karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

18 mar 2011, 21:07

Popieram wynajmowanie położnej do porodu.Masz kogoś przy sobie kto zrobi wszystko żeby było ok.Jak rodziłąm pierwsze dziecko to brakowalo mi do 18 lat paru miesiecy więc byłam niletnia (ale już mężatka więćwłaścieiw to uzyskałąm pełnoletność poprzez zawarcie związku małżeńskiego :ico_oczko: ).Nie płąciłam wtedy nikomu...korsmarnie było :ico_placzek: za drugim razem zapąłciłam położenj i to były najlepiej wydane pieniądze w moim życiu.
Szkoły rodzenia nie kończyłąm.Jak dla mnie to szkoda kasy,ale sa dziewczyny które tego potrzebują.

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

18 mar 2011, 21:51

Ja do szkoły rodzenia nie chodziłam, bo ich ceny mnie powaliły, (300-500 zł), wolałam za te pieniądze coś dla Maluszka kupić. Dziewczyny z forum poleciły mi filmiki: Link usunięty przez obsługę forum Obejrzałam je razem z mężem po kilka razy i myślę, że przydały mi się, byłam jednak spokojniejsza i wiedziałam co po czym następuje.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2011, 15:50 przez inia1985, łącznie zmieniany 1 raz.

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

18 mar 2011, 23:42

położne z przychodni rejonowych przychodzą tylko po porodzie :(
No właśnie już nie tylko, to się zmieniło. Teraz mogą przychodzić przed od 20 tc. Zapytaj u siebie. Nie tylko u mnie tak jest, pozostałe dziewczyny z wątku maj-czerwiec też są odwiedzane przez położne i nie zamawiają prywatnych wizyt.

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

19 mar 2011, 08:00

Z tego co się zdążyłam dowiedzieć z mojej przychodni położne są tylko po porodzie 2,3 razy...
a prywatna chce ok 500 zł za wizytę i poród, zapisałam się już do szkoły rodzenia w szpitalu w którym chce rodzić , może być przy mnie mama jako ,że jestem niepełnoletnia ale mimo wszystko wydaje mi się ,że jednak opłacę sobie dobrą położną z polecenia od mojej mamy koleżanki która pracuje w tym szpitalu żeby była na czas porodu i wspierała mnie ...
czuje ,że będzie ciężko. :((

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

19 mar 2011, 09:42

To dziwne, że u Ciebie nie przychodzą przed, bo mi nawet w szkole rodzenia mówili o tym i że to miała być alternatywa dla wszystkich którzy chcą a nie mogą chodzić do szkoły rodzenia.
Jeśli masz możliwość wynajęcia położnej to super, u mnie położna nie wejdzie na sale porodową jeśli nie ma dyżuru w tym czasie (taki zakaz do dyrekcji szpitala). Udział w szkole rodzenia osobiście polecam.

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

19 mar 2011, 09:46

mi się przez moja salę przewineły 3 zmiany położnych i żadnej nie znałam i było dobrze, nikomu nie płaciłam za porządną opiekę, a do tego zgodziłam się na studentkę, która sie mną też zajmowała więc każde badanie podczas porodu miałam podwójne, ale na kim mają się uczyć te młode dziewczyny jak nie na nas pacjentkach.
Przykre jak czytam, że w Polsce tylko za kase można mieć w miare dobrą opiekę, to po co takie idą do szkół położniczych, tylko po to by mieć nadzieje, że prywatnie zostaną wynajęte?

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

19 mar 2011, 09:47

Może to być spowodowane tym ,że moja przychodnia rejonowa ma tylko 2 położne i nie mają czasu zajmować się innymi ciężarnymi które nie są zapisane w ich przychodni , dyskwalifikuje mnie to ,że mam prywatnego lekarza, pewnie gdybym chodziła do nich to i położna by mi się należała.
Dziwne to prawo mamy w Polsce, czekaj czekaj jeszcze nie wiem czy w Radomiu nie jest tak jak u Ciebie ,że nie może być inna położna niż ta co ma dyżur...
zaskoczyli mnie jeszcze tym ,że skoro chce poród rodzinny ( z mamą) to płacę za sale jednoosobową porodową i poporodową ok 500 zł... granda i łobuzerstwo ;/
nie mogę po prostu mieć przy sobie mamy tylko przy porodzie a potem leżeć na sali z innymi kobietami i ich dziećmi, albo rodze sama i jestem w normalnej sali , albo rodze z mamą i jestem sama w sali i płace 500 zł. :(((
a wszędzie pisze ,że szpital nie może żądać zapłaty bo to jest standard , to jest placówka publiczna :(

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

19 mar 2011, 09:52

rodze sama i jestem w normalnej sali , albo rodze z mamą i jestem sama w sali i płace 500 zł. ((
a wszędzie pisze ,że szpital nie może żądać zapłaty bo to jest standard , to jest placówka publiczna
sprawdz ustawy, a jeżeli zdecydujesz sie na tę opcję weź rachunek zobaczymy czy będą chcieli wystawić, pewno nie, skoro nie jest to zgodne z prawem i byś nie miała potwierdzenia dokonanego przestępstwa, szpitale kombinują, jak znieczulenie, które nalezy się każdej kobiecie za darmo, pobierają za nie opłaty w kosmicznych kwotach 1 tysiaca zł, gdzie wiele osób ledwo tyle zarabia miesiecznie.

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

19 mar 2011, 10:02

a wszędzie pisze ,że szpital nie może żądać zapłaty bo to jest standard , to jest placówka publiczna
włąsnie gdzies w innym watku dziewczyny pisały, ze w niektórych szpitalach faktycznie pobiera się taką opłatę i dostaje się normalnie rachunek. Mimo iz w teorii jest to niezgodne z prawem. To chyba było napisane gdzieś w wątku "opis porodu", ale już nie do końca pamiętam.

[ Dodano: 2011-03-19, 09:04 ]
elibell, znieczulenie na żadanie zawsze jest płatne ,przynajmniej w PL. Tylko ze wzg medycznych nie pobiera się opłat. Tzn to w teorii. W praktyce zawsze można powiedzieć, ze przeciez było niepotrzebne tylko pacjentka marudziła :ico_noniewiem:

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

19 mar 2011, 10:08

ja taką ustawe czytałam teraz nie chce mi się szukać, że to bezprawne pobieranie opłat i wiele szpitali dostało kary za to, głośno było swojego czasu i opublikowane były ustawy na ten temat. Ale wiem, że w praktyce wygląda to zupełnie inaczej:(

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość