Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

08 lis 2011, 18:00

martalka,no musisz doczytac bo przepisy sie zmieniaja i trzeba sie nabiezaco informowac jak to wyglada aktualnie :ico_noniewiem: ja nie jestem w tym biegla :ico_noniewiem:
wiesz,mysle ze ten ChB dostaniecie wczesniej ,toz to to wiosny bedzie jakies 9mcy tak?...my wiem ze cos ok 3 mce czekalismy :ico_noniewiem: tak mi sie kojarzy...i dobrze zalatwic najpierw CtC bo jesli z HB by ci najpierw przynali a potem z CtC to moze sie okazac ze bedziesz musiala kase im do HB zwracac,z nimi trzeba uwazac...

mielsimy taka sytuacje,ze zanim Maya sie urodzila to oboje pracowalismy na pelne etaty i do niczego sie nie kwalifikowalismy,Maya sie urodzila i zlozylismy wszedzie...mielismy CHb,potem z HB dali nam 7f tygodniowo :-D i placili jakies 3 tyg gdy przyszla decyzja z CTC ,zglosilismy i trzeba bylo im oddac te 21f do HB bo pobierajac CTC juz sie na HB nie lapalismy wcale...ale to byl poprostu blad z naszej strony bo za szybko chcielismy...od tego czasu wszystko idzie dobrze,w sensie formalnosci naszych......jedynie na rezydenture moj A. czekal bardzo dlugo,cos ponad 6mcy i tu byl klopot bo paszport dluuugo trzymali :ico_noniewiem: ..

12 listopada my dzwonimy do CTC z nadzieja na jakies zmiany,bo DLA i CA moga miec wplyw na ten benefit,mam nadzieje ze na plus bo na stronie urzedu nie jest jasne kilka rzeczy dla mnie :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: tymbardziej ze CA jest taksowym benefitem i mam wrecz obawe ze mi CTC zabiora,juz niedlugo sie okaze :ico_noniewiem: tylko to raczej kwestia zadzwonienia do nich i decyzja mam nadzieje przyjdzie w ciagu kilku dni :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

08 lis 2011, 18:19

ja liczę do wiosny 5 mcy ;) listopad, grudzień, styczeń, luty i marzec.
CHB nie ma wpływu na taxcredits. Tyle doczytałam na directgov.
Ale czekanie na taxy widze, że może potrwać (fora aż huczą). No wtedy to się wkur... bo zarobki mimo, że OK, to życie w Londynie (mieszkanie, counci tax) pożera wiekszość pieniędzy. Weź z trójką dzieci przeżyj za 350Ł miesięcznie (gaz prąd, woda, żąrcie..)
Zaczynam żałować, że nie klepiemy sobie dalej biedy w PL. Przynajmniej nikt nam łachy nie robił..

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

08 lis 2011, 19:20

martalka,niepoklepiecie jej niewiadomo jak dlugo,fakt ze emigrujac formalnosci zalatwic trzeba :ico_noniewiem: a z czekaniem sama widzisz,roznie bywa hmm

ja tam mowie Ci ze na ndiach mozesz dostac list i juz pojdzie!

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

08 lis 2011, 19:35

DLA i CA
???? to ma Maye coś?/

a CB nie ma wpływu na CTC, ale powiem, że znam przypadki, że po dwa lata rozpatrywali wnioski na CB, dwójka znajomych wiecznie się odwoływała, koleżanka odpuściła sobie po 2 latach czekania bo do PL wracali, a kumpel walczył co tydzień na spotkania jeździł i wywalczył i wszystko mu zwrócili, więc nigdy nic nie wiadomo ile trzeba czekać, , opczywiście życze by wam szybko przyznali jednak, bo o dodatkowe pieniadze. Zwłaszcza CH i WTC i CTC bo HB to nie jest takie warte, a bedziecie miec kolejna dzidzie to o dom wystapcie lepiej

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

08 lis 2011, 19:40

Elibell,tak DLA dla Mayci a CA dla mnie taka opieka na nia,nie moge podjac pracy na etat i uczyc sie w pelnym wymiarze godzin ,z tym ze ja teraz poprostu nie moge isc do normalnej pracy bo zaden pracodawca nie bedzie tolerowal ze wychodze gdy zadzwoni tel. nawet kilka razy dziennie :ico_noniewiem: musze byc do pelnej dyspozycji mayci :ico_noniewiem:

no wiec skoro do CTC nie trzeba miec ChB to nic tylko szybko to zalatwiac :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

08 lis 2011, 23:45

a bedziecie miec kolejna dzidzie to o dom wystapcie lepiej
w sensie??możesz rozwinąć? z council? w Londynie o domu ciężko. Mieszkania- proszę bardzo, ale te councilowskie okolice odstraszają..

czy HB nie jest warte... moja kol wynajmuje 3 bed house, ma troje dzieci jak my, i dostaje prawie 400Ł HB miesięcznie. To dużo jak dla mnie. Oczywiście taxy i chb też mają.
No nie wiem, mnie by urzadzało nawet 200 miesięcznie ogółem wszystkiego na razie. :ico_haha_01:
albo do pracy bym poszła chętnie, ale obecnie :ico_noniewiem: No, ale w PL też bym nie mogła pracować, tym bardziej w mojej miejscowości

[ Dodano: 08-11-2011, 22:57 ]
GLIZDUNIA, CTC już wygląda że jest na finiszu. Odesłali mi moje/dzieci dokumenty, w liście piszą, że decyzja ma przyjść "shortly" :ico_noniewiem:
Tylko przez mojego M, który to tzw sraczki dostawał, chcą mnie widzieć na interview jakimś, bo coś im się nie zgadzają moje dane, a może odpowiedzi na ich pytania bezpieczeństwa (dzwoniłam tylko pytać kiedy te dokumenty... a one przyszły nazajutrz :ico_zly: Takze co nagle to po diable).
Pytanie więc, czy nie będą chcieli najpierw mnie zobaczyć na tym interview a potem wydadzą decyzję...
Wiecie co, naprawdę mnie to już osłabia :ico_haha_01:
Zamiast dumania co gdzie i kiedy jakiś tajemniczy urząd zadecyduje, powinnam planować wydatki na ten miesiąc, żeby się zmieścić.
Szkoda, że zima idzie- ogrzewanie itd, koszta rosną. Mój M póki co jeździ tylko rowerem do pracy, ale co jak będzie zimniej? ;) Podobnie ja zakindżam wózkiem, a Damian hulajką na play grypy, zakupy itd. Robimy niezłe kilometry, ale z czasem jednak trzeba będzie częściej autobusem jechać. Mili rozwalił się pokrowiec na nóżki w wózku (suwak), nie da razy go naprawić. Trzeba by wprawić nowy suwak, albo kupić nowy pokrowiec ;) I tak mi się wszystko zbiera, aż mi się ulewa wreszcie jak dzisiaj. :ico_noniewiem:

Niemniej jednak trzeba :-)

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

09 lis 2011, 00:14

martalka,kiedy chca Cie widziec w sprawie tego CTC?masz czekac az dadza znac tak?...no naprawde dobrze by bylo gdyby to nastapilo jaknajszybciej :ico_sorki:
noo 400f miesiecznie to jest kasa jakas konkretna,jak pol etatu w niektorych pracach prawie wiec rozumiem ze Wam zalezy :ico_sorki: ..bo nie oplaca sie tego pobierac jak dadza kilka,kilkanascie funtow,nie kazdy chce wynajac mieszkanie gdy sie pobiera ten benefit niestety i dla niektorych te kilka f miesiecznie to utrudnienie jednak,tam trzeba pamietac ze o kazdej najmniejszej nawet zmianie w waszym zyciu finansowym trzeba ich nabiezaco informowac ,to wszystko bedzie ok.....dla kilku stow to mysle ze warto sie postarac o to nawet jakbys miala co miesiac dzwonic z informacjami nie? :-D

no nic,pozostaje Ci zyczyc bys jeszcze sporo przed swietami dostala odpowiedni zastrzyk gotowki! i maly zapas na nowy rok :-)

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

09 lis 2011, 00:49

czekam na tel od revenue. Wiem już gdzie mam mieć to spotkanie, podał mi koleś gdy dzwonilam do Helpline. Ale co od spotkania mieli się odezwać/zadzwonić do mnie w ciągu dwóch dni roboczych, dzisiaj minął TRZECI i cisza. :ico_noniewiem:


Milenka chora. Miała wys. temp. Tylko kimała na mnie całe popołudnie. Dopiero odzyła, zjadła wypiła się bawi. Juz ziewa, więc zaraz idę się z nią polożyć :D Będziemy się dzisiaj wspólnie grzały :-D

[ Dodano: 08-11-2011, 23:49 ]
a w ogóle dzięki za dobre słowo i podtrzymanie na duchu dziewczyny!!!!! :ico_sorki:

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

09 lis 2011, 01:57

w sensie??możesz rozwinąć? z council? w Londynie o domu ciężko. Mieszkania- proszę bardzo, ale te councilowskie okolice odstraszają..
dokładnie o to mi chodzi, wiem, ze dzielnice councilowsie są odstraszajace, ale jednak pewniejsze, ze już nikt cię od tak nie wyrzuci, a na wynajmowanym nigdy nie wiesz czego sie spodziewać. A powiedz wynajmujecie przez agencje, czy prywatnie, bo jak przez agencję, to wywiedz sie czy możesz pobierać na dany dom/flat HB bo jak GLIZDUNIA, pisze nie każdy wyraża taką zgode niestety, do tego czesto agencje wycwaniają sie i jak pobierasz taki benefit to nie możesz mieć kontaktu na dłużej jak na pół roku, nawet że landlord wyraża zgodę na zawarcie kontaktu na rok albo więcej - my tak mamy co pół roku nowy kontrakt, i za jego wydrukowanie nam i podesłanie (wiadomo kwestia zmiany daty w kompie i puszczenie do druku) płacimy agencji 60 funia, a to nie mało. 120 funia rocznie.
No i jak już odzyskałaś dokumenty to spodziewaj sie lada moment kaski na koncie, szybciej kasa będzie jak decyzja od nich, a spotkanie może ci umówili by się upewnic czy na 100% jesteś w Anglii, bo są cwaniaki co to wpisują że żyją całą rodzina tutaj 9żona przyjechała na miesiac maks 2 i wraca do PL) i kase biorą z Revenue - znam osobiście niestety.A i przez takich kombinatorów trzeba póxniej czekać tak jak Ty czekasz, bo sprawdzają dogłębnie.

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

09 lis 2011, 11:20

hej,martalka,-Elibell ma racje,sprawdzaj konto bo decyzja dochodzi zawsze kilka dni po wplacie :-)
ale agencja zakombinowala z tymi oplatami za nowe umowy :ico_zly: my mielismy mozliwosc drukowania nowych umow(nie otrzymujac HB) po pierwszej umowie,ale wlasnie ze wzgledu na oplate przeszlismy na inne warunki tzn. bez umowy od -do...tylko my mamy miesiac na rezygnacje z mieszkania a wlascicielka musi nam dac 2 mce,i taka umowa wchodzi w zycie automatycznie jest nie podpisujesz takiej z datami konkretnymi...mowie na przykladzie naszej agencji :ico_noniewiem:

i jak tam Milenka,martalka?...cos sie wyklulo?...moja panna poszla do szkoly uff...cala szczesliwa :ico_haha_01: ...szla z najlepsza kolezanka za reke przede mna a ja sie smialam cala droge jakie to konwersacje prowadza :ico_szoking: :ico_haha_01: ....o tym jak to wycieli krzaki i ile teraz miejsca pol drogi wymienialy spostrzezenia :ico_haha_01: takie male istosty a jakie smieszne :ico_oczko:

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość