a moj A. mial urlop tacierzynski od piatku..)
dobrze ze mamy wybor ,kazdy musi dobrac do swojego przypadku :ico_sorki:
jednak nie kazdy porod wymaga interwencji nie? :ico_noniewiem:

martalka,2 scany zdaje sie,chyba ze sie dziecko nie ulozy odpowiednio lub bedzie bardzo male lub bardzo duze,to wtedy kolejne kontrolne...ja mialam duzo usg w ciazy bo co chwile cos,a to tetna nie mogli znalezc 2 razy!!a to nie dala sie pomierzyc :ico_haha_01: potem kolejne bo byla ulozona posladkowo..

[ Dodano: 06-11-2011, 17:10 ]
elibell dlugo pisalam posta i mnie wyprzedzilas :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

06 lis 2011, 21:25

dziecko nie musi od razu oddychać, przecież pępowina tętni dobrze jeszcze jakiś czas, i dostarcza tlen.
Wiesz, troszkę się obawiam. Ale też nie rodzę sama, bez asysty. Będą dwie położne, sprzęt, nawet mini inkubator (tfu tfu). Mam tylko nadzieję że dziecina nie będzie większa niż poprzednie :D
a jakby wyszedł szpital, to też nie narzekam bo drugą opcją jaką bym wybrała jest poród w wodzie :-D

Dwa skany. No to dobrze kojarzę, bo myslałam, że już coś pokiełbasiłam :D

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

06 lis 2011, 22:39

Martalka, wiesz każdy sam dokonuje wyboru:) zapytałas więc tylko na swoich przezyciach napisałam, że ja bym się na to niezdecydowała.

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

06 lis 2011, 23:51

no właśnie, ja chyba mając porody z "utrudnieniami" tez bym się nie zdecydowała.
Ale trzy bez komplikacji- to już coś. ;)
Poza tym mam nadzieję, że mnie prześwietlą dokładniej ;) No i na pewno doświadczenie położnych ma ogromne znaczenie. Zobaczymy jakie wywrą na mnie wrażenie.

Ulenka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2555
Rejestracja: 31 sty 2009, 20:04

07 lis 2011, 13:13

Marta no tu cie znalazlam, w domu bedziesz rodzic? fajnieee

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

07 lis 2011, 15:20

Hej Ula, mam nadzieję, że dołączysz :ico_haha_01:

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

07 lis 2011, 17:16

Martalka, w którym tygodniu ciąży jesteś i jak się w ogóle czujesz???

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

07 lis 2011, 18:16

witam sie popoludniowo,pogoda u nas straszna wrecz,ziiimno,zgliscie i juz przy zapalonym swietle od rana siedzimy :ico_olaboga:

ledwo co od lekarza wrocilismy,maya ma kaszel ale cukry szaleja,wzielam ja ze szkoly dzisiaj bo bylo nieciekawie,lekarka na slowo cukrzyca sie niezle przylozyla i tyle dobrze ze to zwykla infekcja,osluchowo czysta tylko wezly powiekszone i tyle...no ale swiat na glowie staje przy byle kaszlu ,nigdy nam to nie robilo dramatu a teraz szok :ico_olaboga:

nieciekawie nam sie tydzien zaczal,mam chec przespac reszte dnia,ale obiad sam sie nie zrobi nie ? :ico_haha_01: no wiec czas sie zebrac do kupy i odstac swoje przy garach,co macie dzisiaj dobrego?

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

07 lis 2011, 19:40

elibell, to 14tc i czuję się już dobrze, jak na II trym przystało.


Wiecie że te łosie nie przyznali nam HB??? Powód wg nich to nie dostarczenie dokumentów w wymaganym czasie!! A dostarczyłam osobiście 3 dni po liście od nich ;) Mam zanieść im appeal. Ale najpierw pójdę sobie do Citizen Advice Bureau

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość